Смуче си палеца НЕПРЕКЪСНАТО...

  • 1 763
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Това са градски легенди, че като порасне ще си смуче палеца.
Не знам градски ли са, селски ли са, ама легенди не са Laughing. Точно, когато направи 3 месеца, моята кръщелница откри своя безкрайно сладък палец. Към днешна дата е на 4 години и продължава да го смуче Tired. Майка й опита какво ли не, за да я отвикне, но нищо не помага. За съжаление вече се наблюдава изкривяване на зъбките и челюста.
Всъщност мога да дам още много примери, но не мисля да го правя.
Някои стари педиатри казват, че залъгалката е до време, а палецът е за цял живот.

# 16
  • Мнения: 3 621
Мда и моя племенник на е на 2г и 8 м и все още си смуче палеца, и сестра ми се успокояваше с това че е период и ще отмине, ама не отминава. Сега пробва какво ли не ...
Белла, наистина се пробвай да го откажеш докато не му е станало наистина навик, въоръжи се с малко търпение и постоянно му вади палеца от устата и му давай залъгалката, дано успееш
Иначе за лака за нокти забрави Радо е много малък още, те са мисля за над 2 годишна възраст, а и сестра ми купи и от него и ефекта беше нулев

# 17
  • Мнения: 753
Това са градски легенди, че като порасне ще си смуче палеца.

Някои стари педиатри казват, че залъгалката е до време, а палецът е за цял живот.

Така е, биберона може да го хвърлиш, но палеца...........
Опитай от всичко за да го откажеш и най-важното бъди упорита.

# 18
  • Мнения: 1 187
http://www.framar.bg/%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BC-%D0%B5%D0%BA%D1%81 … -pid30001075.html

Белла,нищо не пречи да опиташ,но се консултирай с педката,мисля че е за по-големи деца.. Rolling Eyes

# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
И аз бяха така силно притеснена, когато синът ми беше бебе. Постоянно си смучеше палеца, имах чувството, че ще го смуче до училищна възраст. В един момент в къщи се усетихме, че детето въобще не се сеща за палеца си. Беше на около 9 месеца.
Относно залъгалката, аз също опитах да го накарам да замени палчето с нея, но абсолютно безуспешно.

# 20
  • Мнения: 919
Това, което мога да те посъветвам е да се успокоиш и да оставиш детето да прави каквото иска. Сега не те разбира, какво се опитваш да направиш. Може и от самосебе си да престане. Знам, че това много те преитеснява, ядосва, но наистина детето е мъничко. Ако се разровиш, ще откриеш доста мои теми със същите въпроси. Аз оставих дъщеря си, защото просто не можах да се преборя - не можах да я науча да смуче биберона, имах над 10 различни вида. Бях се побъркала на тази тема. Но нищо не направих Mr. Green Така че успокой се и приеми, че така прави твоето детенце  и това не е толкова страшно.
Даум екзол е за деца над 1 година, но аз я намазах около 11 месец (защото не издържах) 2-3 пъти. Доста е горчиво и тя просто престана. И всичките ми нерви и притенения, всичките будувания, за да й махна палчето от устата отидоха напразно Grinning 
Успех каквото и да решиш   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 167
Свекър ми си е смукал палеца до 8-мата си година. Сина ми също си смуче палеца и няма отърване. По-добре го научи на биберон.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Минахме през този етап и вече в устата попада всичко, до което се докопа Mr. Green

# 23
  • Мнения: 105
Бела, при нас положението е същото.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Имахме такъв период, в който го смучеше по често.Сега през ноща ако се стресне и ако трябва да се самоуспокои пак посяга към пръста, но се отказва оборена от съня  Wink

# 25
  • Мнения: 2 013
Мен това ни най-малко не ме притеснява.Ако я успокоява,да си го смуче-то палец,биба все едно...
По себе си знам,че отучване няма докато сама не се откаже...Аз се отказах във 2 клас. Rolling Eyes
Биси за сега няма увлечения към конкретен пръст-смуче си ги всичките... Grinning

# 26
  • Мнения: 941
И ние си смучаме палеца..дори когато го кърмя се опитва да го намуши в устата си  Joy
КОгато вземе нещо в ръчичката веднага го насочва към устата си..
Когато спи- е кротък , нищо не смуче...
А за залъгалката - понеже каката на негова възраст имаше вече две зъбчета ( на 4 месеца) и започнах да го мажа с хомеопатичния гел на БОчко за венците..и как му намажа бибата в основата и веднага я засмуква...и не се сеща за пръстите си...

# 27
  • Мнения: 657
И при Йоана смукането на пръстчетата беше период, който отмина без особени усилия от моя (и нейна) страна. Wink И тъй като от бебе свикна да заспива на цицата, предпочетох да й дам биберон, за да не започне да си смуче палеца. Така поне съм спокойна, че от бибата ще се откаже по-лесно някой ден. Wink

# 28
  • Мнения: 3 453
  Моето дете беше по същия начин.На 6месеца го приучих към бибата и сега я ползва само през нощта докато заспи..Давах я и през деня и за една седмица се отказа от палеца.Опитай пак като мине малко време.Предлайгай я бибката.По-лесно се отказват от нея отколкото от пръста.В началото му я топях в чая на Хип за да му е по-вкусна и се радвам че засега се разреши проблема.

# 29
  • Мнения: 753
Аз лично не съм пробвала, но това е идея - да я намажеш с нещо по-вкусно.Пробвай, дано да има успех Grinning

Общи условия

Активация на акаунт