Кръвно налягане по време на бременност

  • 22 441
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
здравейте мили мами,доста бързо напредвате.моят въпрос е от друг характер.бременна съм в 5-я м.
и от началото на бременността ми се качи кръвното налягане от 120/80 на 130-135/90 .Това проблем ли е?

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 22:19 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 192
здравейте мили мами,доста бързо напредвате.моят въпрос е от друг характер.бременна съм в 5-я м.
и от началото на бременността ми се качи кръвното налягане от 120/80 на 130-135/90 .Това проблем ли е?
До тия стойности не е ненормално,но и да имаше някакъв проблем,то той не е счетоводен  Wink Проследявай го да не се вдига повече.

# 2
  • Мнения: 29
много си бърза благодаря ти  bouquet

# 3
  • Мнения: 9 973
не е проблем,не е много високо

# 4
  • Мнения: 240
Не е много високо, но трябва да се следиш, защото е опасно да вдигаш кръвно по време на бременност, а иначе съм чувала, че е често срещано. Успех и лека бременност  Hug

# 5
  • Мнения: 998
Моето кръвно е много ниско и по време на бременност става по-близо
до нормалното.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 10:18 от Бaмбина

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Трябва много редовно да го следиш. Не искам да те плаша, но продължително поддържане на високо кръвно по време на бременността може да бъде опасно.  Peace
Ако гинекологът, който следи бременността ти, не знае за това, незабавно го уведоми. Той ще ти обясни какво да правиш. Основните неща са пълна почивка и избягване на солено, мазно и пържено. Успех!

# 7
  • Мнения: 5 026
Следиш и ако става по-високо-доктора ще каже.

# 8
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
И аз имам проблем с кръвното от 6м.Винаги съм била с ниско кръвно(90/60),но от известно време започнах да го поддържам 150/80 или 160/100.Според лекарите тук в Испания ,това било нормално кръвно за бременност. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 192
На мен ми се вижда малко високо ,но все пак питай лекаря си.
Моето кръвно е много ниско и по време на бременност става по-близо
до нормалното.
Кое му е високото?Ако нормално ти е 100-110 /60-70 и  е станало през бременността 130/90,да; но в случая е незначително покачено и е нормално за бременността.
И аз имам проблем с кръвното от 6м.Винаги съм била с ниско кръвно(90/60),но от известно време започнах да го поддържам 150/80 или 160/100.Според лекарите тук в Испания ,това било нормално кръвно за бременност. Rolling Eyes
Може би като цяло състоянието ти е добро и не виждат повод за тревога,но да не те плаша все пак високо кръвно като твоето дава отражение на бъбреците ти и сърцето,от там отоци и известната токсикоза на бременността.Обърни си внимание!

# 10
  • Мнения: 9 390
В рамките на нормалното е.Не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 998
Моето е 60/90 и при бременност става 110-120/80.
Може затова да ми се вижда толкова високо.

# 12
  • Deutschland
  • Мнения: 186
При мен се получи същото като Бамбина.От 60/90  скокна на 120/80.Аз се бях притеснила но докторката ми каза че е нормално, и с това ме успокои.

# 13
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Трябва да се следиш редовно, кръвното ти е на горната граница.Стойности над 130/90 са опасни. Не искам да те плаша, но си следи кръвното и споделяй с лекаря си всичко което те вълнува той най-добре ще ти каже дали е нормално или не Peace.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 10:08 от jakinik

# 14
  • Мнения: 805
Аз съм с ниско кръвно, а когато съм била бременна се е покачвало до нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт