Мога ли спра ходенията на детето ми при баща му?

  • 1 388
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Здравейте,може би някой от вас ме помнят,други не.
Аз съм Ани и съм разведена от 3 години,неофициално разделена с бившия от 4 години.С втори,много успешен брак от 1 година,но както и да е...
Сега по въпроса-биологичният баща на детето ми никога не се е грижил за него,аз го отгледах с помощта на родителите ми,а от 3-ри годишна възраст с помоща и на вторият ми съпруг.Биологичният го взима от време на време,когато той има време и възможност и друго не го интересува.Плаща смешните 50 лева издръжка и с това си измива ръцете.Притеснена съм,защото всеки път,когато детето ми се връща от там,то става много агресивно спрямо мен,вторият ми съпруг и родителите ми,започва да ни обижда,да ни бие....Там го карат да лъже-хващала съм го-че прави неща,които аз съм забранила,дори месеци наред го караха да крие,че баща му има втора жена в живота...Значи,не стига че детето по свой начин си изживява нещата,а и там му пълнят главата с глупости.
Искам да попитам аз имам ли правото да спра да го пускам да ходи там и какво мога да направя?
Как да постъпя ако той предяви иск в съда,че не пускам детето на свиждания?
Може ли съда да мезащити по някакъв начин?
Благодяр ви предварителон за отговорите.

# 1
  • Мнения: 2 011
По принцип не можеш да  спреш срещите  с бащата - те  са написани  в решението на Съда  за развод. Но това е само по принцип... Консултирай се с адвокат за това , визирайки това, че след срещите детето  е променено - трябва да се  докаже, че тези срещи не влияят благоприятно на детето Ви.
Тези неща  стават изключително трудно ( завежда  се ново дело мисля - там би могла да  поискаш тези срещи на детето с бащата да стават  в твое присъствие - по този начин няма как да  му промиват мозъка с глупости).
Не би ли могла  спокойно да поговориш с бившия за тези неща - но най- цивилизовано , да уточните правилата , да наблегнете  на твоите правила защото в  крайна сметка ти отглеждаш това дете а не той!? Или си опитала  това?
Предупреди го , че ще заведеш дело за промяна в срещите и ще искаш ти да  присъстваш на всички срещи!!!!!!
Късмет ! Успех от  мен!   bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 507
Записвам се да следя темата.
Нямам никакво желание и намерение да прекратявам срещите на детето ми и баща й, интересува ме частта с промените, които се забелязват след тях.
Знам, че съм обсъждана в ужасна светлина. Знам какво се говори за мен.
Не ми пука.
Но тя страда много.
И нямам никаква представа какво да направя, за да се промени това.

# 3
  • Мнения: 2 011
За жалост когато децата са по-малки страдат повече! Моето дете също беше така- сега е по-голям ( на 7г ) и в никакъв случай не позволява на баща му и роднините му да ме коментират пред него - Заплашва , че ако говорят ще ми каже всичко защото аз съм била Неговата Майка и съответно най- добричката мама! Освен това аз никога не си позволих да коментирам недостатъците на баща му ( макар, че детето само се ориентира  вече ) и му казах и той да не допуска това.
В противен случай объркваме децата си заради нашите взаимоотношения - но трудно  е много , аз му казах на моя , че ако се държи  с детето ми така и то след среща с него  е разстроено и че майка му  е наричана какво ли не срещите ще протичат в мое присъствие и ще заведа ново дело за това! за сега това помогна а и мисля , че той  се промени!  newsm78

# 4
  • Мнения: 65
Все едно си описала моя случай,в по лек вариант.
Аз постъпих така.
1.Отидох да потърся закрила в Агенцията за закрила на детето.
2.Подадох молба в съда за промяна на режима на свиждане.
Направи го и ти.Пожелавам ти здрави нерви и успех.

# 5
  • Мнения: 597
Водила съм много разговори с бившия по този въпрос,но без резултат.Той винаги е света вода ненапита."Ама как така,ама няма такова нещо,аз нали мисля само доброто на детето..."За момента съм ограничила ходенията до минимум,все намирам ангажименти почивните дни и се надявам детето само да се отръпне като поотрасне и види как стоят нещата там.
Истината е,че той се отказа от нас още,когато малкия беше бебе на един месец и след това всяко наше събиране беше глупав компромис от моя страна,а на него не му пукаше.Той никога не се е грижел за детето,нито морално,нито материално.Но изведнъж,когато аз си съставих ново семейство и той изведнъж се сети,че има дете.Егото му проговори-вижте ме аз съм биологичния баща...а чуждия човек го отглежда от тригодишен и болен и здрав...
Ето от това най-много ме е яд,защото се появи и обърка съзнанието на детето Sad

# 6
  • Мнения: 2 011
Anidimova - прекрасно те разбирам. Това  ще те тормози , защото виждаш че детето ти се обърква! Обади се в агенцията  за Закрила на детето и обясни как стоят нещата - не губи време - там ще те посъветват, какви мерки да предприемеш. Направете му писмено Предупреждение и вижте как ще реагира. Все пак ще се вземе под внимание , че БНД е нямал контакти  с детето от  много малка възраст! Успех и кураж за да са добре децата ни!   bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 559
А дали, просто промяната-Тати с друга жена..мама с друг мъж, по някакъв начин ne влияе на детето,и то да реагира по този начин?
Верно,че има бивши,които не спират да говорят лоши неща Sick..и да настройват.Но и често срещано явление е,децата да влизат в техни си филми,в зависимост от ситуацията. newsm78

# 8
  • Мнения: 2 011
А дали, просто промяната-Тати с друга жена..мама с друг мъж, по някакъв начин ne влияе на детето,и то да реагира по този начин?
Верно,че има бивши,които не спират да говорят лоши неща Sick..и да настройват.Но и често срещано явление е,децата да влизат в техни си филми,в зависимост от ситуацията. newsm78


И ти  си  адски права - разбира се, че влияе .... Важно  е Другият човек да  е разбран и да е приет добре от детето. Аз съм щастлива с моя нов съпруг защото сина ми  го хареса още от първата им среща. Иначе ...ДА бившите ( не всички ) говорят и настройват децата ....Но в този случай - когато бащата  е  спрял срещите с детенце още от много малка възраст ....и сега  след като разбира  за новото семейство се появява и търси правата  си  newsm78 някак не го разбирам, и при все , че детето  е подтиснато след тези срещи ... newsm78 Има нужда  от много сериозен разговор а ако се наложи и от   Официално предупреждение.  ooooh!
А  с детето - много разговори в приятна атмосфера , примери и пр. ... С него ще  е трудно , но Търпение с главно Т  bouquet

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не е достатъчно ДРУГИЯ да приема добре детето...
това е хубаво, но детския акъл си е детски - там има един тати, тук друг татко който се грижи и го обича
ама и там...
и когато детето отиде при баща си - то се обърква какво да чувства и прави. обърква се как да реагира спрямо мама и тати и онзи истинския баща...
Ани, помня те....успех! и това ще мине като много други неща!
има начини, но те са свързани с набъркване на агенцията за закрила на детето и психолози и ...процеса е бавен...
успех

# 10
  • Мнения: 6 441
Знам,че е лесно да се съветва,но първото което ми дойде на ум е да поговориш с БНД.
И ти,и той сте си устроили живота,на кого е нужно още да се таи неприязън?
Опитай,поне нищо няма да загубиш.
Кажи му,какво се променя в детето...знам ли,дано намериш най-правилното решение!  Hug
Но според мен,ако ограничиш срещите на детето с баща му и детето разбира това,положението може и да се влоши.

# 11
  • Мнения: 2 011
Знам,че е лесно да се съветва,но първото което ми дойде на ум е да поговориш с БНД.
И ти,и той сте си устроили живота,на кого е нужно още да се таи неприязън?
Опитай,поне нищо няма да загубиш.
Кажи му,какво се променя в детето...знам ли,дано намериш най-правилното решение!  Hug
Но според мен,ако ограничиш срещите на детето с баща му и детето разбира това,положението може и да се влоши.
Именно - това е първото, което трябва да се направи. Но ако бащата си  е тиквар незнам до къде ще се стигне .... На някои така и не им увира мозъка! Дано успее авторката да се пребори и да  е добре за всички!

Общи условия

Активация на акаунт