Защо е тази жлъч, момичета?

  • 3 399
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Понякога сами си просим озлоблението на другите майки, както и целенасо4ено се търси конфликт и се дъв4и едно и също.
Затова предлагам да се заключи темата. Аз спирам да пиша.
Имам предвид, 4е сами си търсим конфликта и по4ти винаги го постигаме  Simple Smile
И защо да се заклю4ва, нека да се вклю4ат и други кърмещи майки.
Слън4ева мама е права и съм сигурна, 4е доста момичета мислят като нея.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не съм забелязала жлъч и заяждане от стартирани от страна на кърмещите мами. Обикновено те са провокирани от други изказвания. Имам чувството, че някои жени,които са решили да не кърмят тайничко се страхуват дали са постъпили правилно и се заяждат с кърмещите такива за да се самоуспокояват и да си показват колко са прави сами на себе си.

# 17
  • Мнения: 46 510
Аз не съм забелязала жлъч и заяждане от стартирани от страна на кърмещите мами. Обикновено те са провокирани от други изказвания. ........

Винаги съм била настроена позитивно към кърмещите мами, но когато ни заливат с обяснения колко по-умно и по-здраво е тяхното кърмено дете, това става повод за скандал. Може би, защото го приемам лично с/у детето ми и аз не знам, но определено не е приятно.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тази тема очевидно е модерна - мяркам я на няколко места вече Grinning
За протокола да отговоря - гордея се с това,което съм постигнала дотук,още повече,че веднъж не успях и въпреки цялата подготовка,която хвърлих,тайно съм си имала съмнения дали ще се справя.В добавка във форума е доста полезно да се отличаваме кои кои сме,тъй като често възникват неразбирателства.Не гледам на лентичките,блинковете,подписите и снимките като на нещо различно от украшения и забавление.
В интерес на истината,действително нямаше да има афиширане,ако постоянно не се сблъсквахме с какви ли не подмятания,които определено са в състояние да изкарат човек от нерви и да го накарат умишлено да се афишира,дори да не е привърженик на тези методи.
Иначе с чиста съвест мога да потвърдя казаното от другите момичета - не ми е известно някоя от нас да е заявила на друга майка,че е по-нисша класа (макар да е често явление майки да си правят сами някакви изводи от извадени от контекста части от статии или мнения,което за мен се дължи на раздразнение или някакво собствено чувство за вина) или да я е упрекнала по някакъв начин - протестираме само когато бъдем нападнати,че пропагандираме това,което смятаме за естествен и правилен начин на хранене.А който е поискал конкретен съвет,дори за отбиване - винаги е получил подробен отговор от много хора,което е истински ценното в този форум.

# 19
  • Мнения: 3 161
Винаги съм била настроена позитивно към кърмещите мами, но когато ни заливат с обяснения колко по-умно и по-здраво е тяхното кърмено дете, това става повод за скандал. Може би, защото го приемам лично с/у детето ми и аз не знам, но определено не е приятно.
Никол, явно не си схванала смисъла на казаното (а и много други като теб, защото това за IQ-то непрекъснато излиза като проблем). Никой не е казал и не би могъл да каже, че дете А е по-умно от дете Б, защото е на кърма - пълна глупост би било. Интелектът се определя от много фактори, от които начинът на хранене е само един.

Но въз основата на сериозни научни изследвания на големи групи деца (главно преждевременно родени) статистически се доказва, че кърменето е един от факторите, които влияят върху интелигентността. Т.е. едно кърмено дете не е по-интелигентно от друго некърмено; но е по-интелигентно, отколкото то самото би било, ако беше на изкуствено хранене. Няма място за обида и никой не сравнява децата по интелигентност. Но ако една майка знае, че чрез кърменето има реален шанс да увеличи IQ-то на своето дете (или по-точно казано, чрез съзнателния си отказ от кърмене да го намали, защото кърменето е естественият метод и той трябва да е нормата), то не би ли имала повече стимул да кърми и трябва ли да се крие тази информация, само за да не се засегнат некърмилите?

# 20
  • Мнения: 763
На мен също много неща са ми били полезни от този форум, не ме разбирайте погрешно.

Аз също съм кърмила, верно, че три месеца не са кой знае колко време, но също съм се сблъсквала с големи глупости от страна на роднини най-вече.

Добре, ето този момент ми убягва - борба с предразсъдъците, повярвайте ми, не съм мислила да убеждавам свекърва, майка и т.н в нищо, камо ли пък жена, която няма намерение да кърми въобще в предимствата на кърменето. Просто съм кърмила кротко, имах проблем, даже някои се отзоваха веднага и ми помогнаха.


Съжалявам, че поставям всички под един знаменетал. Но ето - някои се доказаха колко са злобни - Nidisvet, както виждаш ти си човек, който е готов да създава интриги. Другите са отговорили спокойно и тове целта на темата - интелигентни отговори от интелигентни жени. Детската градина нека да я оставим за децата, какво ще кажеш?


SafeHeaven, не ти е ден да мислиш, и като цяло май не само днес!

Зъхи, ти си страхотна кърмеща мама и ти се възхищавам за това, което правиш, както и на чувството ти за хумор.  Laughing


Ето го доказателството - не може да не се зачекнете /определени хора/!

И помолих, който е решил да се заяжда и да всява простотии да не пише, но ...

# 21
  • Мнения: 4 212
Голям сте майтап, 4есно  hahaha  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 877
 Защото сме се изнервили. СПОРЕД МЕН:
 Защото кърменето ( при мен още по-лошо изцеждането ) е труд, як труд.   
 Защото само мислиш какво  ядеш, пиеш, починал ли си си. Защото нямаме една нощ,    която да си спал от.. до, а е ей така на пресекулки  Confused
Е за това нямаш сили, защото искаш да дадеш най-доброто на детето си и си горд, ама много.
P.S. не съм се заяждала с никого за кърмене, всеки сам си прави избор
 

# 23
  • Мнения: 3 161
Но ето - някои се доказаха колко са злобни - ...
Ето го доказателството - не може да не се зачекнете /определени хора/!

И помолих, който е решил да се заяжда и да всява простотии да не пише, но ...
Е въпроса ти в началото на темата можеше и да мине за добронамерен, макар и подвеждащ. Но това мнение и оценките, които раздаваш... ще ме прощаваш, ама интригата ти я създаваш. Е сега виждаш защо някои кърмещи стават по-остри: то му писва на човек да се заяждат с него, само защото иска да сподели с другите нещо важно, което е открил и в което е убеден.

# 24
  • Мнения: 1 722
Горда съм, че кърмя - не виждам нищо лошо в това да го споделям с другите хора - и мисля, че не е подигравка с некърмещите, а напротив - подтикване на тези, които са в началото да положат всички усилия, за да кърмят. Разбира се има такива, които НЕ МОГАТ да кърмят по медицински причини, но болшинството не само че избират адаптираното, но и се опитват да ме убедят колко е безсмислено кърменето - не можеш да излизаш за повече от 2-3 часа, не можеш да пушиш и пиеш, гърдите се развалят и т.н и т.н. Освен това съм горда и защото преминах през доста трудности, за да мога да кърмя и днес - запушени канали, предмаститно състояние, кърмаческа стачка, кризи на растежа, неразбиране от близките - нямаш кърма или кърмата ти е недостатъчна. Ето заради всичко това съм горда.
П.П. Вчера роди моя приятелка и ще направя всичко възможно да кърми успешно и продължително и да се чувства горда от това!!!

# 25
  • Мнения: 763
Emem, не ме дразни активната ви позиция. Вече  започнах да се чудя аз ли не съм в ред, че въобще не се интересувам кой как си гледа детето, какво яде, кога спи, с какво е облечено.

Интересувам се от моето. И не мога да се възмущавам как другите майки си гледат децата, защото това си е тяхна работа.

И след като вие успешно кърмите, толкова ли наистина сте загрижени за чуждите деца, повече от техните майки?

Поне на една трета от вас мъжете пушат цигари, също ли сте толкова активни да обяснявате вредата от тях? Всички знаят за вредата от цигарите за сериозните заболявания, което е несравнимо с храненето с адаптирано мляко. Въпреки това милиони хора по света пушат.

Приемете, че и с кърменето е така и винаги ще бъде така. Хората решават сами за себе си и нямат нужда от допълнителна агитация.

П.С. И защо някой трябва да ме обижда, а аз да му търпя обидите?

# 26
  • Мнения: 877
  Naughty
ааа и кой пуши?Ние не  Wink

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хората решават сами за себе си и нямат нужда от допълнителна агитация.
Познавам много хора, които имат нужда от агитация и то сериозна. Аз лично имам успех с една приятелка, чието бебе е колкото моята Тони и тя все още кърми и захрани късно. Смея да кажа, че го направи единствено благодарение на моята агитация и статиите, които лично и разпечатах.
Е, това не е ли успех?

Дори само едно бебе да бъде кърмено благодарение на тази агитация, значи си заслужава и има нужда от нея!

# 28
  • Мнения: 1 343
Агитацията е необходима когато има недостиг на информация.
Няма да се спирам пак на това колко не информирани излизат майките / с първо дете/ от родилния дом и то не само отностно кърменето.
Щом педиатрите агитират едва ли не за адаптирано мляко защо някой да не прави това и за кърменето ?  newsm78 в реда на нещата си е а и на лична позиция май май .

# 29
  • Мнения: 46 510
.........Но въз основата на сериозни научни изследвания на големи групи деца (главно преждевременно родени) статистически се доказва, че кърменето е един от факторите, които влияят върху интелигентността. Т.е. едно кърмено дете не е по-интелигентно от друго некърмено; но е по-интелигентно, отколкото то самото би било, ако беше на изкуствено хранене. ..........

Явно наистина не съм разбрала  newsm78 и пак не разбирам- как се установява, че това дете щеше да е по-малко интелигентно, ако е хранено с адаптирано мляко?

Общи условия

Активация на акаунт