Прекалено дълга лятна ваканция

  • 5 450
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 214
На всички ученици предстои лятна ваканция.
Мили дами,искам да ви попитам не ви ли се струва,че лятната ваканция е прекалено дълга?
Аз лично не бих имала нищо против децата да започват училище на 1-ви септември.
В много държави няма толкова дълга ваканция.Те прекъсват обучение лятото за много по-малко време.От друга страна имат кратки ваканции през учебната година,но и ние имаме такива.
Гледам,че сега всички родители търсят градски летни лагери и други занимания за децата ,за да запълнят голямата празнина.
Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 210
Мисля, че родителите не запълват никаква празнина, а осигуряват на децата си по- разнообразна почивка.
Не смятам, че ваканцията е дълга- фактът, че децата окапват психически през последния месец го доказва недвусмислено. Освен това не мисля, че едно неангажирано с учебна дейност дете се превръща в по- особен ангажимент от дете в учебен период. Училището не е забавление, нито детска градина, нито място, където отглеждат децата ни, докато ние работим. То е сериозен ангажимент, изискващ полагащата се съобразно възрастта и развитието на децата почивка.

# 2
  • Мнения: 7 214
Лично аз,наблюдавам собствените си деца и децата на приятели.
Обикновено още преди да свърши  август всички те са достатъчно отпочинали и нямат търпение да започнат училище.
От друга страна учебната година реално започва края на септември.
22-ри септември е национален празник и ако управляващите решат да сливат и после да се отработват дни се получават 4-5 почивни дни.
Разбира се,че децата имат нужда от заслужена почивка,но ми се вижда прекалено дълга.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
Има достатъчно летни занимални за тези, които смятат, че децата им са прекалено дълго във ваканция Simple Smile Може те да запишете детето си да учи и през лятото щом имате желание.
Лично аз мисля, че ваканцията си е добре. А и учениците също мислят така, поне повечето.

# 4
  • Мнения: 94
Децата имат нужда от детство,цял живот ще се учат.

# 5
  • Мнения: 12
Децата имат нужда от детство,цял живот ще се учат.
И аз така мисля. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 67
Да,а знаеш ли,че само до 4-ти клас свършват на 1-ви юни,а всички след това на 15-ти юни и на 1-ви юли,когато вече буквално си е лято и на никого не му се учи.В Русия например децата завършват на 1-ви юни всички и започват на 1-ви септември .В Америка (мисля,че за висчки се отнасяше) завършват на 1-ви юни,а от 9-ти клас нагоре имат изпити по предмети след 1-ви.А започват на 1-ви септември.Естествено има и много други примери.Тъй че българчетата по принцип сравнително не са чак толкова възнаградени с безкрайна почивка.Навсякъде различно.Много е хубаво да имат дълга ваканция,нека с починат.После пак ще има цяла година да стават рано и да учат Peace

# 7
  • Мнения: 91
Какво значи прекалено дълга ваканция newsm78ами те цяла година стават рано,трудят се наравно с родителите си-преброй им часовете-те учат по10-12 часа всеки ден,имат заслужено право на почивка,сън,игри.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Хич не е дълга ваканцията. Точно толкова е, колкото трябва да бъде. Не искам децата ми да се сдухват и лятото да стават рано. На мен първи септември ми е рано.
Летният лагер си е летен лагер. При всички положения не е училище и задължения. На когото му е дълга ваканцията да си праща децата на работа!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 159
Кога и колко почиват децата е съобразено И с климатичните условия на страната. В Англия например имат много кратка 6 седмична ваканция през лятото ( около 15 юли - 1 септември ) и ваканции между всеки от трите им срока и на полусрок. Но хайде да си помислим какъв е юни - юли месец в Англия и какъв при нас. Аз лично не бих могла да си представя отбор първолаци на училище в ранно юлските жеги.
А чуденето какво да правят през ваканциите винаги би го имало. Нали не мислите, че ако имаха да речем допълнително 10 дни ваканция през ноември, 10 през феврури и т.н. няма да се питаме как да ги организираме?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
Всъщност въпросът е "не е ли голяма ваканцията" или "абе защо ги пускат в тия големи ваканции, какво ще ги правим толкова много време" .   Laughing

# 11
  • Мнения: 21 436
Я да попитаме децата дали ваканцията им се вижда дълга....  Laughing
А как ли биха реагирали родителите, ако някой реши, че платеният отпуск, който им се полага е твърде дълъг?  newsm78

# 12
  • Мнения: 258
Е-хей! Не завиждайте на децата! Ваканцията не е дълга- просто е съобразена с нашата географска ширина! След 4 клас децата учат до 15 юни, а след 8 клас зо 30 юни! Представете си следобедна смяна в ден като днешния- децата са като в сауна, защото нямаме училища с климатици...  grinning039
Всъщност дори юни не е подходящ за училище- добрите деца се натоварват още един месец при летни температури, а неучещите деца им е все тая...
 Вакнцията е дори малка. Нека децата си отпочинат  newsm41 1swing

# 13
  • Мнения: 3 804
Да кажа как е ваканцията в гореща страна-тук лятната ваканция е от 31 май до първата неделя на септември,но през годината имат по малко ваканции-нямат пролетна или пък зимна.Но пък се почива на празниците на всички вероизповедания-така ,че според мен това е по удачният вариант за тук.

# 14
  • Мнения: 7 263
Децата имат нужда от детство,цял живот ще се учат.

Напълно подкрепям!
За цялото натоварване, на което са подложени през учебната година \ поне моите деца\ смятам, че им се полага повечко почивка. Ако питат мен дори бих искала да започва на 1.10 учебната година.
А виж това, че в милата ни държава никой не мисли за децата и че не е уредено нищо за летния им отдих е друга тема!
Ама съвсем друга.
Ако можеше да си позволиш да пратиш детето си на два лагера \ ама не мизерни, а в супер готини условия\ - един на море и един на планина. Ако можеше през лятото да ходи да плува, рисува, свири, танцува, въобще каквото му душа иска и ти да си спокойна, дали би държала да му съкратиш почивката?
Надали.
Все се сещам за прекрасните лета прекарани у бабите ми - нещо, от което днешните деца са откровено лишени, дори бих казала осакатени направо.
Така че нека не бъркаме нещата, това че ние като родители изнемогваме и нямаме достатъчен шанс да осигурим качествена почивка на децата си съвсем не значи, че ваканцията е прекалено дълга и че децата нямат нужда от нея!

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 23:41 от Lennyh

Общи условия

Активация на акаунт