За затлъстяването при децата.

  • 8 106
  • 170
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
По лични наблюдения смея да твърдя, че в детските градини дават много тестени храни, което се отразява неминуемо на децата. Дъщеря ми определено като не ходеше лятото на градина отслабваше и като тръгнеше напълняваше. Сега внимавам много какво яде, защото не е от слабичките.Оставям я да тича и играе на воля, купувам нискомасленни храни и детето за 2 седмици отслабна 2 кг.

# 166
  • Мнения: 46 492
Напълно съм съгласна с вас , децата трябва да приемат от всички групи храни ... yes ...

Защо мислите, че групата на зърнените се изчерпва с хляба  newsm78
Защо да не ги приема в по-необработен (и полезен) за тялото вид, а именно под формата за хляб?

# 167
  • Мнения: 3 034
именно. хлябът е далеч не най-добрата опция от тестените изделия и даже "тестени" не е най-доброто определение. купичка кафяв ориз е в пъти по-полезна, засища даже повече и е пълна с минерали и витамини, които отдавна са изфирясали от заводския хляб. ако се купува класно брашно и се меси, тогава - да. но белият хляб е пълна гадост и рецепта за затлъстяване. а качествената паста е също много по-полезна, става бързо и има сума ти варианти на приготвяне.

# 168
  • Мнения: 62
На прима виста посочих хляба , просто защото е традиционен за българите , но за пастата съм съгласна...По мое настояване децата залюбиха спагетите и всякакъв род паста...От години това е любимата ми храна , единствено мъжа ми не можах да науча да хапва с удоволствие... Rolling Eyes...Ориза пък е любима храна на синчето , той може само на това да кара....
Затова казвам от всичко ,но умерено... yes

# 169
  • Мнения: 2 757
Кое и е полезно на пастата и какво значи качествена паста. Интересувам се, не се заяждам. Аз също обичам паста и децата ми и нямам против да я ядат. За пълнозърнеста ли става въпрос или за качествена в смисъл на скъпа

# 170
  • Мнения: 3 034
при мен пълнозърнеста в смисъл на кафява, защото в нея няма зърна, а просто е направена от слабо обработена зърнена култура е = качествена и съответно по-скъпа. така че, всичкото това накуп. аз купувам една италианска марка, което допълнително оскъпява, защото е внос. има местни, просто не съм ги разучила добре. също купувам пресна паста, пак кафява, от един италиански магазин - със зеленчуци вътре, мога да гледам как я правят даже.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт