Успявате ли да спестявате?

  • 11 530
  • 209
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 336
Зависи какво имате предвид под спестяване - това че отделям нищожни средства всеки месец (20-30 лева) не е спестяване според мен, но толкова мога.
Иска ми се да мога да отделям по повече, но не се получава - просто доходите ни са такива...

# 46
  • Мнения: 3 674
Никога не сме спестявали.  Sunglasses Трудно, голямо семейство сме... но пък парите винаги стигат за всичко необходимо.

# 47
  • Мнения: 1 740
Ами не, не успяваме.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 556
И при нас кризата се усеща.Уж бяхме поспестили за почивка и кризата ни удари.Спестяванията ни отидоха по всекидневните нужди.Надявам се да възвърнем сумата,но като цяло не успяваме да спестяваме.

# 49
  • Мнения: 2 414
Не,никога не съм могла. Peace

# 50
  • Мнения: 4 785
Не... имам един в къщи, който се грижи за това  Crossing Arms Обаче за сега няма и за какво да спестяваме, та не го тваря много ...

# 51
  • Мнения: 7 947
Нито спестяваме, нито имаме резерв. Често имаме заеми. Имаме на изплащане разни неща. Но какво от това?

# 52
  • Мнения: 87
Нито спестяваме, нито имаме резерв. Често имаме заеми. Имаме на изплащане разни неща. Но какво от това?

Доста хора имат заеми и страшното идва, ако останеш без работа и си със заеми и си без резерв.
Сестрата на моя приятелка я съкратиха миналия месец като й казали, че си заминава тя, понеже няма гръб.
А момичето има да плаща по 250лв. всеки месец заеми.  Sad

# 53
  • Мнения: 7 947
Еми като има - ще се хване квото и да е да бачка и пак без пари няма да остане!
Не приемам има криза - няма работа! Работа има, въпроса е какви претенции има човек. Ако имаш възможност да търсиш нещо по специалността си и имаш време /тоест нещо настрана/ - ОК, но ако ти се налага веднага да почнеш, защото си без стотинка - ми почваш - срамна работа няма!
Не казвам разбира се, че е прекрасно да нямаш спестени пари или да имаш заеми. НО в момента при нас парите ни стигат, само дето не остават. Възможно е да останат сигурно, ако се лиша от доста глезотии, но не искам просто - не искам да кретам само и само да си пълня банкова сметка и в един момент да се усетя, че съм на 50 и живота е отминал, а аз не съм била щастлива и съм се стискала от всякакви почивки и покупки, само и само да имам нещо на страна. Това си е моя философия, никой не искам да я приема. Просто обичам да излизам, да ходя по почивки, по заведения, да пазарувам, да правя подаръци и изненади. Да се глезя, защото съм жина и го заслужавам.

# 54
  • Мнения: 1 517
Списалите тук, че спестяват са достатъчно, за да си направи извода човек, че или заплатите им са космически или в БГ криза няма  Mr. Green
Аз от 3 месеца почти съм без заплата, мъжовата бива като сума, но пък него го режат...не само, че не спестяваме, ами харчим от събараните, което никак не е добре...ама гладно седи ли се  Close

# 55
  • Мнения: 293
С-п-е-с-т-я-в-а-н-е ? Какво е това ???   newsm78  ooooh!

# 56
  • Мнения: 4 380
Списалите тук, че спестяват са достатъчно, за да си направи извода човек, че или заплатите им са космически или в БГ криза няма  Mr. Green
Аз от 3 месеца почти съм без заплата, мъжовата бива като сума, но пък него го режат...не само, че не спестяваме, ами харчим от събараните, което никак не е добре...ама гладно седи ли се  Close

Това кой колко спестява не зависи от това колко получава а как разумно харчи. Има си хора които наместват всеки лев. И не подминават и боклученце което да замъкнат в къщи. Това е.

Ето ти пример какви боклуци се купуват. И после се оплакват от криза. Кризата им е в главите.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403188.0

# 57
  • София
  • Мнения: 5 726
Списалите тук, че спестяват са достатъчно, за да си направи извода човек, че или заплатите им са космически или в БГ криза няма  Mr. Green
Аз от 3 месеца почти съм без заплата, мъжовата бива като сума, но пък него го режат...не само, че не спестяваме, ами харчим от събараните, което никак не е добре...ама гладно седи ли се  Close

Това кой колко спестява не зависи от това колко получава а как разумно харчи. Има си хора които наместват всеки лев. И не подминават и боклученце което да замъкнат в къщи. Това е.

Ето ти пример какви боклуци се купуват. И после се оплакват от криза. Кризата им е в главите.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403188.0

Някой от тези "боклуци" са в пъти по икономични (от към пари) и здравословни. Само фритюрника досега ми е спестил над 100лв от ток и олио. Преди да се изказваш така компетентно го проучи.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Спестяването определено зависи И от размера на заплатата. Нашите в момента са така орязани, че наистина едва избутваме месеца. И определено не даваме пари за глезотии.

# 59
  • Мнения: 7 947
Списалите тук, че спестяват са достатъчно, за да си направи извода човек, че или заплатите им са космически или в БГ криза няма  Mr. Green
Аз от 3 месеца почти съм без заплата, мъжовата бива като сума, но пък него го режат...не само, че не спестяваме, ами харчим от събараните, което никак не е добре...ама гладно седи ли се  Close

Това кой колко спестява не зависи от това колко получава а как разумно харчи. Има си хора които наместват всеки лев. И не подминават и боклученце което да замъкнат в къщи. Това е.

Ето ти пример какви боклуци се купуват. И после се оплакват от криза. Кризата им е в главите.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403188.0

Някой от тези "боклуци" са в пъти по икономични (от към пари) и здравословни. Само фритюрника досега ми е спестил над 100лв от ток и олио. Преди да се изказваш така компетентно го проучи.

О, да, фритюрника е изключително здравословен и евтин  ooooh!
Ако пък говориш за тези новите, които с половин лъжица олио пържат- те пък са съвсем  евтини  Joy

Общи условия

Активация на акаунт