След раждането...........

  • 9 198
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Отдавна се чудя дали да повдигна тази тема.Смятам,че е много близка до всяка раждала жена,а и не само.Напълно нормално когато родиш дете да си развалиш фигурата.Моят въпрос как и за колко време я възстановихте./дали въобще сте успели/

# 1
  • Мнения: 1 168
Ами да - успях Mr. Green Преди да забременея бях дебела, като родих пак си останах дебела. Laughing

Ама тая тема си е за "Майки бъдещи и настоящи" и ако пуснеш търсачка ще намериш още доста такива.

# 2
  • Мнения: 25 449
Шест месеца след раждането стигнах килограмите, на които бях преди да забременея. По време на бременността бях качила 24 кг.

# 3
  • Мнения: 20
Почнах темата,защото когато забременях бях 60 кг. ,влязах да раждам 105.Сега година по-късно тежа 75 кг.и ми е невъзможгно да ги сваля.

# 4
  • Мнения: 46 437
Не виждам проблем, повечето жени качват 10-15 кг., с раждането си отиват 6-10 кг., т.е. остават съвсем малко за сваляне ...
Преди раждането бях дебела, родих, от болницата се прибрах само с 3 кила повече, сега пак съм дебела, но малко по-малко, отколкото забременях.

Почнах темата,защото когато забременях бях 60 кг. ,влязах да раждам 105.Сега година по-късно тежа 75 кг.и ми е невъзможгно да ги сваля.

А променила ли си начина си на хранене?
Иначе да, възможно е. Махаш въглехидратите и минаваш на месо и салата.

# 5
  • Мнения: 1 168
Е, че ти доста си свалила - търпение! /кой го казва, Божеее Crazy/

"Иначе да, възможно е. Махаш въглехидратите и минаваш на месо и салата." ... и един или два дни в седмицат само на плодове - сега им е времето на тези плодови диети. Е, може и повече дни да караш на плодове, но е много драстично.

# 6
  • Мнения: 2 175
Не виждам проблем, повечето жени качват 10-15 кг., с раждането си отиват 6-10 кг., [/quote]

 Shocked

При мен с раждането си заминаха точно 2 кг.. (малчо беше дори по-малко)..
Останалите 22-23 кг ги свалих за 4-5 месеца..

# 7
  • Мнения: 2 448
Аз имах голям страх от надебеляване по време на бременността, защото имам такова предразположение, но благодарение на супер режим (през живота си не съм била толкова стриктна в здравословно хранене и броене на калории) качих 13 кг, като седмица след раждането излязох от болницата минус 10. Останалите три кг изобщо не усетих кога ги свалих. Но аз общо взето имам тренинг в ограничаването и съм много инат.  Mr. Green

Има само един начин за успех - желанието да изглеждаш добре да е по голямо от желанието ти към храната. И постоянство!

# 8
  • Мнения: 483
Изследвала ли си хормоните на щитовидната жлеза?
При мен се получи така. Забременях 59кг, родих някъде около 100 Crazy
След това малко отслабнах и сега вървя нагоре само. Това беше с дъщеря ми преди 10год.
Едва преди 2год разбрах, че имам проблем с щитовидната жлеза. Разбрах, че тук, ако бременна жена качи очевидно голямо количество кг и се правят такива изследвания.
Много често бременността отключва проблемите с жлезата Tired

# 9
  • Мнения: 1 763
Никога не съм имала склонност към пълнеене, колкото и да се тъпча. Много се изненадах, когато по време на бременността започнах много бързо да качвам кг и финиширах с 25кг отгоре. В родилния дом оставих 12, останалите ги свалих за 6 месеца като в началото свалях рязко, последните два-три ги влачих няколко месеца. Не съм пазила диети, но страшно много се разхождах с количката. По цял ден обикалях и блеех витрините на магазините.

# 10
  • Мнения: 46 437
Не виждам проблем, повечето жени качват 10-15 кг., с раждането си отиват 6-10 кг., [/quote]

 Shocked

При мен с раждането си заминаха точно 2 кг.. (малчо беше дори по-малко)..
Останалите 22-23 кг ги свалих за 4-5 месеца..


"Кое колко тежи

Бебето – 3.33 кг
Плацентата – 0.66 кг
Околоплодната течност – 0.66 кг
Матката – 0.9 кг
Гърдите – 0.44 кг
Кръвта и другите телесни течности – 2.66 кг
Запасите от мастна тъкан – 3.3 кг
Общо – 12 кг"



http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=&id=1136

 Simple Smile

Аз качих 12-13 кг. без никакви ограчничения, с раждането изчезнаха 10 кг., бебето беше 3.600 кг.

# 11
  • Мнения: 2 175
Тва го знам.. и аз на него разчитах..ама тц..
 Rolling Eyes
Все същия плондир си останах..

# 12
  • Мнения: 371
 За статистиката,и аз с раждането свалих 10кг.
Останалите 17кг свалих точно за 4мес.без никакви ограничения или спорт.
Родих със секцио и кърмех(в случай,че това е от значение)

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз с ужас след прибирането от болницата установих, че съм свалила 4 кг., а само бебето беше три и половина. Как стана така, не знам Confused Първия път беше по-лесно. Сега бях три месеца на диета и имам още 5 кила да мъча, но ми писна и си почивам докато ми дойде вдъхновението да преборя и тях.

# 14
  • Мнения: 3 641
Белинда ,прекрасен е малкия юнак Heart Eyes
Имам чувствто,че колограмите ми стават фикс-идея. Сутрин и вечер се меря, ям по-малко от преди. Вечер само плодове.Много рядко шоколад, тестени и газирани продукти, почти без месо Знам че се качва последните месеци, дано не е много. Дай Боже всичко да е наред , мисля пак сериозно да се заема с фитнеса Simple Smile Много помага спорта в съчетание с лек хранителен режим

Общи условия

Активация на акаунт