Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора

София

Сетих се да пусна тая тема честитейки рождения ден на сина на една майка-съфорумка.

Въпросът ми е:

Когато някой има рожден ден, кой има основание за празник ? Само рожденика или и майката ?

Ако приемете, че майката също има основание за празник, защото все пак тя е износила едно дете девет месеца, после го е родила и отгледала, познавате ли случаи, в които някой да и е честитил празника ? Или това е изключение само в нашия род ?
Цитирай

София

На детето подарък, на майката- цветя, това е принципът ми към близки хора, иначе на случаен РД честитя само на рожденника.
Цитирай

Русе

Естествено, че и майката има празник, аз на моята винаги подарявам цвете на моя рожден ден.
Тая работа я осъзнах, когато майка ми веднъж /аз бях около 13 год./ беше нещо кисела, че не и вървяха работите и каза на баба ми, че няма да празнува рожден ден, защото няма настроение. Тогава баба ми и отговори, че тя ще празнува, защото я е родила на тази дата, пък майка ми ако ще.

На познатите ми с малки деца, боикновено честитя на майката. На по-големите деца честитя първо на майката, а после и на детето, а на най- големите деца /набори и нагоре/, честитя само на тях, по простата причина, че не поддържам връзка с родителите им.

Смятам, обаче, че най-важното е, самото дете /в една по-осъзната възраст/ да разбере, че това не е само негов празник, на който да получава подаръци, а майка му да търчи да приготвя почерпката за "купона"
Цитирай

София

И майката.
Миналата година за първият рожден
ден на Бранимира приемах пожелания
(е, то наистина, особенно по телефона
тя нямаше как да ги приема Smile),и дори
нейният  рожден ден ми беше по-вълнуващ
от моя.
На моят рожден ден винаги гледам първа аз
да звънна на майка ми, за да и честитя празника
и да и благодаря.
Цитирай

... познавате ли случаи, в които някой да и е честитил празника ? ...

Познавам Smile.
На този ден, първото, което бързам да направя е да подаря цветя на моята майка.
Тя пък винаги държи да събере най-близките хора по случай празника и да почерпи. Независимо, от това, което аз отделно си организирам.
Цитирай

През девет форума в десети

Защо само майката? Обикновено се поздравяват родителите с "Честит ви рожденик". Също и баби, и дядовци, зависи кой отправя поздрава.  Laughing
Ако почерпиш, дядо хаджия, обещавам да ти честитя рождените дни на цялата фамилия до девето коляно!  Mr. Green
Цитирай

При нас също е прието да се честити и на майката и на рожденника, пък и ако бабата е наблизо и на нея - защо не? Това си е хубава традиция.
Цитирай

Пловдивъ

Честити се и на майката, като при гостуване се поднасят цветя на домакинята.  Peace
Моите роднини като идват за моя рожден ден, освен за мен цветя, носят и за майка ми!   bouquet
Това мисля, че е даже по етикет...
Цитирай

София

Рожденика има рожден ден Smile Разбира се, ако той е на малък и не може сам да приеме пожеланията тогава някой от близките. Но    когато говорим за 30-40 годишен човек пак ли майката?
Цитирай

град-държава

В нашето семейство празнуват и жените на рождения ден на децата им...
Цитирай

Русе

Рожденика има рожден ден Smile Разбира се, ако той е на малък и не може сам да приеме пожеланията тогава някой от близките. Но    когато говорим за 30-40 годишен човек пак ли майката?
Ами ако си близък на майката - защо не. Най-малкото самият рожденик е редно да поздрави майка си, да и подари цвете - много по-логично от 8-ми март напр.
Цитирай

През девет форума в десети

Домакинята.  Laughing
Цветя се поднасят на домакинята на рождения ден - съпругата, майката или каквато там му се пада на рожденика от мъжки пол.
Цитирай

Като ходя на рожден ден на приятели/приятелки винаги честитим и на родителите му/й с  "Честит ви рожденик/рожденичка" и купуваме букет и за майката Peace
Цитирай

не знам кой точно има основание за празник, само искам да кажа, че в Холандия на рожден ден се поздравява всичко живо около рожденика. за мен лично беше много странно това, но е така наистина.  Very Happy
Цитирай

в моя свят

Боже каква съм егоистка - не се бях сетила до сега,че всъщност майка ми е тази която заслужава да празнува Embarassed Чак ми стана гадно, но около мен май никой не се е замислял за това...
Винаги съм оригинална от към подаръци за рожденния и ден, но не съм се сещала да подаря и на баба ми....
Иначе,това че честитим рожденника на роднините му е едно на ръка... Wink

Благодаря ви за хубавите теми, които ни припомнят онези малки,но важни неща от живота   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора