Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 25 авг. 2005, 15:34 ч.

Какво да направя?

  • 707
  • 14
  •   1
Отговори
Миналия месец ми откриха неспукан фуликул. Лекарят ми предписа да пия Диане 35 2 месеца, без каквито и да е изсладвания Shocked. Днес е 14 ден от цикъла, а аз продължавам да имам някакво кафяво течение, което страшно ме притеснява и отидох пак да ме види. Току-що се връщам. От фуликула и помен няма, а според него това кафяво течение било нормална реакция на организма, който свиквал с противозачатъчното newsm78. Аз обаче съм му бясна  smile3512 (и причината не е само в това, че ме повика на преглед в частния си кабинет, въпреки че по това време трябваше да е на държавната си практика Twisted Evil) и реших - ЩЕ ГО СМЕНЯМ.
Какво ще ме посъветвате - още идната седмица ли да си запазя час при друг лекар, или да изчакам да ми дойде лелката този месец и тогава да търся друг лекар?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 161
Ами не знам кое от двете,но искам да ти кажа за кафявото течение-и аз го имах първите 2 месеца-през цялото време,т.е. от М до М.Знам ,че при доста от противозачатъчните се получава.А иначе,каквото и да решиш за лекаря,не спирай лекарството по средата на опаковката-трябва да си я изкараш до край.
 От една страна може и да е по-добре да отидеш сега на лекар,че ако реши да ти изследва хормони,да не чакате другия месец.

# 2
  • Мнения: 4 321
От една страна може и да е по-добре да отидеш сега на лекар,че ако реши да ти изследва хормони,да не чакате другия месец.

Не съм убедена, ама мисля че след противозачатъчни не е добре веднага да се правят хормонални изследвания. Все пак противозачатъчните са хормони.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 161
ами не знам,мен са ме карали за изследвам хормони докато го пия,но може и да е било погрешно. Thinking

# 4
ами не знам,мен са ме карали за изследвам хормони докато го пия,но може и да е било погрешно. Thinking

Предполагам, е са искали да следят как се повлияваш.
Изправена съм пред тази дилема, защото не съм напълно убедена, е проблема ми е само хормонален - поне едно изследване да ми бяха пуснали преди това Crossing Arms и си оставам с вътрешното убеждение, че губя ценно време в пиене на противозачатъчни.  Ако беше подкрепено с факти, сигурно щях да си чакам търпеливо да минат 3-те месеца, но нещо ме гложди отвътре.
А хапчетата няма да ги спирам - това е ясно Confused
Блягодаря  bouquet

# 5
  • На пода
  • Мнения: 4 399
Ами според мен ако ще сменяш лекаря, е добре да го направиш в наЧалото на следващия цикъл. Тогава той може да види дали имаш някакви фоликули останали от тоя месец и да прецени какво следва натам. Или с една дума, запоЧваш 'на Чисто'. Нов лекар така или инаЧе сега не може да направи нищо след като пиеш лекарства веЧе. Това ти дава време също да си избереш нов лекар, да си запишеш Час, да се подготвиш какво би искала от него.

По отношение на хормоналните изследвания, и аз мисля Че е по-добре да изЧакаш поне 1 месец след като спреш противозаЧатъЧните за да се изЧистиш от хормоните които внасяш с тях.

# 6
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
пий си Диането и бъди спокойна, това е нормална реакция.

# 7
  • Хамбург
  • Мнения: 382
Мен са ме връщали от преглед, защото съм била преди цикъл. Лекарката ми каза, че тогава матката е възпалена, затова не може хубаво да се огледа какво се случва, и че най-доброто време за преглед е след цикъла. Иначе си мисля, че не е нормално да кървиш толкова време. Ако сменяш лекаря, по-добре първо си направи преглед при новия и после правете изследвания. Най-малкото да придобиеш впечатление.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 11 765
low_hearted , а коментира ли с доктора БТ  ?  Щото ми се види супер ...., ама супер странна  Shocked    newsm78 !

# 9
  • СОФИЯ
  • Мнения: 377
Не се притеснявай, що диане съм изпила - 10 години ме лекуваха за стерилитет! Пий го и не се притеснявай - ползата от него е доста по-голяма от вредата!

# 10
low_hearted , а коментира ли с доктора БТ  ?  Щото ми се види супер ...., ама супер странна  Shocked    newsm78 !

Знаеш ли, всъщност е глупаво от моя страна, но продължавам (може би по навик Laughing) да си меря БТ, въпреки че пия противозачатъчни.  Това в кръга на майтапа - просто съм любопитна да проследя не толкова колко е висока БТ, а колко ще е "равна" графиката Wink.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 40
 GrinningНе се притеснявай и аз пия противозачатъчни и имам вече цяла седмица кафеникаво течение,и веднага хукнах при моя лекар но той ме увери че е нормално.Още ги пия а ме вика на хормонално изследвание,те си знаят тъка че по добре не прибързвай а изчакай. Успех! newsm10

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 610
И аз така с течението само дето при мен е вече ТРЕТИ МЕСЕЦ! Направи съм си постоянно в цикъл.
Не знам какво да те посъветвам, но можеш да си пуснеш едни кръвни изследвания, че след толкова кръвозагуба(макар и в малки количетсва) може да ти е паднал хемоглобинът.

# 13
Прави сте - течението не спря изобщо. Имам още три хапчета Диане от тази опаковка. В същност странното е цвета на това течение - тъмно, ама много тъмно кафяво Confused. Иначе не е обилно въобще - по няколко капки на ден. Доктора каза, че това било т.нар. spotting. Това за хемоглобина е добра идея. Следващия път като отида на преглед непременно ще питам.
Благодаря smile3525

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 610
За нищо. Моето течение е същото като твоето. И аз се каня да си пусна едни изследвания - ей така за проба.
Успех!  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт