ПЛИТКИ С ПРЕЖДА ИЛИ КОСА В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ

  • 63 883
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте момиче пускам темата защото намерих една подобна много стара ама не пишеше много за плитките в домашни условия а те все още са доста Хитова лятна прическа и естествено малко смяна на имиджа . Ако някоя от вас има опит с плитките нека го сподели.Аз поразгледах на сам на там и мисля че всеки би могъл да си ги направи сам естествено отнема доста време . Но могат да се направят най-различни цветове и дължини каквото ви хрумне на ум. Някой правят плитките с канекалон  (изкуствена коса) други с естествена а тук ги правят и с прежда .Пускам клипче как се правят плитки. И чакам за обмяна на опит Hug
http://www.youtube.com/watch?v=G8D-iOUUbnE


# 1
  • Мнения: 883
Много ме кефи това изпълнение! Страшни нерви!
Но и да ме вържеш там не мога го изтърпя! Иначе съм правила подобни плитки с прежда-видлон на съседско момиче. Около 100 плитки се получиха - не беше така изящно... Но пък тя се хареса, а на мен като за първи път толкова ми стигнаха нервите. С плитките си изкара 3 седмици, а после косата й беше ужасна - начупена, накъсана, почти половин година се възстановява. Възможно е да е по моя вина, ако аз нещо не съм я сплела както трябва... или от това, че беше боядисвана косата...

# 2
  • Мнения: 0
немисля че е по твоя вина от мненията които изчетох тук-там пише че косата много се изтощава от тези плитки ако ги носиш много дълго време (2-3месеца) а то може би си е и до коса.Аз съм си правила какво ли не на косата но още си е здрава и гъста  Grinning чак сама и се чудя newsm78 ама такова нещо не съм си правила. Вчера само за опит си направих една плитка с изкуствена коса надоло защото мойта е  10см под раменете плитката стана до кръста но много ми дърпаше отгоре иначе стана добре даже се изкъпах с неея да видя дали ще се раздърпа нищо и нямаше само ме притеснява дърпането в корените много е неприятно. Но все пак ще си направя плитки сега си избирам изкуствена коса и искам да се направя като момияето на картинката с много плитки ама ще ми коства доста нерви #Crazy и мисля да седя 1-най-много 2 седмици за да не си сасипвам много косата

# 3
  • Мнения: 284
Аз преди няколко години бях така, една приятелка фризьорка се учи на мен, плете ме от 11 сутринта до 2 вечерта Sad Станаха около 250 плитчици, веднъж ми ги броиха. Доста болеше, особено накрая, чувствах си главата двойна от опъване. Стоях с тях около месец, махането беше много лесно, косата ми се беше запазила в добро състояние. Втори път обаче не бих се направила  Laughing

# 4
  • Мнения: 0
Аз преди няколко години бях така, една приятелка фризьорка се учи на мен, плете ме от 11 сутринта до 2 вечерта Sad Станаха около 250 плитчици, веднъж ми ги броиха. Доста болеше, особено накрая, чувствах си главата двойна от опъване. Стоях с тях около месец, махането беше много лесно, косата ми се беше запазила в добро състояние. Втори път обаче не бих се направила  Laughing
аз че съм решила да си правя решила съм но я кажи през цялото време ли си чувстваш опъване на главата в корените или само първите няколко дена защото аз от 1 плитка чувствах опъване а какво остава за 200-250 плитки направо ще ме заболи главата сигурно  smile3537 е поне ме успокои че няма да съм като разплетена дамаджана после #Silly

# 5
  • Мнения: 284
Ами още на другия ден ми беше минало, но веднага след сплитането си измих косата с хладка вода, хем облекчава, хем сляга самата коса. Аз обаче бях зимата с такава прическа, за лятото не ми се струва много удачна, много топли и спарва, а и за плаж мисля че не е особено удобно, като се намокри тежи доста, но все пак въпрос на предпочитание Simple Smile Косата ми по принцип е доста издръжлива и с плътен и дебел косъм и може би затова ми се запази, незнам как ще е на по слаби и тънки коси. Успех   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 388
немисля че е по твоя вина от мненията които изчетох тук-там пише че косата много се изтощава от тези плитки ако ги носиш много дълго време (2-3месеца) а то може би си е и до коса.

Не се изтощава, освен, ако не е такава по принцип. Просто жените се заблуждават, защото като свалят плитките, пада много коса, което е напълно нормално, защото през тези 2-3 месеца не е падала.

# 7
  • Мнения: 0
 и аз съм на мнението че косата просто няма как да си пада докато е вързана, прическата я искам точно за плаж вообще за лятото защото моята коса чуплива и си я изправям а като съм на море от влагата дори и без да я мокря почва да стърчи и след всеки плаж пада едно упъване с едни преси едни четки ...... абе ясна ви е картинката а с плитките просто си седиш и това е:hug: ако някой има снимки на плитки да показва ще е интересно

# 8
  • Мнения: 32
момичета,аз също преди година бях сплела косата си на плитки като в тях бяхме сложили и прежда.мога смело да кажа че се получи много оригинално.според мен плитките за да изглеждат добре трябва да са сплетени на много тънки кичурчета,защото ако кичура коса е дебел и се оплете с прежда става грубо и не стой толкова добре.важно е също как се разпределя косата,в смисъл трябва да се плете отдолу нагоре като се пускат много малки пластове коса която се дели на малки квадратчета и от полученото квадратче си хващате кичура и опитате с прежда.на мен 1 път ми бяха 200 плитки а 2 път около 250 защото се старахме да са по ситни и да изглежда по добре.според мен броя на плитките не трябва да е водещ,защото всяка коса е различно гъста.единственият недостатък на тази прическа е че ако си измиете косата после много трудно съхне,и докато е мокра косата много тежи.Това че косата се увреждала след това според си зависи от сама коса а не от това че сте били на плитки.моите плитки ми ги плете една позната като започнахме от сутринта до към 2 през нощта,но след като видях ефекта от прическата разбрах защо е приказката Трай Бабо за хубост  Grinning

# 9
  • Мнения: 32
и аз съм на мнението че косата просто няма как да си пада докато е вързана, прическата я искам точно за плаж вообще за лятото защото моята коса чуплива и си я изправям а като съм на море от влагата дори и без да я мокря почва да стърчи и след всеки плаж пада едно упъване с едни преси едни четки ...... абе ясна ви е картинката а с плитките просто си седиш и това е:hug: ако някой има снимки на плитки да показва ще е интересно

Мила,тази прическа въобще не е за море ако ще си я правиш само заради морето по добре си спести стоенето докато те плетат от колкото изправянето с пресата.само си помисли какво ще ти стане косата когато се напълни с пясък и залепне по преждата,а да не говорим колко много тежи преждата когато е мокра.ако не ми вярваш направи сама опит да видиш колко тежи една суха и една мокра кърпа и си представи ако това ти е на главата всеки ден какво ще е.според мен тази прическа е по подходяща за зимно време от хигиенична гледна точка

# 10
  • Мнения: 420
аз бях с такава опашка от плитки,и после си я запазих с прежда е опашката кестенява,стои доста естествено,ако някой има интерес нека ми пише на лични,ще му я продам... Peace

# 11
  • Мнения: 3
Прическата по начало се е правела на афро-американките, защото тяхната коса е доста гъста и твърда и това е един от най- удачните начини за да могат лесно да оформят косата си и да има някаква форма. Със сигурност една Азиатска или Европейска тънка и мека коса, би се повлияла по някакъв начин от тежестта на плитките и би могла да се накъса.
Лично аз никога не съм била на такива плитки, добре изглежда, но не бих си направила, не е моят тип прическа, при все, че съм опитвала какви ли не прически заради работата ми.

Като гледам начина на изработка се съмнявам някои да успее в домашни условия и без никакъв опит да го направи Simple Smile

# 12
  • Мнения: 0
 аз вече пробвах в домашни условия и става доста сполучливо цаката е само да знаеш как да започнеш плитката надоло си е просто плитка

# 13
  • Мнения: 3
В началото плитките се плетат хоризонтално на главата, за да могат да са стегнати и добре захванати, след това вече се плетат нормално.

А на клипчето което е пуснато в първият пост, само забележете, че жената плете плитките обратно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт