Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 101 отговора
Носете и жълти стотинки в протмонетата и давайте точно пари, така няма да ви мсе събират, а ние няма да се чудим как да ви връщаме ресто.

тъй процедирам.  bowuu

Иначе  -  БНБ.
Цитирай

Питах в банката, казаха че не приемали.  

Shocked  Shocked  Shocked

Така гледах и аз. Обиколих четири банки преди да ми ги вземат в ДСК и то с хиляди уговорки Crazy

И аз ги бях преброила и сортирала, но... ooooh!
Цитирай

Винаги носи в джобовете си от тях. Навсякъде трябват - в магазина, в аптеката, на ксероксите ... В аптеките никога не са ми отказвали да обменят 2-3 лв. от тях.
Така за седмица можеш да ги разкараш всичките. Когато пазаруваш, ще са ти подръка и няма да се налага да ти връщат "жълтици".
Най-лесно ще е да си го изкараш на енергото или толофикация и да викнеш БТВ, но и това вече не е интересно.
Цитирай

Аз така си събирах по 1 и по 2 ст....в един момент ми потрябваха пари. Събрах ги,преброих ги,оказаха се 50лв,отидох във супермаркета до нас и ми ги обмениха Wink
Така че това е най-лесния начин,на тях винаги им трябват...
Или в Макдоналдс Peace
Цитирай

Да,повечето хранителни магазини не отказват да сменят стотинките.
И моето дете така си ги отделяше,да не му дрънкали икато събере малко повече,ги носи в супера или в друг хран. магазин и си ги сменя.
Цитирай

Питах в банката, казаха че не приемали.  

Shocked  Shocked  Shocked
В търговските банки не обменят монети и банкноти.
Единствената банка в която можеш да обмениш стари или повредени банкноти и монети е БНБ.
Аз често обменям там монетите от касичките на децата.
Цитирай

Питах в банката, казаха че не приемали

Shocked  Shocked  Shocked
В търговските банки не обменят монети и банкноти.
Единствената банка в която можеш да обмениш стари или повредени банкноти и монети е БНБ.
Аз често обменям там монетите от касичките на децата.

Не е така. Точно БНБ ми отказа обмяна на банкнота с нарушена цялост. БНБ не контактувала с граждани, а само с банки - това им беше обяснението на пловдивското подразделение. Обиколих 4 банки и единствената, която прие банкнотата и я смени, беше ОББ. Комисионната за това е 10% от стойността на банкнотата, която се сменя. В случая при мен ставаше въпрос за 50 лв. и ми удържаха 5 лв.
Цитирай

Яснооооооо, ще се ходи до БНБ  ooooh!
И аз имам голямо количество, а каква е комисионната
ако ти ги обменят в друга банка?
Цитирай

Темата ми се струва подходяща да задам един въпрос, изпълнен с неясноти, за което предварително се извинявам.

Миналата година някой ми беше казал, че в определена банка можеш да си занесеш жълтите стотинки. Вземат ти ги, без проблем и ги превеждат по сметка за нещо си ( разбирайте за нуждаещи се ).

Тук пишат много хора. Дали случайно някой не е попадал на такава информация?
Цитирай

Яснооооооо, ще се ходи до БНБ  ooooh!
И аз имам голямо количество, а каква е комисионната
ако ти ги обменят в друга банка?
Не е заради комисионната просто в другите банки не обменят.
Ето сайта на БНБ в раздел БАНКНОТИ И МОНЕТИ пише подробности.
Цитирай

Не ги брой,само ги раздели по 1,по 2,по 5.В нашия супер маркет ги вземат и ги теглят  Laughing  Wink Те си знаят 100гр. примерно колко бройки са.
Цитирай

БНБ е решението на твоя проблем, но ти препоръчвам да си сортираш монетките ( колкото и досадно да е ). Мисля, че взимаха и комисионна в размерот 10% от стойността на банкнотата
Цитирай

БНБ не работи вече с граждани. Попитай в банка , където имат машина за броене на монети. Става за минути. Иначе или няма да ги приемат, или ще трябва да чакаш докато ги преброят на ръка.
Цитирай

Петте стотинки вървят на автоматите за кафе, безалкохолно, сладки неща и подобни.
Цитирай

НЕ ги събирам- харча ги. Давам точно пари, преди да ме помолят, че вече не щат някои.
Цитирай

15-29 от 101 отговора