Какво да правя с купищата жълти стотинки???

  • 40 881
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Носете и жълти стотинки в протмонетата и давайте точно пари, така няма да ви мсе събират, а ние няма да се чудим как да ви връщаме ресто.

тъй процедирам.  bowuu

Иначе  -  БНБ.

# 16
  • Мнения: 194

Така гледах и аз. Обиколих четири банки преди да ми ги вземат в ДСК и то с хиляди уговорки Crazy

И аз ги бях преброила и сортирала, но... ooooh!

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Винаги носи в джобовете си от тях. Навсякъде трябват - в магазина, в аптеката, на ксероксите ... В аптеките никога не са ми отказвали да обменят 2-3 лв. от тях.
Така за седмица можеш да ги разкараш всичките. Когато пазаруваш, ще са ти подръка и няма да се налага да ти връщат "жълтици".
Най-лесно ще е да си го изкараш на енергото или толофикация и да викнеш БТВ, но и това вече не е интересно.

# 18
  • Мнения: 212
Аз така си събирах по 1 и по 2 ст....в един момент ми потрябваха пари. Събрах ги,преброих ги,оказаха се 50лв,отидох във супермаркета до нас и ми ги обмениха Wink
Така че това е най-лесния начин,на тях винаги им трябват...
Или в Макдоналдс Peace

# 19
  • Мнения: X
Да,повечето хранителни магазини не отказват да сменят стотинките.
И моето дете така си ги отделяше,да не му дрънкали икато събере малко повече,ги носи в супера или в друг хран. магазин и си ги сменя.

# 20
  • Мнения: 1 712
В търговските банки не обменят монети и банкноти.
Единствената банка в която можеш да обмениш стари или повредени банкноти и монети е БНБ.
Аз често обменям там монетите от касичките на децата.

# 21
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
В търговските банки не обменят монети и банкноти.
Единствената банка в която можеш да обмениш стари или повредени банкноти и монети е БНБ.
Аз често обменям там монетите от касичките на децата.

Не е така. Точно БНБ ми отказа обмяна на банкнота с нарушена цялост. БНБ не контактувала с граждани, а само с банки - това им беше обяснението на пловдивското подразделение. Обиколих 4 банки и единствената, която прие банкнотата и я смени, беше ОББ. Комисионната за това е 10% от стойността на банкнотата, която се сменя. В случая при мен ставаше въпрос за 50 лв. и ми удържаха 5 лв.

# 22
  • Мнения: 78
Яснооооооо, ще се ходи до БНБ  ooooh!
И аз имам голямо количество, а каква е комисионната
ако ти ги обменят в друга банка?

# 23
  • Мнения: 2 388
Темата ми се струва подходяща да задам един въпрос, изпълнен с неясноти, за което предварително се извинявам.

Миналата година някой ми беше казал, че в определена банка можеш да си занесеш жълтите стотинки. Вземат ти ги, без проблем и ги превеждат по сметка за нещо си ( разбирайте за нуждаещи се ).

Тук пишат много хора. Дали случайно някой не е попадал на такава информация?

# 24
  • Мнения: 1 712
Яснооооооо, ще се ходи до БНБ  ooooh!
И аз имам голямо количество, а каква е комисионната
ако ти ги обменят в друга банка?
Не е заради комисионната просто в другите банки не обменят.
Ето сайта на БНБ в раздел БАНКНОТИ И МОНЕТИ пише подробности.

# 25
  • Мнения: 577
Не ги брой,само ги раздели по 1,по 2,по 5.В нашия супер маркет ги вземат и ги теглят  Laughing  Wink Те си знаят 100гр. примерно колко бройки са.

# 26
  • Мнения: 5
БНБ е решението на твоя проблем, но ти препоръчвам да си сортираш монетките ( колкото и досадно да е ). Мисля, че взимаха и комисионна в размерот 10% от стойността на банкнотата

# 27
  • Мнения: 3 326
БНБ не работи вече с граждани. Попитай в банка , където имат машина за броене на монети. Става за минути. Иначе или няма да ги приемат, или ще трябва да чакаш докато ги преброят на ръка.

# 28
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Петте стотинки вървят на автоматите за кафе, безалкохолно, сладки неща и подобни.

# 29
  • Мнения: 17 407
НЕ ги събирам- харча ги. Давам точно пари, преди да ме помолят, че вече не щат някои.

Общи условия

Активация на акаунт