Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 юни 2009, 13:10 ч.

Малта

• 137 381
  • 836
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте, има ли мами в Малта???..Ако някой има повече инфо за работа и начин на живот там ще се радвам да сподели отзиви  Hug

# 1
Никой не се включва от Малта, а и на мен би ми било любопитно да сподели опит. Ние бяхме на почивка през апри и се влюбихме в острова, дори сериозно обмисляме варианти за преместване там. Така че хайде Малтийски мами, активизирайте се Simple Smile

# 2
  • София
Страхотно, аз не съм била никога там..а много се надявам приятеля ми да си намери работа там.Искам и аз да замина..я кажи как ти се стори на теб, усеща ли се при тях кризата как мислиш?

# 3
Ако приятеля ти знае английски, не вярвам да има проблеми с намирането на работа. Ние бяхме там в края на април и вече имаше доста англичани. Някой от тях си живеят там постоянно (нали е бивша английска колония). Има много възрастни англичани, които ходят там по два, три пъти в годината и иазкарват по месец. За кризата не мога да кажа, но не мисля, че ще им се отрази толкова. Вярно, че основен отрасъл е туризма, но както казах голяма част са възрастни англичани, италианци, които вече си имат спестяванията, и едва ли ще спрат да пътуват. Може да погледнете обявите в ЕУРЕС. За Малта са си на английски, иначе малтийският е по-скоро към арабски, та предполагам е труден за научаване. Наистина се надявах някоя мама от Малта да се включи с повече инфо, но ... уви  Sad. А между другото чух българска реч по улицата, дори видях БГ ресторант в Слиема.

# 4
  • Варна
Много се радвам че има тема за Малта  Hug на мене също остова ми е любим, а и гледам на него като възможно място за изселване!

# 5
  • София
Здравейте, има ли мами в Малта???..Ако някой има повече инфо за работа и начин на живот там ще се радвам да сподели отзиви  Hug

В момента си търся работа в Малта и вече имам някакви наблюдения. Ако знаеш повече от един език, може да си намериш преспокойно работа в някоя компания за он-лайн залози /там са наистина мноооого/.
Аз кандидатствах в не една, но при мен проблема е английския. Ако твоят е добър, едва ли ще имаш някакъв проблем при намирането на работа.

# 6
  • Норвегия
Аз ходих в Малта на малка екскурзия преди 2 3 години. Изглежда приятно. Смешни хора, мнооого религиозни католици. Нямам иначе никаква информация отвътре, но говорих с едни малтиици, (седяхме много близо, маса до маса в едно кафе, та се заприказвахме), те казаха, че стандартът в Малта е на доста ниско ниво. Ниски заплати, и по принцип малтииците не са заможни хора (всъщност те казаха, че малтииците като цяло са бедни). Туристите са над средното ниво, но не и населението. Аз не останах с определено мнение.

# 7
Може и така да е, но никой не се включва от Малта да даде малко вътрешна информация.

# 8
Защо са смешни?

# 9
  • Норвегия
Ами не знам, смешно ми беше когато хората са мнооого набожни. Преди да пресекат се кръстят, стоят в автобуса и се кръстят да не стане катастрофа, да не се блъснат, такива неща. Смешно ми е. Не ми смешно като седят и се молят в църквите естествено. Но ми е смешно като го правят на улицата и измърморят някоя молитва или каквото там си мърморят.

# 10
  • State of Mind
.

# 11
...те казаха, че стандартът в Малта е на доста ниско ниво. Ниски заплати, и по принцип малтииците не са заможни хора (всъщност те казаха, че малтииците като цяло са бедни). Туристите са над средното ниво, но не и населението. Аз не останах с определено мнение.

Стандартът в Малта наистина не е много висок, но има голяма разлика за чужденците и за местните. Също не съм съгласна, че като цяло малтийците са бедни. Има невероятно богати квартали, не са част от туристическите турове.
Извън най-богатите, самата държава помага много на малтийците. Зависи също и с какво се сравнява стандартът като цяло.
Туристите също не мисля, че са над средното ниво. Малта е достъпна дестинация и е пълно със студенти от Европа.

По другите въпроси - страната няма емиграционна политика, по принцип се използва за временно пребиваване и "трамплин" към САЩ, Канада, НЗ или Австралия. Оставането за дълги години не е толкова лесно.
Пиша ги тези неща със съжаление, аз също си мечтая за завръщане в Малта.

# 12
  • Варна
Здравейте момичета!  bouquet Защо спряхте да пишете? Sad И аз се интересувам от пребиваване в Малта. Търся си място под слънцето,та затова се интересувам.Дали се намира лесно работа там,каква,колко се заплаща и такива работи Laughing... Аз знам английски и това май ще ми е от полза там. Някой ако знае нещо по въпроса,нека да напише.Определено и други се интересуват от това,както видях!!! Laughing

# 13
Zdraveite!

Ако vse oshte Vi interesuva, moga da Vi pisha malko po-podrobno за Малта. Аз имах възможността да си правя семестъра в чужбина там. Малко отстои във времето, но може би основното, което се е променило оттогава е, че от 2 години насам малтийската лира е заменена от еврото.

До скоро,

# 14
Здравей Craiova, ще се радвам да споделиш твоят опит от Малта. Как е нивото на образование. Приятелят ми много се беше навил да учи магистратура там, но не знам след бакалавърската му в UK как ще му се строи Малта. Още едно въпросче, като студент имаше ли право да работиш? Изобщо как ти се стори живота там?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт