Колко често оставате на работа след края на работното време?

  • 5 168
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 013
Нямам "работно време", работя когато има работа да се върши, според крайните срокове.

И аз така. За сметка на това мога да ползвам болнични колкото искам, дори без документ от лекар, а ако няма работа, съм фрийй през деня. Този вариант ме удовлетворява в по-голяма степен, отколкото това да съм закована за 8 часа.

Това е моят случай. Но не бягам от работа, когато се налага - върша я вкъщи, през нощта, когато сваря. Дедлайните ги спазвам винаги Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 822
Не оставам никога. Предвид отдалечеността на мястото където работя като не използвам служебния бус, за да се прибера, после ще трябва да се чудя с какво да се придвижа. Вчера например имах работа, но не останах. Е, то вярно, че не е спашна, но ако имах кола (па и книжка де Grinning) щях да остана.

# 47
  • Мнения: 1 470
Обикновенно съм избягвала подобни волности с личното си време и пространство...Но когато наистина съм преценявала че трябва да остана,съм го правела...Ние служителите сами възпитаваме работодателите си...Случвало ми се е да се пробват да ми се качат на главата,примерно започвам като главен сладкар в една сладкарница за определено работно време,и дадена сума,по това време сладкарницата зареждаше няколко квартални кафета...Но само седмица,две след моето започване започна да зарежда и магазини Фантастико...Бройката на персонала същата-тоест три жени,оборудването същото,заплащането и то...Е майната им...Аз да не съм за един ден...Година след това все още търсеха главен сладкар...А аз работех за себе си вече... Hug

За това винаги съм се стремяла да организирам работата така че да се свършва навреме,без прекалено натоварване...Друг е въпросът че някои се подмотават повече от възможното...

# 48
  • Мнения: 6
Почти не ми се налага да оставам след работно време. Единствено когато имаме съвещания или срещи с клиенти, тогава оставам допълнително, но определено не ми е приятно.
Добре се организирам и си свършвам всичко навреме. С годините се научих да ценя труда си и ако извънредният труд не ми се заплаща, просто не го върша.
До преди няколко години работех като луда, понякога по 14 -15 часа на ден  ooooh!, но вече не  Naughty

# 49
  • Мнения: 1
Оставането системно след работно време говори за лош мениджмънт или за не справяне на служителя/работника с възложената му работа.  Работата трябва предварително да е разчетена , ако се налага оставане това се уговаря в трудовия договор с клауза за ненормиран работен ден или др. и се компенсира със съответното заплащане или отпуск или др.Така е в белите държави, които спазват законите и нормативните актове уреждащи трудовите взаимоотношения. Не говоря за хората на свободни професии и за частния сектор.Там всеки според заинтересоваността си сам определя количеството труд и съответната заетост.
Някой "компетентни" шефове гледат на оставането като на лоялност,съвестност и тн., защото така им е по-удобно. А познавам и колеги който през половината от деня симулират работа , а след 17.00 са много активни, не можеш да ги откъснеш от работното им място.
 Типично по български при нас всичко е много изкривено. Някой се натоварват наистина с повече работа, а други си клатят краката за тяхна сметка.
 Пожелавам на всички по-малко да оставате след края на работното време, за да имате повече време за семейството и личните ви интереси.  bouquet

# 50
  • Мнения: 4
Старая се да не оставам след изтичане на работното време. Въпреки всичко понякога се налага да оставам, но пък си компенсирам с по-ранно тръгване в други дни, примерно.
Нещо, което много ме дразни обаче е отработването на почивни дни през съботите. #2gunfire

# 51
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ако се налага- оставам. Като видя, обаче, че нещата вървят натам, спирам да се подмотвам през деня и буквално не си ставам от задника, докато не си свърша работата. Забравям да ям, да ходя то тоалетната и да пуша на сладка раздумка. Зареждам се с кафе и вода, пускам си щорите и се втръбявам в работа. Така съм откарвала без да усетя и до 10- 11 вечерта. Че и до по- късно.
Често работя и от вкъщи, както и по време на пътуване, престой на някое летище и т.н.

Компенсирам с тръгване от офиса наобяд, когато е по- спокойно, или пък когато просто ме стяга шапката. Или пък с отиване на работа на обяд.

# 52
  • Мнения: 8 999
Всеки ден. Дори ходех и в събота и неделя понякога. Но за сметка на това, никога не съм имала проблеми със закъснения, отсъствия, обедни почивки /въпреки, че последните почти не съм ги ползвала/.
В момента не работя и се чувствам прекрасно.
Мъжът ми работи само "от", без "до". Много е важно да отиде навреме, но никой не му приспада допълнителния труд, който е ежедневен.

# 53
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Сравнително рядко ми се случва.

Само ако имаме нещо извънредно. Сутрин никой не ни брои точния час, в който идваме в офиса, което е много добре. Обедната почивка също не е под час  - всеки я взима когато прецени  Laughing

# 54
  • Мнения: 283
лелеее, ами аз при мен е всеки ден а работя в държавната администрация Grinning сега много хора ще си кажат да бе, да държавен служител..... но аз съм на работа от 8.30 до 18-18.30 и то без обедна почивка
успях ли да ви скандализирам

# 55
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А кога ядеш?

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
лелеее, ами аз при мен е всеки ден а работя в държавната администрация Grinning сега много хора ще си кажат да бе, да държавен служител..... но аз съм на работа от 8.30 до 18-18.30 и то без обедна почивка
успях ли да ви скандализирам
Не, но успя да ме объркаш. Какво е това: "аз при мен"? И само двете запетайки са крайно недостатъчни.

Аз също съм на държавна работа - не оставам след работно време.

# 57
  • Мнения: 283
лелеее, ами аз при мен е всеки ден а работя в държавната администрация Grinning сега много хора ще си кажат да бе, да държавен служител..... но аз съм на работа от 8.30 до 18-18.30 и то без обедна почивка
успях ли да ви скандализирам
Не, но успя да ме объркаш. Какво е това: "аз при мен"? И само двете запетайки са крайно недостатъчни.

Аз също съм на държавна работа - не оставам след работно време.

няма какво да се объркваш- така става като пише човек и говори по телефон едновременно Grinning
и на мен не ми се остава но не мога да кажа на един министър кога да си тръгне  Joy

# 58
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, кой както се е уредил.
Аз си тръгвам преди шефката ми. Не й казвам да си тръгва, аз си имам работно време, тя също. Тя решава да остане, аз не и всичко е ОК.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Поне веднъж седмично оставам до към 21 часа. Налага се, планирано е и така. Понякога се налага да идвам до офиса събота и неделя.
Но часовете ми се компенсират- ако остана 4 часа след работно време, на другия ден си тръгвам 4 часа по- рано от работа.

Общи условия

Активация на акаунт