Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 84

  • 36 192
  • 368
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 173
Мари за един фондан до Англия да се преместиш.... Laughing( шегувам се ). Повечето неща които са в албума ми са пандишпан, както и тези на останалите момичета . Предимно с пандишпан работим.
 За да не ти потъне тортата , може би не трябва да сиропираш много...по-умерено. При добре замазана с маслен крем торта , не би трябвало да има проблем. Е ако сложиш много фигурки , няма начин да не подаде , но всичко зависи от това колко са тежки. Ето на тази торта си личи че"потъна" , но колата тежеше поне 200гр а и малкия я взема от тортата поне 5 пъти , и накрая се получи с дупки  Laughing http://www.snimka.bg/album.php?album_id=229804&pid=12382844 . Личи си че съм прекалила със сиропирането , нали . 3тия етаж стана тумбест . 2-рия също е пандишпан  Peace

Фигурките , пак е относително. Колко са големи , дали е влажно при вас. Малките съхнат бързо , по големите може и до седмица.
Шемет дъмитата не са скъпи 1-2$ , зависи от размера. За съжаление може да си ги вземеш единствено от магазин за "кейк съплайс" . Но аз режа 2 стериопора по 2инча и ето "дъми" поне у дома стериопор колкото искаш и инструменти за изрязване  Laughing

Мари същия пандишпан правя и аз  Wink Е определено не е много лесно да го загладиш след като тортата е пълна с крем....но Американо-Английски( в САЩ съм аз) блат, тип маслен у дома не е на почит . Като си сглобиш тортата остави я поне 3-4 ч да си поеме от крема и тогава покривай (става по стабилна) Аз винаги оставям тортите да пренощуват  преди да покрия  Wink

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 22:09 от raya_рая

# 76
  • Мнения: 1 673
Рая, благодаря ти за бързия отговор. Аз изобщо не сиропирам пандишпана, сух слагам с бита сметана. Да не би грешката ми да е, че правя доста мек пандишпан, може би повечко брашно и набухвател да сложа (набухвател не слагам изобщо)? Аз действам по формулата: 1 яйце + 2 л. захар + 2 л. брашно. Гледам тукашните торти са със супер твърди блатове, то дори не е блат, ами като кекс с плодове или пък ванилов кекс, но от твърдите кексове. И това нещо сигурно е лесно за обличане с фондан, ама пък не е особено вкусно, нали?

# 77
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, някоя от вас спомена за вкусен чийз кейк, и рецепта имаше, но сега не я откривам, на коя страница беше?

Аз два пъти прегледах цялата тема и не мога да я открия Sad.

# 78
  • Мнения: 26
Момичета тортите Ви са наистина страхотни.........Изкушават ме като ги гледам на снимки,а ако са пред мен ще си прецакам диетата на момента...
 Имам нужда от помощ.... Embarassed

Следващата седмица ще имаме годишнина с мъжа ми,аз искам да направя торта( и ако може една малка репетиция),но имам проблем...Никога не съм правила фигурки,а искам да направя нещо релефно-например 2 гълъба с панделки и халки и където се събират под формата на триъгълник да бъде нашето бебче.....Приемам предложения и обяснения всякакви
Благодаря ви предварително..

# 79
  • Мнения: 1 461
днес моята сестричка има рожден ден направих шоколадова торта по рецептата с която си правя и в Мадрид но тук стана съвсем различна торта явно от разликата в продуктите

 

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 00:09 от kar4ita

# 80
  • Мнения: 1 491
Момичета, някоя от вас спомена за вкусен чийз кейк, и рецепта имаше, но сега не я откривам, на коя страница беше?

Аз два пъти прегледах цялата тема и не мога да я открия Sad.

Ами щото беше в миналата тема  Mr. Green 

ВОАЛА   - само трябва да мръднеш надолу на страницата, 6 пост под ред на Дарилка

Всъщност, дано да е този чийз, който търсиш....

# 81
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
violetblue , благодаря ти, точно тази е рецептата  bouquet!

# 82
  • София
  • Мнения: 113
Карчита, чудесен подарък за сестричката! Кошницата е супер, а за червения цвят на розите направо завиждам! Весел празник пожелавам!
Мари, тортичката, която си показала е много нежна, а розите - блестящи! По повод готовия фондан, ще ти бъда благодарна, ако споделиш каква марка е. Предстои ми гостуване в Англия и дъщерята на моята приятелка е рожденичка точно тогава. Детето иска торта, а не ми се иска да си нося продукти от тук.
Ето една бърза тортичка, правена в понеделник за РД на моя кум:

Тортата е "Трюфел" с ягоди в добавка, покрита е с ГММ. Наистина е направена много набързо, защото кумата в неделя следобед реши да го изненада и вечерта забъркахме ганаша. Само за протокола, бях правила тортата и преди, но със сладкарска сметана, а сега ползвах "Президент", разликата във вкуса е огромна, а комбинацията с ягодите е превъзходна.
И един чийзкейк за домашна консумация с бял шоколад и ягодов сос, с който обаче залях преди поднасяне, но нямам снимка.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 10:28 от didocia

# 83
  • в семейството
  • Мнения: 404
 kar4ita, наистина розите са  newsm10 . Аз снощи боядисвах малко парче ММ в червено, но го докарах до тъмно розово. Довечера ще видя  какъв цвят е станало, като е пренощувало.
didocia, идейно  Peace

# 84
  • Мнения: 373
Clairette, Raya - благодаря моного за бързия отговор  bouquet
kar4ita- как го докара това червено на розите?
didocia-много спретната тортичка, браво!

# 85
  • Мнения: 4 358
Здравейте bye bye byeПомните ли ме Embarassed.
Изтървала съм много.
Включвам се само да питам Дидочия паричките от какво са newsm78.Тортата трюфел както си я описала звучи направо приказка.С президент не съм пробвала досега Peace
Момичета отивам да ви чета Hug Hug Hug.СТро процента ще ми се доправи торта Rolling Eyes
Не мога да ви изброя и затова не почвам Embarassed - не искам да има пренебрегнати  Hug

# 86
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ако някой е пропуснал да се запише за новото Тортено предизвикателство да побърза да го направи - много познати имена ми се губят в списъка на участниците а ще бъде много хубаво да се включат с прекрасните си торти.

# 87
  • Мнения: 1 673
Didocia, веднага казвам: ползвам ето това захарно тесто: Купувам го в супери като Сейнсбърис, Теско и Уейтроуз, седи на рафответе до брашната, захарите и всичко друго необходимо за сладкарство. Бяло захарно тесто има в разфасовки от 0,5 и 1 кг. Има и 4 цвята (разкошно червено, черно, жълто и зелено) разновидност. Има и готово бяло разточено на чаршаф. Има и мек айсинг в тубички за изписване на буквички и други разновидности, все на тази фирма са. Ще имаш не 100, а 150 % успех, гарантирам.  Hug

# 88
  • Мнения: 1 329
Дидоча, много хубава тортичка. Кажи верно Eврата истински ли са?

Шемет, благодаря за инфото, ама още не съм събрала смелост за тортеното предизвикателство...

Пепи, много ми допадна тортата с различните по форма блатове...Сладко и както винаги добре изпипано.

Мари, за да не ти се разтича покритието и да стане гладко, направи както ти е казала РАЯ - намажи добре и обилно с маслен крем и остави за 1 нощ в хладилника. Покрий на следващия ден.

# 89
  • София
  • Мнения: 113
Благодаря ви за отзивите момичета! Монетите са шоколадчета, но на вкус са непоносими (поне така казаха децата). Ако някой се интересува, купени са от Сити Центъра.
Мари, специални благодарности за подробната и полезна информация!  bouquet Ако не се лъжа, това е марката на Dr. Oetker за UK, а аз съм им голям фен.

Общи условия

Активация на акаунт