Гърция- 21

  • 31 492
  • 305
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 149
Нова тема,нов късмет Wink
Благодаря за информацията.
Аз ходих в общината и ми дадоха точно този списък с исканите дикументи+ такса от 1500 Е,гледам тук искат само 730.http://www.petroupoli.gov.gr/Uploadfiles/Dikaiologitika_politografisis.pdf  Както и да е,отказах се засега да пускам документи за гражданство.Ще изкарам нужните и ще ходя в полицията Wink
Неки със сигурност ще ти искат заверена от адвокат копие от личната карта.Ние като вадихме паспорт на малката,преминахме през голями бюрокращини,накрая и за това ни върнаха.По-добре е предварително да си готова Wink

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 19:09 от mery_79

# 2
  • Мнения: 83
Mery, регистрацията, за която говоря е безплатна.
Другото е ако искаш гражданство, ама то си е голяма история. Една приятелка си подаде документи, чака 3 години, за да я одобрят, викаха я в Атина за изпит върху гръцката история, култура и език  Grinning (формален). Най-накрая дори те публикуват в Държавен вестник и получаваш гръцка лична карта и гражданство.

# 3
  • Мнения: 4 111
Запис от мен.

И на нашите "картончета" няма никаква дата за краен срок, като на Teopr.

# 4
  • Мнения: 558
..... за изпит върху гръцката история, култура и език  Grinning (формален). Най-накрая дори те публикуват в Държавен вестник и получаваш гръцка лична карта и гражданство.
аз ще кандидатсвам за немско гражданство и тук има тест с въпроси от областта на историята, социалната и правната система, религиите... той е и един вид тест по езика...струва 230?...други пари не искат и решението излиза за 3 месеца.

иначе от както сме в ЕС ни дадоха по един лист хартия, че като граждани на страни членки на ЕС имаме право на безвизово пребиваване тук. но трябва допълнително разрешително за работа да се изкарва от службата по заетостта, а това не всеки получава. не че много ви интересува, ама ей така за обща култура   Wink

# 5
  • Мнения: 1 567
Една приятелка си подаде документи, чака 3 години, за да я одобрят, викаха я в Атина за изпит върху гръцката история, култура и език   Най-накрая дори те публикуват в Държавен вестник и получаваш гръцка лична карта и гражданство.

Малеее...това с изпита ... smile3555 smile3555
А иначе, нормално е, едно такова решение, да се публикува в Държавен вестник...

# 6
  • Мнения: 146
Мила Хипатия, благодаря за линка, но той е за гласуване за Гърция. Аз нямам право да гласувам тук. Търся начин да гласувам в БГ посолството за български евродепутати, но никъде в интернет не намирам информация за условията и необходимите документи и май ще пропусна  Tired
Те може би и точно това целят - младите хора и най-вече хората в чужбина да не гласуват...

# 7
  • Мнения: 2 923
на сайта на българското посолство, а и консулство тук няма информация за това как се гласува,
 но на сайтовете на другите ни посолства пише, че този , който желае да гласува,
 20 дни преди датата на изборите трябва да е заявил писмено желанието си в посолството .
Така ,че е късно вече за тези избори. Simple Smile

# 8
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Е, в такъв случай и аз ще  пропусна изборите.Тъкмо се бях ентусиазирала,че ще гласувам ,за пръв път от много години,
  но явно е трябвало да се информирам по-добре.

# 9
  • Мнения: 83
Чела съм това за заявлението при предишни избори, но не съм сигурна че е задължително.

# 10
  • Мнения: 558
при изборите за парламент и президент, поне тук, не е нужно да заявяваш предварително, дали ще участваш или не...отиваш с паспорт/лична карта и те те вписват в листата... няма логика да е различно при изборите за евродепутати.

# 11
  • Мнения: 1 312
Здравейте момичета.
И извинявайте, че така нахлувам във веселата ви тема, но имам нужда от помощ,а това май е най-подходящото място да я получа.
Трябва ми информация за хотели, мотели или квартири за краткосрочно /надявам се/ ползване в Каламата, Гърция.
Това, което открих в нета са предлагани почивки в хубави хотели и спа центрове, което като цена въобще не ме устройва.
Моля, ако има живеещи в Каламата да ме насочат, понеже най-вероятно ще се наложи да тръгна в понеделник или вторник натам, а ми е пълен хаос с подготовката.
Благодаря предварително на всички и...оставям си правото да задавам въпроси пак, ще имам нужда от съвети.

# 12
  • Мнения: 1 567
Трябва ми информация за хотели, мотели или квартири за краткосрочно /надявам се/ ползване в Каламата, Гърция.

виж тук Честно казано, не се зачетох,  Embarassed какви са хотелите, но се надявам да ти свършат работа..

и тук..

отгоре има и опции за търсене ξενοδοχεία μόνο (само хотели), следващото е по колко резултата да се появяват и последната опция са звездите (αστέρια )

# 13
  • Мнения: 83
Hakiba, в 90% от случаите, когато пътуваме с мъж ми из Гърция търсим хотел на място. Отивам на рецепцията, питам дали имат нещо свободно и цената, искам да видя стаята с двете си очи и ако ми хареса чак тогава отсядаме. Отнема малко повече време, но вземаш максимално доброто за парите си. Виждала съм стая в хотел с 4 звезди в по-лошо състояние от стая в хотел с 2 или 3 звезди. Ние обаче сме винаги с кола, но в случая Каламата е малко градче.

Това отдолу са хотели и квартири, от сайта на кметството в Каламата.  Дано ти помогнат, в случаи, че няма живеещ от форума там. Можеш да звъннеш 2-3 телефона и да попиташ.
http://www.kalamata.gr/guidekal/www.guidekal.gr/en/show_sub9e43.html?id=25

# 14
  • Мнения: 1 312
Hakiba, в 90% от случаите, когато пътуваме с мъж ми из Гърция търсим хотел на място. Отивам на рецепцията, питам дали имат нещо свободно и цената, искам да видя стаята с двете си очи и ако ми хареса чак тогава отсядаме. Отнема малко повече време, но вземаш максимално доброто за парите си. Виждала съм стая в хотел с 4 звезди в по-лошо състояние от стая в хотел с 2 или 3 звезди. Ние обаче сме винаги с кола, но в случая Каламата е малко градче.

Това отдолу са хотели и квартири, от сайта на кметството в Каламата.  Дано ти помогнат, в случаи, че няма живеещ от форума там. Можеш да звъннеш 2-3 телефона и да попиташ.
http://www.kalamata.gr/guidekal/www.guidekal.gr/en/show_sub9e43.html?id=25
neky,благодаря за линка.
Честно казано много се затруднявам с гръцките сайтове, защото на много места няма инфо на английски, а техният език ми е тотално непонятен.
В случая не става въпрос да намеря нещо хубаво за парите си, а да намеря нещо максимално евтино.
Не отивам на почивка, а по спешност за съжаление, така, че имам нужда от стая с баня и толкова.
Може би ще ми трябва същата информация и за Атина, но още незнам със сигурност.
Ще пиша веднага щом разбера подробности.

Общи условия

Активация на акаунт