защо може да реве толкова като няма колики?

  • 2 349
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте, имам голям проблем от няколко дни със сина ми. Още в родилния дом една вечер дълго не можа да заспи и много рева като не иска да се успокоява на гърдата. Прибрахме се вкъщи и лека-полека се започна някакъв ужас вечерно време. Към 18 00 часа, след като си е спал цял ден тихо и кротко,се започва едно будуване и нервничене. В началото имаше колики, но сега не показва никакви признаци за такива. Просто не може да заспи и по 3-4 часа само реве. Като стана  да го нося или го люшкам, започва да търси да суче, сложа ли го започва да реве. Не е гладен, защото си се е насукал и хем търси да се успокои, хем реве като луд. Накрая каталясва и заспива. Снощи ни го направи този номер и през нощта. Ние също каталясваме от разнасяне по няколко часа всяка вечер. Не знам, защо така се изнервя и не може да заспи. Каката много ревеше, но тя имаше зверски колики и не можеше да суче повече от 2-3 минути от тях, но тука не е така. Тя поне се успокояваше много от гърдата. Започвам да се притеснявам какво може да му е, това продължава доста и се влошава вместо да отминава.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 21:09 от petia_tag

# 1
  • Мнения: 728
Описаното на мен ми прилича точно на колики.(пробвай с капки за колики,да видиш дали няма да се успокои)Да не прехранен и да му тежко на стомахчето,може и ушички да го болят(но до колкото знам при болки в ушичките плачът е постоянен,а не само привечер)

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ако изключим коликите трябва да търсим причината в други обстоятелства:
- възможно ли е каката по някакъв начин да го раздразва?
- опитвала ли си успокоение с музика- има специални бебешки дискове
- все пак не изключвай колики, дори и да няма стандартните признаци- нашият син имаше силни колики без да се свива и пръцка и т.н.
- да не би гърдите да са препълнени и да го дразни това- ти си опитна кърмачка, предполага можеш да прецениш.

Успех!

# 3
  • Мнения: 8 937
Според мен е период и дано отмине скоро.  Peace

Моята дъщеря беше нещо невъзможно първите месеци. Тя будуваше ужасно много и явно се изнервяше от умора. Ревеше непрестанно. Сучеше непрестанно...

Между другото - същинските колики тепърва започват на тази възраст.

# 4
  • Мнения: 781
И  бебка имаше такива периоди на по-ранна възраст. Доки каза, че са колики. Но не същинските, които сега ни мачът. Правихме масажче на коремчето и много гушкахме Simple Smile

# 5
  • Мнения: 220
Пробвай да го сложиш да легне с коремче върху твоя корем. Или да го носите в поза тигър върху клон. Или чай от копър. Ако действат значи са колики. Аз първия и малко от втория месец така спях с дъщеря ми - слагам си я върху корема и като заспи лекичко се смъквам надолу докато и аз легна. Събуждах се цялата схваната и изтръпнала, ама само така се спеше  Rolling Eyes
За чая - знам че не се препоръчва, ама ако само това го успокоява.... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 267
Не искам да те плаша,но заведи бебо да го прегледат.Може да са колики,но може да е и херния,както се оказа и при нас.Божидар по същия начин ревеше вечер след 7 и откарваше до 12 така.Направо се зомбирахме накрая-това продължи почти 2 месеца,докато в Пирогов не установиха ,че хернията му се е заклещила.Това плюс зверските колики,които той имаше.... ooooh!
Не искам да те притесня с поста си и съжалявам ако така е станало,просто проверете,за да не се мъчи бебо,а и вие покрай него.Може и да са колики,а и някой деца просто са  по-ревливи.

# 7
  • Мнения: 8 242
Това, което описваш, точно на колики приличат  Rolling Eyes

Ако се чудите, дали бебето ви има колики, то със сигурност няма. Когато бебето има колики, начинът, по който внезапно избухва в рев и неутешимия начин, по който плаче, не оставят място за съмнение, че го боли. Ако бебето ви е здраво, наддава добре, но има периоди на неутешим плач, то вероятно има колики. Обикновено коликите започват около 30 минути след ядене. Ето как протичат обикновено тези периоди (Правило на тройките):

        * Те започват през първите три седмици от живота на бебето.
        * Продължават поне три часа на ден.
        * Проявяват се поне три дни седмично.
        * Продължават поне три седмици.
        * Рядко продължават повече от три месеца.


Защо мислиш, че не са колики? Точно класически си почват привечер.. и продължават 3 часа..
Ако преди малко добре се е нахранил и го боли и му е дискомфортно - нормално е да отказва гърдата  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 980
Съгласна съм с geradost, че е хубаво педиатърът да го погледне - за всеки случай.  

Иначе реална причина може и да няма. Моята дъщеря през втория си месец се скъсваше от рев всяка вечер от 9 до 11, като по часовник. Няма газове, не е мокра, отказва гърда - просто й се реве. В 11 засукваше като помпа и заспиваше. Така и не разбрахме какво му беше на това дете. Продължи точно четири седмици.

Педиатърката ми обясняваше, че ако мъникът е набирал много впечатления през деня, до вечерта се претоварва нервната система и той реагира на напрежението с рев. Обратното също става - ако през деня е спал прекалено много и не е употребил всичката си енергия, вечер реве, докато се изтощи достатъчно, за да заспи. Знам, че не те топлят много такива обяснения, ама понякога други няма ...  

# 9
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Колики, колики. Чакаш да отмине. Много неприятно. Съчувствам ти. Пробвай с петте правила на д-р Карп. Друго не знам да помага. Може и капки, но ефекта не е сигурен.

# 10
  • Мнения: 763
И ние минахме през същото в началото. Един ден толкова рева, че с мъжът ми мислехме вече да го водим на лекар, а нашето семейство на ревливи деца носи Laughing - каката също беше много чувствителна и ревеше/тя и сега си е плачлива/. Това което ни помагаше, пък и досега му помага е музиката. Пусках някой музикален канал и танцувахме.  newsm44 Знам, че точно в 2 часа посред нощ не ти се танцува особено, особено когато си скапан и и се спи, но така се успокояваше. Харесваха му ниските звуци - бас, плътен мъжки глас, рок /на мама металистът/.  newsm10 Друго, което му помагаше - сешоарът. Изобретили сме му нещо като стойка в стаята и го пускаме там да духа към стената на "студено". Шумът го успива. И ние близо два месеца спяхме един върху друг. Имало е дни, в които изобщо не е ползвал легълцето. Сега вече си спи в него. Много е трудно, но ще отмине. ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 929
Защо смяташ, че няма колики?
А на доктор водихте ли го? Ако да, какво смята той/тя?

# 12
  • Мнения: 2 376
Докато дъщеря ми стана на 4-5 месеца точно това се случваше вечер. Тя никога не е имала колики. Ревеше обаче почти всяка вечер около 18 часа. Свекърва ми сподели, че и двете и деца са били така. На 18 часа казвали - часът за рев Simple Smile. Обяснението (за мен) е, че се впечатляват прекалено много и не могат да се успокоят и да заспят.
Забравих да кажа, че така и не измислих начин да я успокоя, само сменях гърдите докато не успее да заспи..

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, благодаря ви за менията.   bouquet Сигурна съм, че не са колики, защото има и такива, но през друго време. Имаше до скоро и вечер и призори. Давах Антифлат(австрийския еквивалент на Лефакс), защото много скимтеше и се свиваше. Ефект нямаше и при двойна доза. Купих Колийф, но от тях се запече страхотно и започна сутрин рано с часове да се напъва и да не може да се изака. По препоръка на педиатъра, започнах Био Гайа. Тези дни започна по-често да се изаква, въпреки, че призори пак с часове се напъва, вика и свива, но пък вечерно време е станал по-спокоен от към корема. За мен вечер будува толкова, защото спи по цял ден, но пък такива истерии като последните две вечери не е имало и напрво откачихме. Снощи е ревал 5 часа и направо се захласваше. Като го гушна иска да суче, само като тръгна да го слагам и започва да изпада в истерия. Последните часове не искаше и да суче, докато не каталяса съвсем, насука се и заспа.
Педиатърката също се чудеше като и се обадих сутринта и каза, че ако и довечера е така, ще дойде да го види. Иначе се гушкаме и разнасяме, не го оставям да реве, масажи си правим, пускам му музукалната лампа на креватчета(през деня като е спокоен и сам си заспива с нея). Таткото се занимава с каката, за да не му пречи. Просто не знам, защо така реве тези дни. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 22 786
Пробвай с Петте правила на др.Карп.

Общи условия

Активация на акаунт