Температура цяла нощ

  • 9 842
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 008
В началото на май детенцето ми (почти 2 години) започна да вдига висока температура през ноща. След лекарски преглед се установи,че е вирус и след лечеение със Суметролим, Панадол, Витамин С за 5 дни премина. Дори накрая получи едно обривче, но лекакката каза,че това е от самият вирус. Не е имала други симптоми на настинка- жизнена е през деня, храни се нормално, но започне ли нощно време да заспива сякаш моментално телцето и започва да гори. Правихме и изследвания-нищо.
Сега всичко това се повтаря от неделя вечерта. Докторката я прегледа и каза,че е лека настинка. Но аз не си го обяснявам някак си- когато друг път е била болничка, тя е унила, няма апетит и т.н. Сега отново давам същите лекарства.
През ноща към 3:30 беше много гореща, но не ми позволи да и сложа термометъра. Веднага дадох Панадолче и и сложих едни чорапки, напоени с оцет. Сутринта в 8 часа все едно не е имало нищо.
Според докторката не е възможно причината да са зъбки, но аз нещо не мога да си обясня каква е тази настинка само с температура през ноща.Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 1 085
Мисля че, по народному казано, я повтаря. Давай фрешове и плодове, за да засилиш имунитета. Също така, аз съм много доволна от коластрата на Аквасорс.

# 2
  • Мнения: 3 929
Според докторката не е възможно причината да са зъбки, но аз нещо не мога да си обясня каква е тази настинка само с температура през ноща.Вие как мислите?
Защо не посетиш друг педиатър, защото очевидно е нужно второ мнение. Може да е нещо безобидно, но след като се тревожиш, а не вярваш на вашата докторка, посети друга.
Аз компетентно мнение не мога да дам. Но и да изписва АБ, при условие че твърди, че е вирус...

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Тук може само да гадаем, да даваме предположения и да те шашкаме допълнително.Заведи детето при друг лекар, нека имаш още едно мнение.

 От опит с две деца мога да твърдя 100%, че от зъби може да се вдига температура само през нощта!

# 4
  • Мнения: 7 723
Това е вирус.
В групата на моето дете имаше няколко такива случая.
...дори в момента и моята дъщеря го кара.
Температура и нищо друго. Няма апетит.
Нито кашля, нито има хрема, нито я боли корема- нищо.
Леко зачервена трета сливица и това е.
Лекувам я по същия начин- с Нурофен и витамин Це.
Дано мине бързо, без да се налагат антибиотици  Praynig

# 5
  • Мнения: 1 008
Благодаря ви за отговорите!
Съпругът ми е водил малката на друг лекар,
който му е казал същите неща, като нашата
си лекарка (между другото аз наистина съм
много доволна от педиатърката). Просто,
като я гледам нощем как се мъчи и си
размишлявам върху всякакви варианти.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 017
Ами аз мисля, че са си прави педиатрите.
За мен Т от зъби няма.
Колкото до Т... не е задължително да е унило и вяло детето....моят мн рядко е бил такъв...иначе и при 40 градуса последно беше свежарка.... 3 дни я държа, без нищо друго....т.е. падаше до към 38.....и после нищо......без други симптоми....

За вируси няма смисъл от АБ, ако обаче 4-5 дни продължава да поддържавис Т, може да е минало към бактериално.....
но доколкото схващам е още в началото....
Щом и изследванията са добри и прегледа друго не показва....ще мине...

# 7
  • Мнения: 3 157
И моето дете го изкара този вирус-само температура,основно през нощта няколко нощи поред.Педиатърката му изписа Зинат,който не дадох и детето се оправи само.
Бъди спокойна,не го трови излишно със силни лекарства,за да не му се развали после коремчето и да се чудиш после как него да оправяш.

# 8
  • Мнения: 1 008
Може би аз си тълкувам нещата
погрешно защото моите настинки
стартират винаги с висока температура,
а освен това съм същински парцал-просто
освен да лежа, друго не мога да правя имам
ли температура.
Дано приремине бързо, защото толкова ми е жал....

# 9
  • София
  • Мнения: 44 017
О да при децата е съвсем друго....те вдигат мн по-високи Т, но често и доста по-леко ги преживяват...аз и на 37,5 съм парцал.....дечко така съм го виждала парцал само като беше с ушна инфекция...където са големи болки и когато се беше обезводнил и го вкараха в болница...иначе Т не му личи по нищо в държанието.... което всъщност е по-добрият вариант.....


Бързо оздравяване...дано се пребори и да си остането само с Т, а да не се задълбочава и с други болежки и симптоми....

# 10
  • Мнения: 1 650
И при мойта дъщеря е същоъо- чак след 39 градуса й личи, че е с температура.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 443
И ние бяхме така-събота до 16 часа беше с температура,над 38 (не дава да й я меря,но беше доста топла).Накрая не издържах и започнах да й слагам свещички в дупето (тя не иска дори Панадол през устата  ooooh!) На другата сутрин ги спрях и температурата си остана нормална.Заведох я на лекар да й чуе гърдите и да я прегледа,но слава богу,всичко е наред.Преди около месец пак една събота беше ми изкарала акъла (как пък все в петък вечер вдига температура).Пак със свещички оправих работата.Добре,че мина.Това с чорапите,напоени с оцет ще ми е от полза-Габи не иска дори и компреси,но за чорапите няма да възрази.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 017
моят и чорапи не дава....
направо го слагам в един леген с хладка вода...не ледена...а телесна Т....

# 13
  • Мнения: 1 008
За чорапите с оцет педиатърката е
с много негативно мнение. Тя каза,че при
децата не го препоръчва защото тялото им
е малко, а самият "оцетен"чорап го охлажда
повече от необходимото, т.е. може да
изстинат крачетата.
Обаче аз и слагам, защото ефектът е
наистина моментален.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 017
аз знам за чорапки памучни с вода и отгоре вълнен сух чорап....
така или иначе при 40 градуса ефекта от ледените чорапи беше 0 Wink а и веднъж му слагах на челото оцетен компрес и се обрина Wink

Общи условия

Активация на акаунт