Мръсотия до шия, какво да направя?

  • 5 288
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 251
С домоуправителя говорила ли си? Какво мисли той по въпроса?

# 31
  • Мнения: 72
Рони Бо, пожелавам ти успех в борбата със селенията. За съжаление съвет не мога да ти дам, защото с мъжа ми 10 години се опитвахме да поддържаме някакъв ред във входа, в много случаи единствено с наши средства и труд, и освен че едно "Благодаря" никой не каза, а и кусури все намират - туй не трябвало така, онова не било хубаво ..... и ейййййй като ми завря ...... преди един месец - хвърлих им всичко и им казах да се спасяват. Направо не ми се прибира като знам, че трябва да мина през входа и стълбището. Но се заклех, че повече пръста си няма да мръдна за шибаните неблагодарници. То не им прави впечатление мизерията в собствените им домове аз искам за общите части да се грижат и да поддържат.

# 32
  • Мнения: 389
С домоуправителя говорила ли си? Какво мисли той по въпроса?

Като първа стъпка съм си разпечатала новия Закон за етажната собственост, ще го прочета внимателно да видя като живущ в блока, но не-собственик (родителите ми са) и не-участващ в домсъвета какви права имам в общите решения.

Второ - ще прегледам внимателно и разпоредбите за противопожарна безопасност. Обичам да съм подготвена, преди да се захвана с нещо.

Трето - на следващото събрание на входа съм там, да видя какво се прави и как се провежда, ако въобще някой ходи. Досега аз не съм ходила, известно време живях в чужбина, после бях на квартира с приятеля ми, защото сестра ми ползваше този апартамент, но сега със сигурност знам, че дългосрочно ще го ползвам аз и искам като хвърлям пари за ремонта, да не го правя колкото да си разчистя моята част от бунището, а всичко да е добре.

Най-малкото мисля да извадя довода, че подобна мизерия снижава не само качеството ни на живот, ами и цената на жилищата  Laughing

Не съм тотално отчаяна, щом има хора да поддържат градинка пред входа, значи не само на мен ми се иска да живея приятно.

Ще докладвам за развитие по темата.

# 33
  • Мнения: 251
Желая ти успех!  Peace

# 34
  • Мнения: 804
Една чистофайница ми изхвърли нов кашон със събрани броеве на вестник Доктор , поставени на място дето не е на пътя й , едва ли щеше да пречи за 2-3 часа. Изхвърли ги в контейнера - видях в последният момент. А тя сушеше килотите си на една педя от врящата тенджера манджа. Явно миришещите на леща гащи са й носели усещане за "чистичко".  Laughing   
Е това изказване, ако не е наглост, здраве му кажи!
Защо толкова ценните ти "лечебни" вестници са извън дома ти?

# 35
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Аз пък много се дразня ,като видя приготвена пълна торбичка с боклук ,приготвена до вратата и да чака някой да я изхвърли.За да не мирише в тях ,да мирише в коридора ,докато някой от семейството събере сили да отиде до кофите за боклук -на 20метра от блока Twisted EvilИзвинете ме за спама ,ама не се стърпях  Embarassed(пресен случай)

# 36
  • Мнения: 1 269
Мисля, че най-голям шанс има с пожарната. Провери дали може да организират проверка по сигнал и да наложат предупреждение на целия блок примерно. Thinking
МОже ли малко по-подробно за пожарната? Ние имаме чистачка и нащият вход е образцов,но само до 8 етаж. Там вече ситуацията е извън контрол. Все едно, че не живеят цивилизовани хора, а клошари. Лошото е, че 8 е последен етаж и оттам се минава за тавана, където мръсотията и натурията продължава. Дори чистачката отказва да чисти след 7 етаж. Направо сме се видяли в чудо с тези комшии!

# 37
  • Мнения: 5 393
МОже ли малко по-подробно за пожарната?

Не знам подробности, точно затова казвам да се проучи този вариант. На мен до  момента не ми се е налагало да прибягвам до такива мерки. Но ако общо събрание и т.н не свършат работа, ми се струва логично това да помогне- официално предупреждение и почти със сигурност глоба( която за съжаление ще се плати от целия блок или вход,а не само от мърльовците но.....).
Успех.

# 38
  • Мнения: 1 269
Като се замисля, пожарната би трябвало да има свободен достъп  до тавана, а сега препълнено с купища весници, касетки, буркани, бутилки. Ще се позаинтересувам ище пиша какво съм научила.

# 39
  • Мнения: 49
Ама колко познато!!!! #Cussing out
При нас проблемът се разреши, когато най-сетне се взе решение входът да се боядиса.
Майсторите казаха, че за да си свършат работата както трябва, всички неща от площадките между етажите трябва да се преместят. Ако това не се направи, ще се счита, че въпросните неща не са необходими и съответно ще се изхвърлят.
Е, и сега някой се изкушава да сложи разни непотребни вещи, но не е както преди.
А не ми се припомня за старите дограми. Бижу го е написала.

Общи условия

Активация на акаунт