Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

софия

наскоро бях на преглед в 10 дкц предварително бях направила спермограма на партньора ми гинеколожката каза че всичко при него е наред обясних и че от 4 г, правим секс без предпазни средства и нищо не се получава тя ме посъветва да си направя веднага лапороскопия чела съм и съм чувала че до това изследване се прибягва чак когато нещо не е съвсем ясно не трябва ли преди това да си направя цветна снимка , хидротубация или някакво лечиние с хормони ПКЯ може ли да си открие чрез обикновен ехографски преглед защото мисля че имам всички симптоми с изключение на един
Цитирай

София

1. лапароскопоия се прави, чак след сериозни изследвания, съмнения за нещо (най-често за ендометриоза), не просто така - "иди и си напарви една  "лекичка операцийка" за допълнения към общата картина"
2. лапароскопията си е ОПЕРАЦИЯ , макар и само за оглед
3. лапароскопията струва СКЪПО
4. лапароскопията крие риск за нераждалите жени, поради възможността (макар и рядка) да се одраскат органите - яйчници, матка и т.н.
5. според мен трябва да отидеш в клиника по стерилитет и да не си губиш повече времето с тези мошенници, следващия път когато някой ти предлага хирургическа намеса, иди и потърси още трима лекари, които да ти  дадат мнението си по същия въпрос!

Успех и пиши, къде си записа час!   bouquet
Цитирай

софия

а първо към какъв вид изследване трябва да се насоча цветна снимка ли
Цитирай

Първо си направи хормонални изследвания.Проследете дали настъпва овулация-с тестове или за по сигурно с фоликуметрия.После може би цветна снимка за проходимост на тръбите и както Аненка ти е казала-лапароскопията е последна стъпка.
ПП:А хладимия изследвала ли си?
Цитирай

София

Волтарена,посещаваш доколкото виждам квартална поликлиника(10-то ДКЦ) и тези работи,които ти е наговорила и предложила въпросната лекарка,просто нямам думи.Като за начало спри да ходиш там и си запиши час в специализирана клиника по репродуктивно здраве,където да се търси причината за неуспеха до момента,защото 4 год. не са малко време.
Цитирай

София

Същото я посъветвах и аз - записвай си час в клиника по стерилитет, не се ослушвай момиче, че ще дойда да ти издърпам ушичките!  smile3535
Цитирай

софия

благодаря ви много за съветите мисля да се обърна към гинекологичен център софия някоя от вас ходила ли е там
Цитирай

София

Изобщо не го знам какъв е този център,ако не ти се губи още време и пари послушай ни и се ориентирай в специализирана клиника,такава в София в която за най-скоро можеш да запишеш час за първичен преглед е клиника Щерев,ето и сайта:
http://www.ivf-bg.com/
Там са специалисти,а не обикновенни гинеколози,каквито на теб не ти трябват. Peace
Цитирай
 подкрепям момичетата .Peace
задължително клиника по стерилитет, а не в поликлиника.  Peace
Цитирай

Здравейте и от мен!Незнам що за лекари са тези гинеколози,но и мен ме посаветваха първоначално това.Не бях си правила всички изследвания и айде юруш да правим.А бе как така?И се отаказах от този лекар.Сега попаднах на друг-от трън та на глог #2gunfire.Писна ми от такива лекари.
Желая ви спорен ден smile3525
Цитирай

Данинка,както момичетата са посъветвали по-горе,запиши си час в специализирана в това отношение клиника.Само като си помисля , предишния ми лекар беше решил ,че е време за стимулация,а като си направих цветна снимка,в специализирана клиника естествено,се оказа че едната ми тръба е запушена.Така че,не губи време с лекари,чиято тясна специализация не е репродуктивни проблеми.Успех от мен smile3525
Цитирай

Пловдив

Здравейте момичета, аз искам да попитам ако при цветна снимка се установи запушване на някоя от тръбите дали има варианти за лечение или се прибягва направо до лапароскопия?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.