В кой месец сменихте зимният кош с летен?

  • 9 004
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 262
4,5 месеца  Peace

# 16
  • Мнения: 8 999
Моят кош беше един, с три положения - напълно легнало, полу-легнало и седнало. Третата степен започнах да използвам след като детето навърши шест месеца и се научи да седи съвсем самостоятелно, без да го подпирам с нещо.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Количката ни беше комбинирана \нямаше кош за новородено\ с пълно легнало положение. Към 4-5м. започнах да повдигам облегалката.

# 18
  • Мнения: 11 003
В летния вариант на количката можеш да я сложиш след 4 м., не е нужно да има напълно легнало положение. Аз сложих дъщеря ми на 5 м., а от 3 до 5 м. се возеше в кошницата за кола върху шасито на количката (също Quinny).
Коша за новородено Dreami го ползвахме само първите 2 месеца. След това вече искаше  да вижда какво става и тъй като тя е пролетно бебе, през м. юни сигурно й е било горещо в него.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моят кош е един с три положение на гръбчето.Преди да навърши пет месеца го повдигнах до полу легнало.

# 20
  • Мнения: 9 776
На шест навършени месеца. Можех и още да го ползвам, но дъщеря ми вече не искаше да стои в напълно легнало положение. За мен той беше голямо удобство и предимство, с нежелание минах на варианта 6+ месеца.

Понеже моята количка е същата, това е и моето мнение. До 6-ия месец плътно ползвахме коша за новородено, исках и още, но предвид това, че започна да спи по-малко по време на разходки, започна да протестира, като трябваше все да лежи.

# 21
  • Мнения: 3 929
Когато беше на 7 месеца, сменихме зимната количка с лятна, ако изобщо може да се класифицират така количките. "Зимната" имаше опция да се повдига така, че бебето да е облегнато под ъгъл 45 градуса, а "лятната" имаше опция да спи в нея.

# 22
  • Мнения: 571
Ако количката е комбинирана няма какво да сменяш.Нашата не е.На 4 месеца педи ни показа в какво полоожение да я държим/при комбинирана количка/На 6 и половина месеца окончателно сменихме кошовете.Тя седеше стбилно от месец и нямаше смисъл да я мъчим.2 седмици изкара седнала в зимния си кош ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 658
Благодаря ви мами за споделения опит.

Наистина нашият летен кош няма напълно легнало положение и ще изчакаме още малко докато навършим 6 месеца, въпреки че вече малката едвам издържа в него. Започна да се надига от кръста и да си вдига краченцата Simple Smile


Но тогава раzбира раzбира се, че можеш да сложиш бебето в другия кош  Peace . То явно е повече от готово. Защо ще го мъчиш, докато стане на 6 месеца и нула дни, а на 5 месеца и двайсет дни (примерно) да не може? Няма логика. Аz съм с ABC Design, но принципа е подобен. Сложих дъщеря си във втория кош на 5м. Да, той стои леко сгънат, гърба не е в права линия, но поне на моята количка, коша може да се пусне наzад, както е и се получава нещо малко по_рагънато от кошница zа кола (ако ме раzбрахте иzобщо ooooh! ). Идеално си лежеше в него, не съм я слагала да седи, раzбира се, тя и не можеше. Откакто я преместих обаче, видимо й беше много по_добре.
Според мен няма какво да чкаш.

# 24
  • Мнения: 805
На шест навършени месеца. Можех и още да го ползвам, но дъщеря ми вече не искаше да стои в напълно легнало положение. За мен той беше голямо удобство и предимство, с нежелание минах на варианта 6+ месеца.

Дъщеря ми е на 15 дни и не ползваме зимен кош. В тази жега ми се струва напълно излишно, особенно ако летния има пълно легнало положение .
Няма такова нещо като ''зимен кош''. Нарича се ''кош за новородено'' и спокойно може да се ползва и в летните месеци. Просто се маха покривалото.
Точно така!
Като почне да седи ще и сменя коша и ще се вози седнала.

# 25
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не съм изполвала кош за новородено.Директно към летния вариянт преминахме.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Когато му омаля. Peace

# 27
  • Мнения: 2 013
Нашата количка е с фиксиран кош,който не се сменя.Има само дебела мека подложка,която лятото се маха,за да не запарява бебето.

# 28
  • София
  • Мнения: 160
Малко преди да стане на 6 месеца сменихме коша за новородено с летният кош

# 29
  • Мнения: 2 447
Нашата количка беше комбинирана(подобна на Чиполино Бевърли) и нямаше отделен кош,но започнах да ползвам лятната когато беше на 5,5-6м,но моята има пълно лехнало положение..

Общи условия

Активация на акаунт