СЕПТЕМВРИ - 09'25

  • 13 214
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Анита майка ми си ги лекува като разтваря една щипка нишадър в една кафена чаша вода и си жабури устата и задържа доколкото може. После може да се изплюе или глътне, няма проблем. Само е малко кисело - соленичко. В БГ го има по аптеките. Не се сещам за латинското му наименование  Rolling Eyes
Аз си тръгвам мацки.  newsm44
Пожелава ви приятна почивка!

# 31
  • Мнения: 158
Честит рожден ден на рожденичките! Много щастие и здрави бебета Simple Smile





Валката, от моята лекарка знам, че стигне ли кръвното 135, трябва да се внимава. Засега бих ти казала да си го мериш често и ако го повишаваш, кажи си на лекаря. Меренето веднъж в месеца не е достатъчно.

Анита, аз само за сода съм чувала... Confused

# 32
  • Мнения: 183
anita29, Алекс да не е болен? Хриси е имала афти в устата, когато е била болна с Т, или след прием на АБ. Винаги са ни изписвали едно и също - Дактарин гел, намазват се афтите с пръст по два-три пъти на ден. Много е ефикасен, минават много бързо с него. Дано го има в Испания. Иначе за нещо от народната медицина не мога да помогна, много съм боса в тази област.

valkata78, за кръвното незнам, но пулса ти наистина е много учестен. Иначе добре ли се чувстваш?

detelini, наистина е важно да могат да си поискат. На мен също ми става жал, когато Хриси ме попита дали имам парички за еди-кво си и се окаже, че нямам. Е много тъпо ми става, спомняйки си за моето детство, когато бяхме много зле с парите и аз така все питах мама дали има пари за еди-кво си. Пожелавам си все по-рядко да ми се случва да й отговарям, че нямам пари и да мога да й купувам каквото иска, защото тя никога не е искала кой знае какво, просто някакви дребни нещица, които ще я направят щастлива.

Дидии наистина ще бъде голямо съвпадение бебчето ви да се появи на рожденните ви дни. Тогава ще имате троен празник в семейството.  Laughing

dundito не се обвинявай толкова. Аз съм бивш пушач, но знам какво е като ти избият балансите да притрепериш за една цигара. Дано повече нямаш поводи за такова настроение и да не се сещаш за този неприятен навик. Усмихни се и на бебчо ще му стане по-добре.  Hug

# 33
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
kiαrrα не е болен,но има гадния навик да си лапа пръстите като сме навън.Предполагам,че от мръсното са се появили.Тук има Дактарин гел,но се продава само с рецепта.Освен в понеделник да го заведа не педиатъра да му го изпише. newsm78
сънито и аз съм чувала за сода с мед,но той не дава да бръкна в устата му. Crazy

# 34
  • Мнения: 212
Миринда къде без вас?! Уговорката за довечера остава нали??
  лелеееекак как страшно ми прозвуча думата тъщаsmile3506 Чопър   bouquet
Предлагам догодина живи и здрави, да направим първия рожден ден на децата на палатки в планината. Ще бъде  като детски лагер Joy

Остава, остава! По-късно ще ти звънна за уточним къде.
За общ РД догодина - навита съм.
А тъща звучи по-добре от "бабата", така че - споко.  Mr. Green Пък и досега не съм чула някой мъж да се оплаква толкова от тъща си, колкото ние да се оплакваме от свекървите си. Та затова си мисля, че това е по-поносимия вариант от свекърва.

Чопър, аз хич не искам да е мъжко  Embarassed Може да е гадно от моя страна, но толкова искам да е момиче, че не знам ако в понеделник ми кажат, че има пишка как ще реагирем...

Някой питаше за цигарите - ако щете линчувайте ме, но аз пуша почти всеки ден по 1-2, сутрин с кафето или на обяд след като се наям. Толкова никотин имам в кръвта, че просто не мога да се откажа. Гледам да не дърпам дълбоко и си взимам от най-леките. Бях ги спряла съвсем за около 2 месеца, но само се изнервих и се спекох (буквално).

Валка, според мен горната граница ти е малко висока. Консултирай се с доктор, ако ще си по-спокойна. А за пулсът - мисля, че по време на бременността се повишава, но не съм много сигурна. Сега за идеята го измерих с апарата за кръвно, дето го имаме в офиса - 115 е.  Peace

Анита, тъкмо публикувах за Дактарина и моето мнение, и видях, че вече си писала, че имате. Активната му съставка е миконазал, казвам я, за да потъсиш например някое друго лекарство с такава съставка, което да е без рецепта. Дано му минат бързичко, че е ужасно да имаш афти. Едно време като малка сестра ми лежа в болница две седмици от афти, така се бяха разпространили, че бяха затворили хранопровода и не можеше дори вода да пие, камо ли да яде.

Вижте пък аз къде ще ходя утре - http://www.styletravelbg.com/excursions.php?cID=6&gID=54

И от неделя до вторник - http://festival-montana.com/

П.С. Малее, колко съм активна днес... като никога...

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 14:54 от Mirinda

# 35
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен най-накрая, аз напоследък само чета, ама мн работа ми се събира...
clara,elektra ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Много здраве, любов и прекрасни бебета септември!
Ние днеска бяхме на преглед, бебока е пораснал почти двойно-вече е 1,3 кг., всичко е наред само дето много ми оттичат глезените вече а и доктора каза ако може да мина на по-лек хранителен режим (как ще стане точно като съм в сесия не знам..). Иначе почва да ми тежи като че ли, а и сега като почнат големите жеги.... Няма да пиша поотделно, мн работа като за последно днес... но ви чета и ви пожелавам лек и успешен ден и мноооого положителни емоции.

# 36
  • Мнения: 14
Малееее колко бързо пишете!
  Честито на рожденничките!Да сте здрави и много обичани и щастливи,а през септември най-сладките бебоци! smile3525 newsm59 Tada Tada baloni
 Аз се върнах от покупки.Взех си много сладка блузка!А после влязох в един магазин уж на мен да си видя нещо,но накупих на племениците една камара дрешки.Не можах да се сдържа,толкова ми харесаха.Ще им направя колет и ще им пратя!
  А за палатки и аз умирам-няма като гората,реката,скарата!!!!!И морето обичам много де Joy

# 37
  • Мнения: 19
И аз да си призная за цигарите бях ги спряла, но от 2 месеца някъде си паля сутрин с кафето и вечер преди лягане по една  Embarassed.
discover радвам се че всичко с прегледа е минало ок. Честито на '' обзавелите '' се с нови дрешки.
Аз ся седя и мисля с кво да гощавам довечера ( ще бъдем семейно, баба, вуичо, тати и прочие ), а иначе баш празника ще си го правя утре, че да мога да събера хората които искам. Ама нали тате, мъжо и вуичо + семейство... ще са пак тук та да не им повтарям трябва да са различни неща двата дни, та така ся ще гледам някви рецепти.
Уфф пак почвам глупости да пиша бягам да не ви пълня главата със щуротии...

# 38
 Миринда , весело изкарване, там кадето ще ходите е готино много. Ние също ще сме на планина този уйкенд. ще ходим за риба, някаде близо до перник. За рожденния си ден моя мъж получи рибарска въдица и миличкия така се радва ..... newsm44, винаги е искал, а все не му се дават пари за въдица . Веднага се организирали с кума ни да ходим. Ще вземат и жените си  newsm12 и ние ще клечим за риба Laughing....е.. повечко ще печем коремчета... Нали не е противопоказно ????!!!.Дайте някакъв адрес на магазин за детски кревати и колички. Искам да ида да си ги видя, че в нета има само  Oline магазини. ако имате някакви сайтове с контакти дайте мооооляяя!!!!! Hug

# 39
  • Мнения: 183
*clara*, направи единия ден руло Стефани, поне при мен винаги става и е доста бързо за приготвяне. За гарнитура става всичко - пържени картофи, картофено пюре, но ти знаеш де... За другата вечер незнам, може пилешки крилца или бутчета на фурна, пак с някаква гарнитура. Весело изкарване на двата дни.   bouquet

bamba честита блузка! Чудесно е, че си купила дрешки и за племенниците ти, дано да им се зарадват.

discover, браво бе, твоето бебче много голямо е станало! Пу-пу, много се радвам. Аз всеки път забравям да питам моето колко тежи, но едва ли е повече от 700 гр, незнам защо ама така си мисля.  Rolling Eyes



# 40
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Клара, Електра, честит рожден ден  bouquet

За малко ми се размина дъждът днес. Тъкмо се прибрах и започна да гърми и вали Crazy Сега пък пече слънце
Ние по принцип с милото ходим всяка година на палатка на Дунава за  1 седмица, но вече 3-та година ще пропуснем. Бях бременна, после малката беше малка, сега пак съм бременна Joy Скоро няма да се доредим. А и за риба не сме ходили от 100 години, но това мисля да го наваксам

# 41
  • Мнения: 1 495
Здравейте,
Честит рожден ден на Clara и Electra!!! Да сте много обичани, много усмихнати и щастливи    bouquet
Аз отдавна не съм писала, едвам успявам да ви прочитам. Сега бързам да се разпиша да не ме забравите съвсем, тъй като другата седмица ни е планирана почивката за това лято, пет дена на Приморско, малко море, слънце и разходки. Особено от последното имам крещяща нужда.
Утре живот и здраве потегляме на път. А за 14 веднага като се върнем се записахме на един семинар:
http://www.natalyoga.net/index.html?tab=1&panel=0#TabbedPanels1. Пускам линка, ако някой прояви интерес.
Аз съм добре, бебчо си рита чат пат, коремът ми май не расте сега , а само се оформя и заобля.
detelini, ето рецепта за джинджифилова лимонада, http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=481.msg3079#msg3079, запазила съм си я, някой път да я правя, кога ли Simple Smile Иначе от една приятелка научих грейпрут с мед и вода, става готино (предполагам и с лимон и портокал ще стане.

# 42
  • Мнения: 54

discover, браво бе, твоето бебче много голямо е станало! Пу-пу, много се радвам. Аз всеки път забравям да питам моето колко тежи, но едва ли е повече от 700 гр, незнам защо ама така си мисля.  Rolling Eyes

Аз пък се чудя ако го кара с тия темпове откъде мисли да излиза после Joy

# 43
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, какво сте направили аз един ден няма да посетя страничките ни и вие свата сте изписали-
Честито на всички рожденнички пожелавам ви много здрави и красиви бебчета през септември.
Ако има нови мами добре дошли.
Аз се приготвям защото утре ми е сватбата, спокоен ден на всички като мене всичко ще пусна снимки

# 44
  • Мнения: 141
Здравейте момичета,
днес правя доста късно включване, но просто не мога да смогна Simple Smile

Първо честит рожден ден на клара и електра  Hug Живи, здрави и винаги усмихнати, а на есен с прекрасни бебчета   bouquet

Наистина е много готино това с пикниците и излетите с палатки, но честно казано не съм фен на преспиване в палатка. Освен това и аз имам непоносимост към хвъркати и нехвъркати гадинки. Най- голям ужас изпитвам от скакалци.

Днес изобщо не съм в час.. вече 3-ти ден не мога да се наспя и се чувствам зверски изморена  Tired От недоспиването започна да ми се гади и да ми става лошо и като си измерих теглото днес установих, че за 3 дена съм отслабнала с 2 кг... Това ме притеснява доста, защото си мисля да не навредя с нещо на бебка- дано да е добре...
Стискайте палци и се молете да мога да се наспя спокойно тази вечер и да се изпълня с позитивни емоции...

Общи условия

Активация на акаунт