Дали пък не е вярно ??

  • 2 630
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 183
Има една китайска поговорка която гласи следното - Колкото повече една  жена обича мъжа си, толкова повече го очиства от пороци; колкото повече един мъж обича жена си, толкова повече умножава нейните прищявки. Такива ли неща прави обичта?

# 1
  • Мнения: 2 388
Не е вярно. Нито първата, нито втората част на поговорката.

# 2
  • Мнения: 4 916
Не е вярно.

# 3
  • Мнения: 432
В Китай може и така да е.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
От къде за Бога да знам?!?! Свят шарен, хора разни....

# 5
  • Мнения: 212
Да го "очиства от пороци" ме съмнява много, по-скоро колкото повече го обича и му засвидетелства любовта си, толкова повече и се качва на главата Mr. Green И с втората част не съм съгласна Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 567
Има една китайска поговорка която гласи следното - Колкото повече една  жена обича мъжа си, толкова повече го очиства от пороци; колкото повече един мъж обича жена си, толкова повече умножава нейните прищявки. Такива ли неща прави обичта?

Казват, Обичта (любовта) била сляпа.... Whistling Та може и таквизи да ги върши... Mr. Green Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 156
може би хората имат склонност да прекаляват с разни сентенции и поговорки и скороговорки и преаклено много да се вглеждат в тях.

# 8
  • Мнения: 194
Не е вярно. Така мисля.

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Гил, любимата ти от кои пороци те очисти? И какви ли прищявки си и задоволявал?

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
може ли да цитираш поговорката в оригинал?
може преводът да е грешен  Wink

# 11
  • Мнения: 1 844
с първата част на поговорката не съм особено съгласна,но втората част отразява действителността.. Hug

# 12
  • Мнения: 183
Ами бих я постнал и в ОРИДЖИНАЛЕ  ама на дали ще помогне нещо Naughty превода е точен  Peace
И с кво не сте съгласни с първата или с втората част,щот доста хора се изменят заради другия било от едната или от другата страна  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно вярно е според мен. Не че опира до промени в другия, не...Просто един мъж, когато се чувства обичан, това вади от него най-хубавите му качества, някак си го предизвиква да се самоподобрява. Поне свестните мъже. Жените, разбира се, сме перфектните глезли Flutter Когато започнеш да получаваш редовно цветя и бижута, започваш да си мечтаеш за екскурзия в Париж и така...докато на него му писне Mr. Green

А ти защо непрекъснато пускаш теми с подобна тематика и с по едно изречение - въпрос? Наистина ли те интересуват подобни неща/ дооста странно за мъж/ или трупаш точки Laughing

# 14
  • Мнения: 31
Ами 4ак да се изменят не мисля. По скоро се нагаждат един към друг. А за поговорката моето скромно мнение - не е вярна Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: X
За първата част не знам,моя мъж си е без пороци...за втората -вярно.Колкото повече ми угажда, толкова повече ми се иска... 

# 16
  • Мнения: 2 175
Има някакъв смисъл..макар вероятно преводът да не е съвсем точен..

Любовта променя хората..особенно онази в по-зряла възраст..когато осъзнаваш колко е ценно да си истински обичан..
Ако под "пороци" се разбират навици - да, виждала съм много подобни промени..
А за връзката между любовта на мъжа и щедростта - какво да й коментира,? Всеизвестна е.. Laughing

# 17
  • Мнения: 0
пълни глупости

# 18
  • Мнения: 5 370
Абсолютно вярно е според мен. Не че опира до промени в другия, не...Просто един мъж, когато се чувства обичан, това вади от него най-хубавите му качества, някак си го предизвиква да се самоподобрява.
Твърдо нЬе, ше ме прощаваш.
Когато един мъж се чувства обичан, той почва да си вади рогата. Понеже ТЯ, така или иначе, знае той, го ОБИЧА и ЦЕНи, извод, "моем си прайм каквото си щем".
Справка-един особен подфорум.

# 19
  • Мнения: 3 641
Естествено,че не!
Трябва винаги да се остави нптка съмнение в него, малко потайност. Да не приема жената за даденост, щото ще и се качи на главата.Так се разглезорват някои Whistling

# 20
  • Мнения: 183
Мадам Пумп -всеки казва променил си се или променила се е от както...... за това питам  Peace

belinda -нека да е странно ,няма лошо  Wink от страни е интересно да се види мнението и виждането на другите !

# 21
  • Мнения: 2 388
Жозефина, много точно си го написала.  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 175
Чакайте, нали мисълта беше китайска?
 Sunglasses
Недейте да набърквате в нея наште балкански субекти.. Joy

# 23
  • Мнения: 148

Казват, Обичта (любовта) била сляпа.... :

НО КОМШИИТЕ ВИЖДАТ ВСИЧКО!  Joy

# 24
  • Мнения: 2 448
Първата част е вярна. Може да ти се качи на главата някого,когото обичаш само ако той не те обича, иначе направо пречистващо действа любовта. Много може да се промени човек,когато се усеща обичан от някой , който му е на сърце.
За прищявките не знам, аз просто не съм "лигла" и трудно се отпускам да си искам разни глезотии, но ми хрумват дори да не ги изричам гласно.
Така, че за разлика от повечето отговорили аз съм съгласна с китайците.

# 25
  • Мнения: 1 181
Съгласна съм с Жозефина за първата част - не е вярна. Втората е вярна  Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Когато един мъж се чувства обичан, той почва да си вади рогата.
Абе, Жозииии, не говорим за нашите, а за китайците все пак Mr. Green

# 27
  • Варна
  • Мнения: 365
Тез китайци с ченгел са си ги вадили поговорките  newsm78

# 28
  • Мнения: 183
Аде сега китайците ви виновни,че не ви изнаса на вас казаното  Peace Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 107
Има една китайска поговорка която гласи следното - Колкото повече една  жена обича мъжа си, толкова повече го очиства от пороци; колкото повече един мъж обича жена си, толкова повече умножава нейните прищявки. Такива ли неща прави обичта?

Може да е вярна, но за китайците. У нас- не.

# 30
  • Мнения: 194
Даже и да има промяна, то тя е краткотрайна.

После, всичко лъсва и блясва.

" Вълкът козината си мени, нравът - не".

Залагам на българската поговорка.

# 31
  • Мнения: 5 370
Когато един мъж се чувства обичан, той почва да си вади рогата.
Абе, Жозииии, не говорим за нашите, а за китайците все пак Mr. Green
Да де, но Гил не е уточнил за китайци ли иде реч?
Според мене, говорим за всичкото народ с масури в панталона. Whistling

# 32
  • Мнения: 20
На100000000% не е вярно.

# 33
  • Мнения: 183
Аде да уточня тогава  :l самоol: :lolа:  Слушате Фвнимателно  нямаа да поФтарям  Peace
Поговорката е каитайска и като е такава какво само за китайците ли важи  Laughing Едва ли е валидна само при тях  PeaceИма си клишета които вървят навсякъде,независимо от техния народностен произход!

# 34
  • Мнения: 593
Има една китайска поговорка която гласи следното - Колкото повече една  жена обича мъжа си, толкова повече го очиства от пороци; колкото повече един мъж обича жена си, толкова повече умножава нейните прищявки. Такива ли неща прави обичта?

Ето как го разбира аз:
Колкото повече една  жена обича мъжа си, толкова повече го очиства от пороци - т.е. колкото повече една жена обича мъжа си, толкова повече тя го идеализира и не вижда неговите пороци. "Очиства го от пороци" - да, но в съзнанието си.


колкото повече един мъж обича жена си, толкова повече умножава нейните прищявки. Ами то е ясно - човек колкото повече има, толкова повече иска. Особено ако е жена. Щом ми е позволил 1, следващият път ще поискам 2. И защо да се задоволявам с 2, след като знам, че мога да получа 4...  Mr. Green

Май от всички присъстващи само аз говоря китайски.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт