Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 авг. 2005, 17:59 ч.

Коклюшовата компонента в ДТК ваксината

• 1 301
  • 13
  •   1
Отговори
Синът ми е на 23 месеца и трябва да му направя реимунизация с ДТК.
Тъй като бяхме с алергия към белтъка  в първите имунизации получихме само ДТ прием. Вече сме на общо хранене , и алергия вече не проявяваме.
Въпросът ми към майки с подобен проблем е:
Правена ли е реимунизация с коклюшовата компонента и крие ли тя някакъв риск?
Каква е тази коклюшова ваксина дето се продавала по аптеките и била по безвредна?
Моля , дайте ми съвет ? Чуствам се объркана-ДТ или ДТК при реимунизациите?

# 1
Щом е алергичен най-добре е според мен да не го ваксинираш против коклюш,но все пак се консултирай с имунолог.

# 2
Здравей.

Дъщеря ми също има АБКМ, само че няма кожни прояви, само повръщане. Още си пазим диета, но си имаме всички ваксини. Нямаше проблем след ДТКто.

# 3
  • Бургас
Мартин е с алергия, има направена само една ДТК, всички останали са му само ДТ. Щом вече сте поизрастнали алергията може и ДТК да сложите, но е хубавопеди това да приема малко противоалергични лекарства - обсъдете го с педиатъра.

# 4
  • Sofia
при всички положения ще Ви трябва съвет от добър педиатър. Това което аз установих аз е че на българския пазар само ваксината ИНФАРИКС е с убита коклюшна компонета, другите ваксини са със жив коклюш и съответно моето дете даде силна реакция на първата ваксина, която беше ТЕТРА АКТ ХИП. Наложи се да я сменим и да продължим с ИНФАРИКС.  При поставянето на ИНФАРИКС не сме имали никакви оплаквания, детето не я усеща, никаква температура, никакво неразположение.
Успех с ваксините!!

# 5
Благодаря на всички Ви .
Днес се консултирах с един доцент -детски педиатър.
За деца които са алергични или са били такива -лекарите са категорични само ДТ/явно искат да се застраховат/ в първите три имунизации.
За Инфанрикса- да съгласна съм , но тя е тривалентна , т.е ДТК.
На сина ми му са правени само ДТ първите три месеца , сега ни предстои  Първа реимунизация  с ДТ и за нас Първа имунизация с Коклюш.
Доцентката ми обясни ,че трябва да поставя АЦЕЛУЛАРНА ПРОТИВОКОКЛЮШОВА ВАКСИНА.
ОКАЗВА СЕ ,ЧЕ НЕ МОГО ДА НАМЕРЯ.
Аз съм от Банско и тук е  има пълно затъмнение по вапроса .
Лекарите нищо не знаят . Аптекарите също.
Сега звъня по София за да си намеря въпросната ваксина, която се оказва , че трябва да слагам 3 поредни пъти през 30 дена ,за да си изгради детето имунитет.
Та така в нашата държава всеки трябва сам да се спасява .
Взек да се чудя дали да направя само ДТ .................?

# 6
  • Sofia
Благодаря на всички Ви .
За деца които са алергични или са били такива -лекарите са категорични само ДТ/явно искат да се застраховат/ в първите три имунизации.
На сина ми му са правени само ДТ първите три месеца , сега ни предстои  Първа реимунизация  с ДТ и за нас Първа имунизация с Коклюш.

Сега звъня по София за да си намеря въпросната ваксина, която се оказва , че трябва да слагам 3 поредни пъти през 30 дена ,за да си изгради детето имунитет.

Извинявай, можеш ли да обясниш какво знаци АЦЕЛУЛАРНА.... само от любопитство питам Simple Smile

# 7
  • София
Значи за Инфарникс-а  да ти кажа - това е ДТК ваксина, но без клетъчната компонента на коклюша, т.е. имунитета ще си е и включително към коклюш.
След ваксината няма нито зачервявания, нито температура и/или други неразположения.

Може би са ти казали да търсиш тази "АЦЕЛУЛАРНА ПРОТИВОКОКЛЮШОВА ВАКСИНА", тъй като на детенце никога не е правена имунизация против коклюш  newsm78

Ако искаш мога да попитам в аптеките до нас, 2 на брой, за тази ваксина, която издирваш и да ти пиша...

# 8
Извинявай, можеш ли да обясниш какво знаци АЦЕЛУЛАРНА.... само от любопитство питам Simple Smile

Това означава безклетъчна.

# 9
Благодаря на всички Ви .

именно Инфанрикс е ацелуларна ваксина, т.е НЕПЪЛНОКЛЕТЪЧНА. При евтините ваксини на касата коклюшната компонента е от цяла клетка. това е причината за по-силните странични реакции, алергия, температура...При непълноклетъчните ваксини точно тези странични реакции се избягват, но поради технологията им на производство те са доста по-скъпи. една доза е около 30 лв.

# 10
Инфанрикса е тривалентна ваксина и не ми върши работа ,защото ние имаме ДТ имунитет , ТРЯБВА  да намеря само Ацелуларна противококлюшова ваксина, която трябва да се постави 3 ПОРЕДНИ месеца през 30 дена , за да си изгради детето имунитет срещу въпросната болест и след 1 год. да направя реимунизация.
Инфанрикса не мога да инжектирам 3 месеца, нали?
Трябва ми само МОНОВАКСИНА , но в България май  на този етап няма .
Във всякакви ХЕИ-та и Институти по имунология и паразитология звънях- НЯМА.
А аз искам да направя тази имунизация.
Сигурна съм , че ще има и други майки с подобен проблем.
Моля , всички онези които могат или знаят как да намеря въпросната ВАКСИНА  да ми помогнат. БЛАГОДАРЯ!

# 11
  • Бургас
Инфанрикса е тривалентна ваксина и не ми върши работа ,защото ние имаме ДТ имунитет , ТРЯБВА  да намеря само Ацелуларна противококлюшова ваксина, която трябва да се постави 3 ПОРЕДНИ месеца през 30 дена , за да си изгради детето имунитет срещу въпросната болест и след 1 год. да направя реимунизация.
Инфанрикса не мога да инжектирам 3 месеца, нали?
Трябва ми само МОНОВАКСИНА , но в България май  на този етап няма .
Във всякакви ХЕИ-та и Институти по имунология и паразитология звънях- НЯМА.
А аз искам да направя тази имунизация.
Сигурна съм , че ще има и други майки с подобен проблем.
Моля , всички онези които могат или знаят как да намеря въпросната ВАКСИНА  да ми помогнат. БЛАГОДАРЯ!

А сигурна ли си, че изобщо има такава моноваксина - аз колкото и да се рових за информация из нета не намерих нищо за ацелуларна моно ваксина срещу коклюш - като такава се спряга само комбинираната. Защо категорично отхвърляш ДТК-то? Щом вече отдавна сте нямали алергични прояви с малко предварителна подготовка би трябвало да няма реакция или поне да е по-лека.

P.S. поправка - намерих нещо: единствено се споменава за такава ваксина в Холандия, слага се на 4 год

# 12
Благодаря ти Мамче че си се поровила.
Категорично отхвърлям ДТК-то ,защото ако сега бия Инфарникса не мога да го повторя.
Ние нямаме имунитет срещу коклюш, разбираш ли, с Инфарникса мога само да го реимунизирам .
За да изградя имунитет срещу някаква болест/коклюш/ аз трябва първо да  имунизирам сина си 3 поредни месеца , както това се прави в първите месеци от раждането, а след година - реимунизирам , такава е последователността .
Ние сме сега почти на 2 год . и коклюшова ваксина не ни е правена. Не мога да имунизирам сина си 3 поредни пъти с Инфарникс.
Ако лекарите бяха малко по -отговорни  и информирани , трябваше да ми обяснат че мога да поставя въпросния Инфарникс когато правехме първите три имунизации и бяхме алергични и сега с еднократна доза да го реимунизирам.
Не знам дали ме разбра .
Вчера направих реимунизацията с Полиомиелит и ДТ .
А моноваксината ще продължа да търся и оставя за по- късен етап.

# 13
  • Бургас
Благодаря ти Мамче че си се поровила.
...............

Няма защо  Wink - и на мен ми беше интересно. А всъщност искаш да кажеш, че за да добие имунитет детето трябва да има 3 сложени коклюша, така ли ( без значение дали ще са от Инфанрикса или ДТК-то)? Защото ако е така в нашия случай ще излезе, че Мартин няма имунитет срещу коклюш - той има поставена само една ваксина с ДТК, всики останали са само ДТ Thinking.Когато обсъждахме това с педиатърката тя каза, че е достатъчно и аз затова те посъветвах да сложите ДТК сега, когато така или иначе трябва да слагате ДТ. Хм, трябва пак да поровя...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт