Мотивация за работа

  • 4 796
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 816
Ако трябва да си изкарвам парите по този начин,няма начин да ти откажа да те взема.Нали трябва да те оскубя Mr. GreenПитах,защото при моите фризьорки имаше една приятелка на бившата им шефка/вече са самостоятелни/ и като дойдела то били превземки,изисквания,натяквания.Те я правели с огромно нежелание и като им се отдал случай просто и казали какво мислят.

# 16
  • Мнения: 275
Това означава ли, че когато имаш собствен малък бизнес и работиш с клиенти, обезателно трябва да не отказваш работа? Това малко ми заприличва на заробване. Всеки има право да приема нещата по различен начин.
Има определен вид хора които смятат, че щом държат банкнотите в ръка, едва ли не, всеки им е длъжен да ги обгрижва и да прави изключения.
Мотивацията за една работа не е само в парите.

# 17
  • Мнения: 46 508
А за друг ден питали? Може само днес да не са имали възможност, все пак всеки човек има семейство и планове.
В друга сфера съм, но редовно поемаме работа за почивните дни или след работно време, след предварителна уговорка обаче, иначе няма как.

Моята фризьорка все прави компромиси и като резултат се прибира в 22-23 часа, когато мъжът й вече спи, да ти кажа, и това не ми харесва като варинат ...

# 18
  • Мнения: 12 662
Не се смятам за толкова важна, та хората да си губят свободното време заради мен.
Ти предложи ли да платиш двойно, защото така се плаща  в празнични дни.

# 19
  • Мнения: 4 292
Ами, решили са, че изкарват достатъчно в рамките на работното време и явно допълният доход не им е бил чак толкова нужен.
Аз ако бях фризьор, бих правила компромиси за редовните клиенти, мисля. Все пак, това е бизнес. Но пък аз съм си аз, не мога да очаквам от хората да мислят като мен.

# 20
  • Мнения: 9
Винаги се съобразявам с работното време на фризьорката, питам кога е удобно да отида и ако "сега" не може - си тръгвам и отивам когато ми кажат. Но си нямям фризьор, защото след като си упражнят професията в/у мен и не се вслушат в това какво аз искам, си излизам усмихната, благодаря им и забравям за тази "фризьорка". Като клиент съм страшно коректна, оставям и бакшиши, но рядко попадам на фриз., която знае как се работи. Затова от една година вече си пускам дълга коса и за връхчетата си избирам фриз., вече два месеца   Naughty !

# 21
  • Мнения: 382
Според мен момичетата са  в правото си.Ами затова си има работно време,все пак си имат лично време,което планират...дом,семейство,приятели.Ако работят до 22 часа бас ловя,че ще се намери някой да ги помоли за фризура за 23 часа.И ние клиентите се разглезихме много  Embarassed
Друг  е въпроса ако са немотивирани през работно време...въпрос на условия и заплащане Peace
 

# 22
  • Мнения: 1 959
Ако затварям в 5, в 5 и 1 да ми дойдеш-също бих отказала.
Тук изобщо не става въпрос за немотивираност.
Момичетата, , освен работно, имат и свободно/лично време и това,
че си го уважават, може само да предизвика уважението ми към тях.
Преди да се възмущаваш, е хубаво и ти да се научиш да уважаваш чуждото време.

Аз също работя с клиенти. Телефонъте отворен за клиенти от 8.30 до 4.30.
Идвам преди това време, оставам и след него.
Но клиенти се обслужват само в горния часови пояс.

# 23
  • Мнения: 619
Възмущавам се като клиент. Да поясня - момичетата не са на заплата при нея. Ползват салона  й и плащат наем. А кастинга продължи дълго, защото не можа да намери хора, които ако се наложи ще дойдат по-рано, ще си тръгнат по-късно и личните им проблеми и нощни купони няма да се отразяват на работата им.

Вероятно са поредните мързеливи, незаинтересовани кучки, за които живота е "ден да мине, друг да дойде"...пълно е наоколо с такива, вервай ми

# 24
  • Мнения: 1 418
Ооооох,сапунка мога да напиша.
Пример 1:Моята бивша вече козметичка,връщаше клиентка
дошла в 18.30,за процедура от половин час,при положение,
че студиото работи до 20ч.
Подчертавам работи на % и все не и стигаха парите.
Пример 2:Идва клиент и казва:"Може ли да ме подстрижете?"
Отговарям му,че има клиент със записан час и след него(ако
съм свободна,зависи от ситуацията) мога да го обслужа.И
той казва:"Айде бе,за 5 мин. ще ме оправиш".
Затова предпочитам да си записват часове-да няма недоволни
клиенти и работният ден да свършва навреме.

# 25
  • Мнения: 2 954
Точно поради тази причина/че мъжа ми пристигнал в 17,45  за едно постригване /има почти символична коса/дано не ме чете// и му отказали, че били изморени...Купи си машинка за постригване и си спести нерви и пари #Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 16 023
Сиси, момичетата маистина се изморяват. Имам поглед над професията, дъщеря ми работи. Беше маникюристка, сега е фризьорка. Винаги споделя, че второто е по-изморително.
Друго понякога остават след работа да довършат записан предварително клиент, друг път си тръгват на време. То си зависи  от моментната ситуация и от двете страни.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Въпрос на добра воля е. Общо взето заставам на страната на фризьорките в случая.
Ще обясня и защо - работя на едно и също място вече 10 години и точно така научих клиенти и колеги, че няма проблем - ще чакам след работно време, ще посвърша и чуждата работа междувременно, така или иначе си вися там и т.н. и т.н. Ами да ви кажа - няма да го допусна това никога повече.

# 28
  • Мнения: 4 555
Аз пък не мога да разбера едно нещо. След като са фризьорки, това прави ли ги слугини? Чак пък да нямат право да отказват извънредна работа, да не ги оправдавате, че и "мързеливи кучки" да ги наричате!
Щом те са си собственички на бизнеса, значи те са хората, които определят ще работят ли извънредно или не. Щом са преценили, че не искат, значи не са длъжни, само защото някой си не можел да иде когато им е работното време.
Според мен бизнесът с клиенти не е по-различен от всеки друг. Те предлагат услуга с някакви условия - цена, качество, работно време, ти преценяваш дали тази услуга те устройва. Ако не те устройва, я търсиш на друго място. Това е все едно да отидеш в магазина и да се жалваш, че не продават точно твоята любима марка нещо си.

# 29
  • Мнения: 1 860
не са длъжни да остават след работно време, може да си имат планирани ангажименти.
 Peace И ще добавя, че дори и да нямат планирани ангажименти, могат просто да искат да си починат след работа. Нали за това е работно време в крайна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт