Сърцебиене

  • 4 199
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 621
Здравейте,
Вчера получих сърцебиене.Половин ден не можех да го успокоя това сърце. А преди 2-3 дена усещах като пробождания при поемане на въздух. Сега ме притеснчва длаи може да е свързано...И дали мове да е някакъв по-сеиозен проблем.Мин лято ми се случи така на морето,но и ми прилоша много. Сега сутринта бях като парцал и пих 2 кафета и незнам мове и атмосферното налягане да е....На някой да му се е случвало?
Иначе последно на кардиолог ходих преди 4 мес. Всичко беше ок.Само на кардиограмата се появява шум от ляво,но това е защото имам хлътнал гръден кош.А вчера след като се успокоих танцувах цяла нощ и не съм имала проблеми....

Оф каква съм паника....Вечно си мисля за болести някакви....но ако на някой му се е случвало моля да сподели опит и да ме успокои... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 24
Просто се успокои, щом си ходила на лекар и нямаш проблеми значи няма нищо сериозно !
Когато ти стане така можеш да си вземаш валидол и да си смучеш по едно хапченце - помага при сърцебиене, но преди всичко трябва ти да се успокоиш, за да се успокои и сърцето ти !   bouquet
Млад човек ли си , раждала ли си ? Ако е така просто си живей живота и се радвай на хубавото и слънчево лято !
Успех от мен !  newsm51

# 2
  • Мнения: 621
на 23 съм и не съм раждала. Не пуша и спортувам активно.
Говорих с една ична лекарка и тя каза ,че се получава така след прекаран грип понякога ,а аз още се оправям от един....
Дано да е това. И май наистина не трябва да се панирам....
Дали да направя едно басейнче утре или няма да е добра идея?

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пада ти кръвното, организмът реагира със сърцебиене, за да го увеличи.
Най-вероятно е от жегата, защото казваш миналото лято и сега, когато пак имаме горещини.

Помисли от какво може да ти се случва това падане на кръвното. Диети, глад, недостатъчно прием на течности. А може и нещо невралгично да е. Отговор на вегетативната ти система.

# 4
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Не е толкова страшно, май повече си се притеснила и си усилила проблема. Казваш се си ударила няколко кафета, може и от тях да се е увеличил ефекта. Жега, напрежение, някакво минаващо заболяване ... има много причини за поява на сърцебиене, но едва ли са основание за сериозни притеснения. Аз получавам сърцебиене отдавна на нерва почва от притеснение, чак дланите ми се потяха. Бях се взела насериозно и си правих изследвания при кардиолог и ендокринолог, докато не разбрах че нещата се случват повече в главата ни и от внушенията и притесненията.
Аз съм "за" басейнчето, но внимавай със жегата и контраста топло-студено. Едно разпускане винаги е полезно. Приятно прекарване! Laughing

# 5
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
При мен сърцебиене с екстрасистоли се получиха в отговор на разстроена вегитативна нервна система (пулса ми стигаше 110). Но пия бета блокер заради пролапс на митралната клапа и проблема ми с нервната система в момента.
За да не стигаш до лекарства - повече почивка и положителни емоции. Айрянче в жегите и повече течности, в краен случай валериана също помага.

# 6
  • Мнения: 621
Много благодаря на всички за успокоенията Simple Smile
Има доста логика да е умора,жега и повечко емоции... А освен това наистина не се спирам. И диети и последните дни пих малко течности....Сега като чета ...ами да явно организмът ми казва да поспра малко. Ще почивам от спорт тези дни малко и повече витамини и се надявам да е ок всичко....A басейна на който ходя е минерален и топъл и поне няма да е голяма разликата. А и аз ще внимавам....

Принципно наистина психиката е много силна и въздейства много на организма. Преди месец някъде много се бях изтормозила с един мъж и чак на 2 пъти от нерви температура вдигах...ужас....Трябва да се отуча сама да си вредя...

# 7
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Е, осъзнатият проблем е почти решен проблем. Виж как изскочиха причините за сърцебиенето.
Аз, като препатила, искрено те съветвам наистина да послушаш организма си и да удариш една спирачка на напрежението. Когато аз самата осъзнах това за себе си, беше твърде късно и стресът си каза думата - вече трети месец съм в болнични, но това е друга тема... Сега смених философията си и приоритети си, ама малко късно. Да се бях озаптила навремето, ама пусти амбиции... Joy

# 8
  • Мнения: 621
Мда....Вчера не отидох на басейн,но пък си направих едн 10ина и повече км разходка около панчаревското езеро. Беяе ми много добре след това!
Освен това сутринта ме боля глава и пих едно кафе и ми мина. Само се притеснявам за спорта...И разходката си е спорт,но дали е добре да тичм на стадиона и фитнес например... Rolling Eyes

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Само се притеснявам за спорта...И разходката си е спорт,но дали е добре да тичм на стадиона и фитнес например... Rolling Eyes
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Много е добре да тичаш на стадиона в 34 градусова жега с ниско кръвно и когато ти прималява
Даже не 2-3 км, по 10-15 км тичай.
И не яж, ама нищо не яж, защото и диетите също са важни.

# 10
  • Мнения: 621
 Embarassed Embarassed Embarassed
Ами между другото....имам нужда някой да ми се кара,за да не прекалявам. Но закусих тази сутрин преди да тичам и бях ок. Личната лекарка днес ми каза,че просто трябва да се храня и да пия много течности....Мерси все пак за градивната критика и за съветите.

# 11
  • Мнения: 1 492
Е , то за мен сърцебиенето не е нещо , което някога да ме е притеснявало освен ако не се случва без причина и често . На мен ми се случва , когато се нахраня понякога (заради притискането на диафрагмата) , като прекаля с шоколади и кафета , вечер ми се е случвало понякога като е много горещо .  Иначе съм си с ниско кръвно особено след , като отслабнах с 10 кг , до преди това доста го покачвах и сега някой път се плаша чак , че не си усещам сърцето да бие , но когато си премеря пулса е в граници , даже като се вдигне над 72-3 удара и почвам доста да го усещам като сърцебиене , а то не е. Мисля , че до към 70 и някой удар се води за нормално.

# 12
  • Мнения: 3 929
Можем само да гадаем от какво получаваш сърцебиене. Най-важното е да си спокойна и по-малко да се нервираш.
Аз от малка получавам сърцебиене и съм научена, когато получа, да натисна основата на горния клепач. Натискам за 2-3-4 секунди. Ако не се получи с едното око, сменям с другото. Така натискаш очен нерв, който влияе по някакъв начин на сърцебиенето.
Слагам също така валидол под езика. Избягвам да пия повече от 2 кафета дневно, както и кока кола и възбуждащи напитки.

Общи условия

Активация на акаунт