Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Мацки,да ви питам нещо.С татито сме си взели един пресен ананас и беба ни гледа много любопитно докато го режеме,та се чудя мога ли вече са й дам да го пробва или й е рано и трябва да чакам до годинка.Незнам всъщност той алерген ли е ?
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Първо ЧЕСТИТ 8-МИ МЕСЕЦ НА ВИКИ   bouquet  bouquet  bouquet

Някъде четох, че трябва да се изчака с даването на плодове и зеленчуци, които не виреят по нашите места, но не помня до кога.
Аз съм давала вече на Габи купени пюрета с ананас и за сега нямаме проблем /да чукна на дърво/.
Цитирай

София

Аз също съм решила да му дам пресен ананас, но преди това го пробвам от известно време с такъв от бурканче. Засега няма проблем и следващия път, когато купиме ананас, и дребко ще намаже.
Мисля, че е по-добре да му дадеш първо готов, за да видиш дали няма да има реакция.
Цитирай

София

Ананаса е цитрус, а те не се препоръчват преди годинката.
Той иначе се приема най-добре от всички цитруси  Wink
Цитирай

Varna

Ананаса не е цитрус Naughty
Цитруси са: Портокал, грейпфрут, лимон, мандарина.
Цитирай

София

Аз съм давала, не е имало проблем.
Цитирай

UK, Harlow/София

От преди няколко месеца давах плодов десерт от бурканче с ананас.Скоро му дадах и от пресен плод.Сама трябва да решиш дали да му дадеш.Може да пробваш с една малка лъжичка.
Цитирай

USA

Според тукашните педиатри на тази ивъзраст може да се дава ананас. Все пак ти си решаваш кога да го предложиш на бебето.  Ако много се притесняваш изчакай
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.