Разреждане на Хипп 2 - стара формула

  • 705
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 308
Моля ви кажете как разреждате стария Хипп, защото моето дете яде по 120мл. горе-долу и незнам как да го разредя. В момента правя половината на 6-те лъжички - т.е. 85мл. с 3 лъжички, ама се чудя да не сбъркам нещо и да се запече.

# 1
  • Мнения: 13
1 мерителна лъжичка е около 5.5гр., за 210 мл   общо количество дават 180 мл. вода + 5 мерит.лъжички, т.е
около 35/40 мл. вода съответства на 1 мерит. л.
дано ти помогне
а  ако се запече, разреждай  АМ с овесена водичка (400 мл. преварена вода + 10с.л. овесени ядки,да ври около 5 мин.), те са много полезни и хубави
поздрави от нас!

# 2
  • Мнения: 13
овесените ядки са 1 с.л. , нулата не я гледай, а количеството от общ обем 210 мл. е даденото за 6-месечно бебе за хранене, останалото си е според индивидуалните потребности на твоето бебче

# 3
  • Мнения: X
Щом детето яде 120мл. правиш най-близкия, по-голям обем така, както е указано на кутията и остатъка хвърляш.

# 4
  • София
  • Мнения: 308
Daytona, и аз го сметам така горе-долу, ама примерно при Хипп 1 не е така точно. Примерно за 2 лъжички е 75мл. вода, а 4 е 145мл.

Пандора, аз гледам схемата на етикета на млякото, но проблема е, че има описано само за 6 и 7 лъжички, които за 190 и 210мл. Това означава, че трябва да изяжда половината от разреденото и другото да го хвърлям. Все пак не става въпрос за 30-40мл., а за почти 100 и то по 5-6 пъти дневно.

# 5
  • Мнения: X
Ох, да, вярно, че говориш за двойката. Ами аз слагах с по 10мл. повече от необходимото количество вода, ако се смята на една мерителна лъжичка по 30мл.
В твоя случай - 130мл. вода, 4 лъжички и така.

# 6
  • София
  • Мнения: 308
Благодаря ви много Hug

# 7
  • Мнения: 174
Здравей,

Аз храня моето детенце с розов Хипп 2 /стария/, а скоро ще минаваме и на 3-ката.Ще ти напиша схемата, която си написах и спазвам
нея на база указания от кутията, мерит.лъжички и т.н и нямаме никакви проблеми.

вода           доз.лъжички       обем млл

30                       1                   40
60                       2                   70
90                       3                  100
120                     4                  130
140                     5                  160
170                     6                  190


Дано съм ти била полезна Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 308
Adri, благодаря ти Hug

И аз днес започнах горе-долу по тази схема да му давам. Добре му понася засега, като гледам памперсите Laughing

Общи условия

Активация на акаунт