Този магреб ни взе сърцата,но ни върна красотата!15 -а тема

  • 21 030
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 90
хич не си ме разбрала Паулинке ,карай (и този ден Ще дойде Simple Smile) ,дали мюсюлманите държат на религията си повече от нас ,ами Ще ти кажа ,че и това е доста относително .Изчети корана да видиш и там има като 10 те божи заповеди и ти сама прецени  Peace
първо незнам дали в Бг им дават социални помоЩи ,тъй като не живея там ,дадох ти пример да речем от Белгия ,да нормално облекло смятам това -панталон ,риза и сако или пола над коленете ,точно така  Simple Smile .Не може в една католическа държава да си се разхожда -един вид като по ношница по улиците нали ?Доста се различаваш от останалите и като тръгнеш да си тръсиш работа хората са по резервирани .Въпреки ,че Ще ти кажа ,че за работодателите тук воала не е проблем ,ако си както казах нормално облечен ,за него никой не може да ти се меси  Peace
Ето виждаш сама ,че този затворен живот не води до хубаво(Щот всичко забранено е интересно -така е създаден човекът ,докато не се пробва и изпита неЩо ,не знаеш със сигурност колко е опасно ,неказвам сега ,че всичко трябва да се опита има си граници  ,с всичките им забрани ,но това е манталитета .Например преди да запаля цигара ,незнаех ,че са  толкова гадни и ей такива примери ,с алкохола съЩо ,опитвала съм има напитки ,които са ми харесвали -други не . Дали Европата(имам впредвид по европейските страни ,не бг ) ги променя ,тези които се променят повярвай ми са доста добре и сносно живеят с хубави професии и възможности ,пак са си вярваЩи ,но по така как да ги нарека-дискретно вярваЩи .Пак ти казвам не съм враждебно настроена ,това пък откъде ти дойде на акъла ,най-добрите ми приятелки са мароканки ,някои от тях изповядваЩи ,други не ,но това са ми впечатленията от магребските заселници тук .
И да ти кажа на 27 пак не бих се престрашила да се забрадя ,незнам заЩо ,просто личен мой избор ,не се харесвам ,не съм свикнала да се гледам с воал и това е ,ако е искал моя жена с воал ,тук е имал  бая мераклйики ,не съм му опряла ножа в гърлото да се жени за мене
 Това за визата на баЩа му наистина е тъпо ,но това е нашата мила държавица -винаги с неуредици по административните въпроси и не само  Peace

# 61
  • Мнения: 90
 Марси, евала  ,много хубаво си го написала ,съгласна съм на 1000% Hug  bouquet


пп аз съм ходила в египетско с шейха  ,а той е ходил доста в Мароко през летните ваканции Peace

# 62
  • Мнения: 110
Марси, права си. Зависи много от средата.
Но това е и един от подводните камъни при връзки с европейки. Stop
Страх първоначално има у всяка една, защото различното е голям извор на въпроси. Но едва преминал, заради преки наблюдения върху начинът му (европейски в повечето случаи Naughty) на живот, жената се успокоява, че ''не е толкова зле, колкото си е мислила'' преди.
Да, но после идва момента за семейство, деца, а те в този ''грешен свят'' не искат да го създават и решават да се приберат.
Ей това е, което променя коренно нещата, защото там живота е различен.
На него не му е проблем да се върне към предишният си начин на живот, но за жената е стресиращо и в повечето случаи не е подготвена изобщо.
Не всеки е готов да се промени до такава степен и да се нагоди към новият си начин на живот.
Мен винаги ме е впечатлявала лекотата, с която водят светски живот, който в същото време отричат като неправилен.  Thinking
Ето пример с Паулинка (извини ме, но сме на вълна 'твоята история' Hug): тяхна мома никога няма да ходи при него всяка седмица, напротив- няма да се мръдне даже, а ще го накара той да се оправя, ако иска да е с нея.
Hазад в темите- коментиран е този въпрос.

# 63
  • Мнения: 110
=

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 17:25 от safar_maktoub

# 64
  • Мнения: 6
разбирам ви напълно. но само да уточня,че ние си знаем,защо аз пътувам,а не той. и на мен ми е 100 пъти по-добре,че ходя аз,а не да идва той. не сме коментирали и да сме се разбрали категорично,кой ще пътува,но така се получи в началото и аз самата виждам предимствата. имаме повече време да прекарваме заедно, защото той в Пловдив оставаше да спи в един приятел,което пък го ангажираше непрекъснато да обикаляме с него,защото на него(на приятеля му) не му харесваше в Пловдив. но така или иначе това момче се премести също в София. и т.н... няма значение сега това. но пак да кажа,че аз също предпочитам аз да ходя при него,а не той да идва.
като се замисля,май наистина много често казвам,какво е казал любимия,какво мисли той и т.н... да,така е. аз самата виждам голяма разлика в себе си. преди никога не съм се съобразявала толкова с мой приятел. все съм си правила каквото поискам и не е било хубаво за тях. сега пък е обратното. съобразявам се,но да се съобразявам,да се съобразявам...колко да се съобразявам? живеем отделно, макар че непрекъснато сме на телефоните и знаем,какво се случва на другия,къде ще ходи,все пак всеки си живее неговия живот. все още си нагаждаме характерите един към друг. той прави също много жестове към мен,което ми показва,че нещата не са едностранни. аз нямам притеснение,че ако не е той  ще си остана сама,та да правя кой зна какви компромиси със себе си. просто в него съм намерила много хубави качества,които го отличават за мен от останалите.
айде,стига вече с моята връзка. Simple Smile  ще видим,какво ще стане след време. Simple Smile

като чета разказите на Сафар,наистина ми се струва,че все едно живее някъде, в съвсем различен свят.   bouquet

Шакира,казах,че си малко враждебна,защото и преди съм чела твои постинги и те бяха някак крайни като изказвания. помня и в другата тема някакви разправии имаше,когато пишеше... Wink наистина всеки има своето мнение и едва ли форумите ще го променят. в другия форум има 1-2 жени,които като прочетат нещо за религията си  веднага настръхват и се почват едни обяснения.... но има и крайно против исляма. аз Корана съм го чела 2 пъти и мисля,че съм запозната,какво пише в него. но да ти кажа, всеки след като прочете Библията или Корана започва сам да си ги тълкува и различни текстове са го трогнали и стигнали до вътрешните му разбирания. снощи това коментирах с баща ми,че не съм нито за моята , нито за тяхната религия. не мога да приема покланянето пред иконите,целуването на ръка на попа, целуването на иконите... в Библията няма такова нещо или аз не съм го прочела. даже в заповедите пише,да не си правим кумири и да не им се прекланяме. а иконите какво са тогава? някой ги е нарисувал,а това са хора,живели по времето на Исус... не е самия Бог... така че и да ме съветваш да чета еди какво си,няма смисъл. прочела съм и нашата и тяхната книга. може съдържанието да ми харесва или не,да ме е трогнало или не,но след това практикуването не ми е в природата. май и в разбиранията.    newsm03   smile3506

# 65
  • Мнения: 90
значи като нямаме едно мнение по въпроса ,моето е враждебно  newsm78,другата тема си е друга ,там кво съм писала ,не мога да помня всички дискусии ,имам дете ,на което отдавам доста повече внимание отколкото по форумите ,кой кво казал ,как го казал ,заЩо го казал(в случая написал) Simple Smile.Никъде не виждам да съм си позволила да ти давам съвети ,.Всеки сам си носи  кръста и сам избира по кой път да тръгне ,нали така ?!

Далка ,стискам палци за Раянчо ,наистина много смешно ми стана за зехтина(браво на девера ) ,слушай докторите ,Ще ти дадът мехлеми .А най-добре Ще да е  да го оставяш да Щъка без памперс ,Ще опикае и о..... навсякъде ,но така Ще се проветри раната и Ще зарастне по-бързо .На моя приятелка детенцето седмица го боля и при пишкане ,направо пиЩеше .Прави му промивки със смрадлика(тетра),абе Ще ти кажат ,но не ползвай зехтин да го омазняш ,целта е да зарастне  Peace .

# 66
  • Мнения: 6
значи като нямаме едно мнение по въпроса ,моето е враждебно  newsm78,

не е въпроса в различното мнение,а в начина, по който се изрази и "тона",с който го написа. стори ми се,че е враждебен. а за другата тема- не бях влизала няколко дни и като започнах да чета, доста се бяха обърнали срещу твоите изказвания точно,защото бяха крайни, все едва ли не против арабите и дори модераторите бяха трили от писаното и имаше забележка,че сте развалили приятния тон на форума и темата се е превърнала от оазис и екзотика в религиозни спорове. останах с впечатление,че почти те изгониха жените от там. но докато ви прочета, всичко беше свършило и по-добре. може да съм сгрешила, ИЗВИНЯВАЙ!
нека да не го обръщаме на личен спор,защото тук ми е много приятно.
пак казвам,че до преди не се съобразявах много с приятелите ми, като не ми отърва нещо и много им здраве,не правих големи компромиси. но човек се променя. ако не съм със сегашния ми партньор, пак ще си бъда същата. но съм била такава,защото не съм държала толкова на тях. щом ми е било все едно и съм държала все да става на моето... това,че сега се съобразявам не е лошо.

я кажете сега, в сайтовете освен абаи и кърпи,има ли сайтове за обувки. но не говоря за марковите обувки или известните, а за обувките,които носят арабките. ако сте разглеждали сайтове,дайте и ние да ги разгледаме. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 110
Хайде по едно студено кафенце за охлаждане на страстите. Peace



Кате, радвам се да те видя отново тук, макар и да не успях да прочета поста ти. Peace
Марси, Линда как е? Thinking
Елипка се губи, почива сигурно или събира багажа. Wink
Дидонче, забравих да отбележа етървите ти- харесаха ми и на мен, както Далка е писала.  bowuu
Предполагам сте в добри отношения, щом си пиете кафето заедно и си ядете сладоледа  Laughing.

# 68
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
паулин4е, ония модерните си държат на марковите! ина4е си ходят с 4ехли, мокасини и обувки на висок ток от магазините им! имат нелоши обувки,ако са местно производство ,а не китайски от суковете!дори са доста скъпи! досега едни 4изми и едни обувки съм си вземала от тука, нямат мърдане  три и пове4е години,ама и аз не ги нося 4есто  обувките, 4е то къде,като ходя по дънки и спортни панталони! за ботите, просто с тях карам, много са ми удобни и топлят! аз държа на  здрави и ка4ествени обувки, не на марката! харесвам бг ка4ество и тунизийско ка4ество!а и една турска марка харесвам,ама трябва да си видя в бг 4ехлите дето нямат скъсване, ест.кожа и няма лъжа, пак ще си ги нося като се прибера,да не ме забравят!свеки не понасяше да ме гледа пове4е време с едни и същи, срамота било!ами като са им скапани тротоарите и имат канавки баш да си с4упиш тока!аз нали казах ве4е как се изплонжих до едно кафене, не знаех ,4е съм бременна още, хамдуля,4е бях по панталон ,ина4е с права пола да съм останала по цип! заради една канавка!ама и заради поне 20 4ифта вперени в задника  ми ,то вятър да правеха нямаше да ми се отразят така! Mr. Green
ето гледайте:
http://image-photos.linternaute.com/image_photo/550/chaussures-s … 70518-1156856.jpg
http://www.sobac-tn.com/imagecommun/Layer-53_g.jpg
http://image-photos.linternaute.com/image_photo/540/chaussures-s … 577899-892425.jpg
http://www.itraque.fr/documents/annonces/20080617124353.jpg
http://image-photos.linternaute.com/image_photo/550/chaussures-s … 253437-876813.jpg
ето традиционните  папуци и шлеки!

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 19:02 от marsy

# 69
  • Мнения: 6
Алба, убивам те!   bouquet  на диета съм и това кафе ми прилича на кремче.  Joy   направо ми изтекоха лигите!!!  Blush

Марси, благодаря за снимките. но да ти кажа честно,тези обувки все ми изглеждат като в България най-евтините  от Китай, които струват по 10 лева. Иначе аз знам,че ходят и с маркови обувки,но ми беше интересно, какви са им обичайните обувки. аз все виждам на снимки жени с обувки-тип мъжки бързоходки. и някак си... не ми харесват изобщо.

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 19:00 от PAULA_PAULINA

# 70
  • Мнения: 3 804
.Не може в една католическа държава да си се разхожда -един вид като по ношница по улиците нали ?

 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

шакиправа си  bowuu bowuu bowuu,айде тогава по  твоята логика  задължително да се въведе бурка например за чужденките нямащи връзка с арабския свят дошли на екскурзия или пък работещи в ислямски страни  bowuu,останалите т.е местните или снахите да си ходят както си искат  Mr. Green

далка успех,дано да мине леко и Раян да се възстанови по бързо. Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 19:06 от мързел

# 71
Привет


запраска ни дъжд...никва разходка  Sick

не съм изчела...сега почвам-  Hug Радвам се когато интелигентни дами смело си изказват мнението-пък било и то да е различно.....
Щекито отдавна съм е признала в това отношение....не сме се събрали да се Ухажваме,а да си казваме както всеки си го чувства...както го е усетил,преживял,осмислил...а то-всичко тече и се развива-впечатленията и мненията Също!
А то,че по Вкус и цвят всеки си е разлчен е ясно...

Само не разбирам поста на Сафар Мактуб  #Crazy не е досигнал смелост да се запази написаното ли или....Ама -това Катя Мароко ли е?

Имах интересна случка и ще ви е разкажа....цял следобед мисля пък аз над това.

Отимвам да качвам и аз обещаното....и после се връщам

Тъжно ми е че Белла,Лина,Рали...Жълтурче-вече не ни навестяват често.

# 72
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
паулинка редактирах малко виж пак!
далке,едни палци от мене за мъжкото ти 4едо ,дето го 4ака една неприятна ,но с добра цел операцийка! в бг ми казаха,4е за  20 мин е готово по принцип! бебетата по лесно излизат  от положение! ако е топло остажи го на голи4ко с  джелябата, нали е по традиция, голяма гордост! ама аз гледах снимки тука на  обрязването ,мале мила ревове са били едно време! и то без упойка за преди 40 г  говоря!сега е модерно и по-спокойно за вси4ки! успех утре и пиши как сте като се прибере мал4о! товят девер  ми е симпати4ен като скица и половина! аз така у4а линда ,да приема свекините съвети ,пък като се ка4и в студиото дето е на бг гледане да си правим каквото знаем! и така и правя, ама се засяга,4е слушам ,ама не следвам ,хихих нали няма ка да не се види ,4е си правя моите неща!поне вие сте далеко и не ви пилят на ушите, 4е ако слушах вси4ко на слонски да са станали!

# 73
  • Мнения: 560
Здравейте!   bouquet
Ние днес ходихме на плаж, Sunglassesа сега мъжете ми останаха на риболов.
Радвам се ,че са ви харесали снимките. Grinning
Алби,права си,в добри отношения съм с всички.
Аз не съм конфликтна личност и нямам проблеми с никой от семейството. Grinning
Когато нещо не ми хареса си показвам или казвам,за да няма после сърдения и проблеми. Wink
Далка,дано утре мине всичко добре! PraynigЩе стискам палци! Hug
Вземи му нещо обезболяващо на Раян(Нурофен-сиропче).
Ако нещо те интересува,питай ме,не се притеснявай! Hug
Девер ти типично по арабски. Wink Така се дразня от такова лицемерие.Аз реагирам веднага.
Още не съм се научила,но и нямам желание.Трябва да вървя срещу себе си. Grinning
Шеки,съгласна съм с теб за много неща. Peace
Обаче,Паулинка отивайки в Иран,(все пак
не е толкова либерална държава),трябва да се съобразява с начина на живот там.
Имам предвид ,облекло ,поведение и още куп неща,с които не съобразявайки се,
би си навлякла доста проблеми.За това е хубаво да помисли трезво,от позицията на пораснало момиче,
дали е готова да направи толкова много компромиси в името на любовта,която за
съжаление не е вечна. ConfusedВ случай ,че той се съгласи да направи компромис и да се установи в България или
някъде в Европа,живота им според мен би протекъл по-безпроблемно. Peace
Както е случая с моята приятелка,омъжена за иранец.
Това ,че мъжете връщайки се в държавата си се променят,не е умишлено.
Просто средата налага такава промяна,тъй като има норми и правила,които трябва да се спазват.
Дори той самия да не го желае ,средата го налага. Rolling Eyes
Аз преди да се омъжа твърдо заявих,че ще сключа брак в България и ще направя сватба по български,за да
уважа моите роднини и нямам нищо против да направим и в Тунис,пък заради неговите.
Друго нещо,което категорично заявих е,че за нищо на света не бих сменила религията си. Simple Smile
Имаше и още неща,които уточних преди да се реша,тъй като живота ми ще протече в
държава ,която е различна от моята.Аз имам друго възпитание и друг начин на живот.
Той имаше много време да помисли и да реши,дали приема моите условия.
Само да вметна,че се омъжих по любов и имах чувството,че ако се разделим няма да мога да го преживея. Rolling Eyes
Въпреки всичко има неща,които не бих променила и бях готова да загърбя и 9-те год.съвместен живот,преди брака.
Разбира се,аз също се съобразявам с доста неща тук,не съм лекомислена,но да стана арабка,това е
не възможно. Naughty Другото ,което е Тунис,е много либерална държава.
Тук нямам проблеми с облеклото,с това да се разхождам сама или пък да пием по чаша
хубаво вино с мъжа ми ,когато сме на ресторант.
С една дума намерили сме "златната среда"и така успяваме да живеем добре. Wink
Правим компромиси в името на семейството.
Марси,как е Линда? Heart Eyes
Елипче,до къде стигнахте с покупките? Hug
Другите фарашки и фарашко,къде сте? newsm78









# 74
  • Мнения: 560
Марси,тия папуци,дето си ги сложила ,не ги носят тунизийките. hahaha
Те са за туристите.Не съм видяла тунизийка с такива обувки. Joy

Общи условия

Активация на акаунт