отваряйте си очите в МЕТРО

  • 10 882
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
От доста време не бях ходила и днес се втрещих още на паркинга - беше полупразен (може и от ранния час да беше не знам). Обаче, влизайки вътре виждам надути до безобразие цени.   Внимавайте като купувате хранителни продукти специално.  Направени са разфасовки като за войнишки полк. Етикетите с цените са тотално подвеждащи. Примерно имаш пакет от 12 продукта, на етикета имаш цена подчертана без ДДС, с ДДС-то е набутана долу в ъгъла едва се вижда, това пак иди дойди винаги е било, обаче  някъде там има и една съвсем забутана цифричка, която показва брой, т.е. цената е за 3 продукта от разфасовката, не за цялата, която е от 12.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 777
Стига,бе!Оляха се вече...Последният път ми се случи в опаковка с обявени на нея 12бр еди-кво си,вътре да има 10бр.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
И мен много ме издразниха откакто смениха етикетите и се набива на очи цената без ДДС,а крайната цена с едни малки цифрички.Да не говорим,че зимата за ботушки 17лв. за детето на майка ми и бяха маркирали 80 и нещо лв.Добре,че се е усетила.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 191
 #Crazy - аман!!!
Благодаря за предупреждението!!!

# 4
  • Мнения: 158
Аз така за 3 в 1-то на етикета пише 7.80(с ДДС),на касата 8.40(с ДДС)да не горовя че липсват бройки а и не купувам в малки количества

# 5
  • Мнения: 1 852
 А знаете ли , че вече може да се пазарува с малки деца?

# 6
  • Мнения: 158
отдавна махнаха забраната да се влиза с деца,но да си кажа честно не бих отвела детето си там....

# 7
  • Мнения: 3 157
Колко отдавна,Aneliana?Преди 10 дни като минахме оттам за памперси все още си я имаше.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 849
Миналата седмица в четвъртък се влизаше с деца.

# 9
  • Мнения: 158
ако не се бъркам май има месец newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 2 296
Много,много жалко за Метро,че и те са започнали да правят к....нски номера(разликата в цената на етикета и на касата)-
това винаги ме е вбесявало.Но...конкуренцията е голяма,щом махнаха и забраната за децата...

# 11
  • велико търново
  • Мнения: 585
Знае ли някой за В.Търново дали е отменена забраната за деца,че аз нямам на кого да ги оставям за да отида до там.

# 12
  • Мнения: 1 217
Последният път мъжът ми така ми се смя от сърце,защото аз гледам големите цифри,тези които са без ДДС.
И пълня количката и си правя лека сметка,колко ще се плати.
Е да ама на касата,така ме изненадаха,че аз така #Crazy newsm78

# 13
  • Мнения: 1 214
Знае ли някой за В.Търново дали е отменена забраната за деца,че аз нямам на кого да ги оставям за да отида до там.
Да, отменена е, както навсякъде.

# 14
  • Мнения: 4 784
А знаете ли , че вече може да се пазарува с малки деца?
Верно ли?? Брейй, как така им се откъса от сърцето?!! Изпъдиха ни, пък сега айде пак елате. Да, ама не.

# 15
  • Мнения: 1 852
Ами в тази криза как иначе ще си докарат клиенти...
А ние с малките деца сме едни от най-честите посетители, тъй като  памперси ,каши ,млека и пюрета са на доста ниски цени, а това са стоки ,които често се пазаруват,а покрай тях и други неща и  ето ти сигурен оборот!

# 16
  • Мнения: 2 401
Да, ама вече не. Памперсите, които купувам в бебешките магазини бяха с около 10% по-скъпи в Метро вчера. Как става това упражнение не знам.

# 17
  • Мнения: 305
Аз преди два месеца влизам за два комплекта чинии, който бяха на промоция двата за 50лв. на касата ми казват цената на едниния умножено по бройката, тоест 2 и аз " ааа, не не, не давам повече от 50. Видях ги много добре в брошурата" касиерката "ооо, извинете, аз не знаех, че са на промоция" Mr. Green
Моля, простете!
А на майка, преди 2 години и таксували 6 вместо 1 хляб. те милите на месец не ядат 6 хляба Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1
аз така се прецаках с една дамаска за холна гарнитура.Пишеше 120  лева и едвам се прежалих,а на касата ми вика 160!!Направо я върнах и си излезнах.Ега ти дамаската!

# 19
  • Мнения: 803
Разбирам, че с тази забрана отдавна не сте влизали в Метро, но от 1-2 годинни там настъпиха промени...към лошо.
Ще споделя какво ми е направило впечатление, въпреки че може да сте го коментираи вече.

Първо - асортимента: Изчезнаха доста качествени стоки и ги замениха боклуци. Не знам, доставчиците ли се дръпнаха или тези, които подбират стоките са некомпетенти кадри, обаче качествени и нескъпи продукти бяха заменени с Аро и подобни с несъответсващи на качеството си цени.

Второ - етикетите...внимавайте с цените. Дори и да сте информирани, тези по-едри цифри без ДДС заблуждават. Колкото до различно обявени цени и това, което е на касата е резултат от грешки.

Разфасовките-много продукти, които сте свикнали да купувате на бройка, вече са опаковани по 3, 4, 5 и повече. Не разопаковайте и дори не пипайте тях. На касата ще излезе цената на опаковката. Ако не го забележите-горите.

Цените - много от продуктите, които се славеха като най-евтини в Метро/препарати, козметика, хартии/ вече са по-скъпи дори от квартлания супер. Знам причината, но ще си замълча.

Качеството на хранителните продукти е снишено - поради по-малкото клиенти и по-слабия оборот много пресни и охладени стоки залежават. После те се връщат на доставчиците, замразяват се и отново ни се предлагат.

Акциите - много от участващите в акция стоки реално не са с намалени цени. Това се отнася за сезонните стоки, и задължително за Аро-продуктите. Не купувайте и големи количества в акция. След две седмици едни и същи стоките пак са в "промоция"

Служителите - не разчитайте на тях за помощ или консултация. Тези с жълтите манти са мърчандайзери/представители на доставчици/.Ако ви обърнат внимание и са "съвестни" ще ви насочат към продукт на фирмата, която представят, а не към най-подходящото за вас. Другите-с белите, са метро-служители и ще ви подминат. Биха обърнали малко внимание с досада ако сте голям клиент, който иска да му се свали едно пале с лютеница, например.
Има и още, ама хайде да ни ви досадя, пък и Метро трябва да има малко клиенти, все пак са най-голямата верига.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296

Цените - много от продуктите, които се славеха като най-евтини в Метро/препарати, козметика, хартии/ вече са по-скъпи дори от квартлания супер. Знам причината, но ще си замълча.

Като си почнал,давай докрай...Много ми е интересна причината за тази разлика,наистина.  Thinking

# 21
  • Мнения: 803
Еvka
Некадърност и корупция.
Ако мнооого ти е любпитно, мога да ти изпратя повече на лични. Защото ще се изсипят тук едни обвинения: ти откъде знаеш, имаш ли доказателства, само там ли е така, кои са и т.н. А темата не предполага това ровене.

# 22
  • софия
  • Мнения: 25 398
По повод на децата: една майка от форума беше пуснала жалба в Комисията за защита от дискриминация и те ги глобиха 500 лв.  Laughing, и отмениха тази им "политика". НО: Децата влизат на наша отговорност. Все едно навсякъде другаде е на чужда. Има табела е гооолеми букви на входа. Peace
Иначе и на мен са ми маркирали цена, различна от етикета, но видях в колата и не ми се разправяше. Приех, че аз нещо съм проспала и не съм видяла добре (което, със сигурност, не беше така). Явно това е част от "новата им политика" на обслужване.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 849
Дедо, то каквото и да кажеш за МЕТРО сигурно все ще е вярно.Факт е наистина, че служителите им са под всякаква критика, но за парите които им плащат и работата, която вършат предполагам е нормално.Колкото до по-висшестоящия персонал - думи нямам, бях преди години на интервю за висока позиция и честно казано не бях попадала на по-високомерна HR от тази, която водеше интервюто.Прекъснах го по най-бързия начин и си тръгнах и не искам и да чувам за тях.
Когато детето беше малко бях изпратила мъж ми да напазарува препарати и ми донесе препарат за стъкло с марката "АРО", на който имаше печат "МЕТРО 1, за вътрешно /или служебно/ ползване".

# 24
  • Мнения: 803
Veka
добре ти се е случило, че не си попаднала в "колектива" там.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 296
Еvka
Некадърност и корупция.
Ако мнооого ти е любпитно, мога да ти изпратя повече на лични. Защото ще се изсипят тук едни обвинения: ти откъде знаеш, имаш ли доказателства, само там ли е така, кои са и т.н. А темата не предполага това ровене.
Благодаря ти,интересно ми беше да разбера...как корупцията влияе на цените на шампоаните и праха за пране,примерно.
За некадърността спор няма,шири се повсеместно,и Метро не е изключение.Имам приятелка,която е работила там преди години.
Изказвала се е доста отрицателно за организацията и колективите там...а на мен ми беше от любимите магазини,това-преди 5-6години.

# 26
  • Мнения: 218
И при нас имаше интерсена случка и то много наскоро може би преди 2 седмици в Метро.
В количката освен другите неща, които бяхме напазарили имаше 1 бутилка водка , 1 бутилка уиски и 6 туби по 10 л. минерална вода. Касерката без да искала маркирала 6 бутилки водка и 1 минерална вода ooooh!
Добре, че съпруга ми е погледнал докато уж само маркирала водата сметката надхвърлила 300 лева #Cussing out

# 27
  • Мнения: 1 986
минзухар, отдавна памперсите в Метро са по-скъпи отколкото в Била, например. Аз още миналата година се прецаках с 3 двойни Джъмбо пакета. Sick

# 28
  • Мнения: 3 157
Може би зависи от марката памперси.Либерото поне засега в Метро са най-евтини.31лв и стотинки,в Билла са 36 или 37лв.

# 29
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Винаги съм проверявала касовата бележка веднага след касата, още преди да изляза от магазина. Случвало се е и да ми маркират 2 вместо 1 бройка.
Премахнали са забраната за деца, клиентския поток е намалял (както разбирам), а още ли изискват онези МЕТРО карти, без които пазаруването е невъзможно?

# 30
  • Мнения: 2 401
Току що взеех от Била памперси за 30 лв. и стотинки, същите в Метро бяха 34 лв.

# 31
  • Мнения: 4 784
...а още ли изискват онези МЕТРО карти, без които пазаруването е невъзможно?
Ей това е една от големите им глупости, според мен.

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Това с памперсите и на мен не ми е ясно как става. Аз купувам от детски магазин Pampers пакет за 26 лв.

# 33
  • Мнения: 1 986
Вчера в Кауфланд имаше памперси на Памперс, които излизаха на различни цени за бройка. Бяха еднакъв номер, не разбрах от къде идваше разликата.

# 34
  • Мнения: 4 784
Вчера в Кауфланд имаше памперси на Памперс, които излизаха на различни цени за бройка. Бяха еднакъв номер, не разбрах от къде идваше разликата.
Може би от бройките в пакета. Обикновено, пакет с повече бройки, излиза малко по -евтино от пакет с по - малко бройки.

# 35
  • Мнения: 1 986
Май не беше точно така. По-скъпия пакет беше с по-скъпи памперси на бройка, но нямах време да разглеждам. Ще купуваме гащи вече Laughing

# 36
  • Мнения: 119
Памперсите на Либеро наистина са най-евтни в Метро  , но предпоследния път когато бяхме имаше една табела "Супер намаление" , но цената беше с 0,20 ст. по ниска.   Rolling Eyes  Това ми направи супер неприятно впечатление.
Имах и друг случай с плюшена котка. Цената на етикета беше с 2 лева по- евтина от колкото ми я фактурираха. След 20 минутна разправия само вдигнаха рамене и отговориха , че са пропуснали да променят цената. Е пропуснаха  малката подробност , че всички котки бяха с грешната цена.
Като цяло цари голям хаус в етикетите им и нивото на обслужването е доста по- лошо от преди.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Аз навсякъде си отварям очите  Mr. Green
От там купувам едни и същи неща, в общи линии, и изобщо не гледам прИмоциите.

И при нас имаше интерсена случка и то много наскоро може би преди 2 седмици в Метро.
В количката освен другите неща, които бяхме напазарили имаше 1 бутилка водка , 1 бутилка уиски и 6 туби по 10 л. минерална вода. Касерката без да искала маркирала 6 бутилки водка и 1 минерална вода ooooh!
Добре, че съпруга ми е погледнал докато уж само маркирала водата сметката надхвърлила 300 лева #Cussing out
Подобни неща се решават и после.....преди години единична бутилка ракия ми излезна на цената на кашон. Само на кашон се продавала, а какво търсеше на рафта това шише?
След няколко дни, проверки на записи и им върнах бутилката, а те ми върнаха парите.

# 38
  • Мнения: 343
Добре, че погледнах темата.Сега ще имам едно на ум за Метро.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 735
Само на кашон се продавала, а какво търсеше на рафта това шише?
След няколко дни, проверки на записи и им върнах бутилката, а те ми върнаха парите.
Не,че искам да  защитавам МЕТРО,ама някои клиенти ровят като кокошки из т.нар. метро единици и изваждат единични продукти.
Като бях бременна се опитах да си купя бабешки гащи по 5 или 7 в пакет-е,докато събрах нужната бройка и да намеря съответния номер се попотих.Всичко разбъркано и разхвърляно ужасно.Аз като се чудя за нк продукт гледам етикета колко нещо включва.

# 40
  • Мнения: 746
А аз си мислех,че само аз съм изгоряла.Преди 2 седмици си избрах комплект единични чаршафи на цена 21 лв. с ДДС.Като много старателно огледах етикетите.В къщи се оказа,че са ми маркирали цена на 1 комплект 36лв.Та ни излязоха близо двойна цена.

# 41
  • sofia
  • Мнения: 8 932
За да си сигурна, че купуваш точното нещо се гледа бар-кода. Много често стоката над етикета не е тази, която е описана в етикета.
Заради подобни неясноти се е случвало да оставя нещото и изобщо да не го купя.

# 42
  • Мнения: 262
 В Бургас все още са със старите етикети и на мен ми е лесно да се ориентирам , но във варненското Метро успяха да ме подведат отначало.

А това за баркода е задължително да се гледа. Във всеки един магазин ми се е случвало стоката , която искам да е до друг етикет и обратно.

Трябва да си отваряме очите  Peace

Пазаря главно от Метро и ми е много интересно Дедо да сподели за цените (може и на ЛС)

# 43
  • Русе
  • Мнения: 244
А знаете ли , че вече може да се пазарува с малки деца?
Верно ли?? Брейй, как така им се откъса от сърцето?!! Изпъдиха ни, пък сега айде пак елате. Да, ама не.

Не им се е откъснало от сърцето, просто една майка, от Търново или Пловдив беше, не си спомням точно, ги осъди за нарушаване правата  на децата и дискриминация, и след хилядите им обжалвания, метро накрая загуби пред върховния съд делото и от месец насам  са длъжни да пускат деца. Grinning

# 44
  • Мнения: 803
The_Sunrise ,
няма проблем, само задай конкретен въпрос - т.е. какво за цените...

# 45
  • Мнения: 262
The_Sunrise ,
няма проблем, само задай конкретен въпрос - т.е. какво за цените...

Извинявай , не съм се доизказала  Blush

Интересно ми е за цените на препаратите за пране , тоалетни принадлежности и подобни , казваш че са по-скъпи отколкото на други места. Защо е така ?

Аз точно от там се запасявам с такива материали понеже ми се струва най-евтино , но пазаря отдавна само от там и много рядко от Карфур.

# 46
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
А на мен ми се случи следното вчера:
Отивам в Метро-Младост с приличен списък за пазар. В това число е и 1 пита кашкавал, на която предвидливо гледах цената, килограмите и т.н.
Дойде ми реда на касата, аз си събирам в количката продуктите, обаче сумата започна да ме притеснява. Имах достатъчно финанси, въпросът бе, че е повече от очакванията ми...
И О!ЧУДО! Нямам маркиран кашкавал, а ПРЕСНИ РЕЧНИ РАЦИ  Shocked, естествено с килограмите на кашкавала!
Разликата:
 7.60 лв/кг за кашкавала към 12 лв/кг. за раците - без ДДС и двете!

Касиерката ме изгледа опулено как така имам претенции, но видя с очите си, че грешката е при нея! Платих си всички останали стоки и зачаках да се разбере правилния баркод на кашкавалчето, та да си го платя и него.
Попита ме - ще освободя ли касата, за да могат и другите клиенти да бъдат обслужени или не. Е, тук направих сериозна грешка като я освободих. Последваха ДВАДЕСЕТ!! минути висене, 3 пъти обявяване по радиоуредбата им, че на 16 каса се чака човек от отдел млечни продукти ...и накрая никой не се появи. НО за сметка на това се обадиха на касиерката, за да й продиктуват цифрите на баркода, по който трябва да се изпише стоката.
И ново "двайсе"  Shocked дават ми цена от 8.90 лв без ДДС за кашкавала  #Cussing out! НАй-вероятно искаха да ми го пробутат като да е с най-малката разфасовка, а аз купувам пита от близо 10 килограма! И естествено близо 15 лева разлика в цената!

ИЗБЕСНЯХ! Отидох до колата, разтоварих си покупките, върнах се в магазина, отидох до рафтовете, извадих си табелката с цената, нарамих нова пита кашкавал и хайде към същата каса!

И си платих продукта на очакваната от мен цена, която бе с 52 лева по-ниска от измислените им раци и с 15 лева по-ниска от пробутаната им по-висока цена за същия артикул, но в друга разфасовка!


И слава Богу, че всичко това се случи на касите, а не след тях!


Иначе ходя редовно в четвъртъците, когато си сменят етикетите на миналите промоции и ми се е случвало много пъти да взема продукт с изтекла промоция и на касата да ми бъде маркиран на новата, по-висока цена.

Имам любими неща да си пазарувам от там, но като цяло считам, че нивото на магазина спадна драстично и все по-досадно ми става пазаруването на това място.

# 47
  • Мнения: 803
Много показателна случка. И по-рано казах - тези неща са плод на некадърност, а не на политика на фирмата. Наистина пада нивото на магазина, вместо обратното при тази конкуренция.

Loiness,
имай в предвид, че цените при акция в системата им се сменят сутринта в четвъртък и при отварянето са новите /по-ниски или по-високи/. Ако някой служител не е сменил червения етикет с жълт сме пак заблудени. Още един съвет - ако се колебаете в някоя цена, на 3-4 ъгъла има контролни скенери-сложете стоката с бар-кода към тях и ще ви излезе какво ще се маркира на касата/без ДДС/. Ако е различно от обявеното на етикета- зарежете там стоката. Да си я подредят сами обратно.

The_Sunrise ,
както писах по-долу, причините са некадърност и корупция. По-късно ще ти пратя Лично съобщение с подробности.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 777
Дедо,ако не е много нахално,прати едно лс и на мен,че съм крупен(все още) клиент на Метро...

# 49
  • Мнения: 803
Aма, момичета...ако сте доволни, пазарувайте където ви харесва. Просто преди Метро бе известно с добър и голям асортимент от качествени/и по-евтини, и по-скъпи стоки/ и добри цени. Сега, според мен, нещата се променят към лошо спрямо тогава. Стоките не са много по-евтини от другите магазини, асортиментът се пълни с некачествени продукти, обслужването става все по-зле / примерът по-долу/. Има вече много и добри магазини, а Метро губи клиенти. Съответно пресната стока не е толкова пресна, не искам да купувам 4 масла заради 10 стотинки по-ниска цена и ме е яд, като не намеря артикулът, който съм харесвал и ми кават, че вече няма да го има. Единствения плюс е, че вече няма чакане по-касите, ама то никъде няма, така че Mr. Green
Това е.
Аз имам възможност да пазарувам на много места, просто обикалям по работа най-различни магазини. И съм избрал такива, които са ми удобни, прятни са и има качествена стока.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 777
Ясно,продължавам да пазарувам това,което взимам от години-едни и същи артикули и то не за лично ползване.Не заради 10-те стотинки,а заради това,че всичко,което ми трябва е на едно място.Отивам,товаря,приключвам.А,да-и си отварям очите,разбира се  Wink

ПП. Дедо,благодаря!

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 22:23 от Bluebell O'Smallheaven

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Аз пазарувам от Метро предимно препарати , памперси, мокри кърпички.И покрай това и други неща.Неприятно е например, че нямат цялата гама бои за коса.И това, което ме издразни най-много последният път беше, че единствено Хъгис от 8 до 14 кг бяха опаковани по два броя.Другите размери са поединично.Аз много бързо ги изразходвам памперсите, ама......За хаосът в цените и етикетите не ми се коментира, но в новото Метро на Пловдив винаги е празно, паркинга е удобен и много бързо приключвам с покупките.Но ако продължава в този дух май ще се откажа.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 13:30 от razel_dazel

# 52
  • Мнения: 343
Знаете ли, че паркингът на Метро и на Кауфланд не се охраняват и не се наблюдават от видеокамери? Това естествено улеснява крадците, които напоследък тарашят колите пред двата магазина.Много внимавайте какво си оставяте в колата.

# 53
  • Мнения: 6 206
Е, какво толкова има чудно за цените, все от Марс падате, ще ме извинявате, ами по-високи са нещата на някои неща, защото в Метро всичко е легално и се плаща ДДС. Докато има складове, които си правят врътките и си оправят нещата без данъци и крайните цени при тях са по-евтини и после и в магазина до вас с тяхната надценка може разликата с Метро да е  20 ст. Някои пък от бг производители - също.
После за асортимента - за да влезнеш с продукт в Метро си има депозит 5000 лв или нещо такова, не помня вече, защото отдавна не съм в час тези неща, но е на продукт. Примерно една марка иска да влезне с 5 продукта, дай 25 000 и заповядай. Но ако не върви някой от тези продукти, независимо, че си го взимаш, независимо че си плащаш, трябва да си го изтеглиш. И така с разнообразието.
Все пак това е магазин на едро, не кварталния супер или хипер маркет.

Лично аз съм доволен клиент на Метро. Да, обслужването е ужасно, но то винаги е било такова, така че не е като да не съм свикнала за 10 години.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Едва ли плащат за всеки цвят боя от дадена марка.Това имах впредвид.То е ясно, че това не е магазин за козметика.Аз също пазарувам повече от 10 години там, но в последно време каквото и да потърся го няма.Говоря за неща, които винаги от там съм пазарувала.Да не говорим, че когато нещо е на промоция от даден артикул, това което най-много се купува, обикновено е "свършило".Но за съжаление, колкото и да се дразня Метро ми е най-удобния за пазаруване магазин.Но тези дребни тарикатлъци са много некоректни.Изобщо не ми пука, че пускали вече пускали деца.Това не ми е критерий.Никога не бих си завела детето там и сега и като порасне.

# 55
  • Мнения: 289
На мен ми харесва в Метро разнообразието от прясна риба, скариди, октопод и др. затова основно от там взимам, но пък не можеш да си купиш едно масло Президент, напр., мисля че бяха 6 в опаковка, амо да са били и повече. Мъжът ми си въобразяваше, че от там водката му била по-евтина, но напоследък откри, че не е така. Преди години месните продукти бяха с по-добро качество, сега всичко е занижено- качество на обслужване, асортимент.

# 56
  • Мнения: 94
Всъщност очите трябва да си ги отваряме навсякъде, където пазаруваме. За всеки един хипермаркет в Пловдив, мога да разкажа подобна случка. newsm12

# 57
  • Мнения: 803
Е, какво толкова има чудно за цените, все от Марс падате, ще ме извинявате, ами по-високи са нещата на някои неща, защото в Метро всичко е легално и се плаща ДДС. Докато има складове, които си правят врътките и си оправят нещата без данъци и крайните цени при тях са по-евтини и после и в магазина до вас с тяхната надценка може разликата с Метро да е  20 ст. Някои пък от бг производители - също.
После за асортимента - за да влезнеш с продукт в Метро си има депозит 5000 лв или нещо такова, не помня вече, защото отдавна не съм в час тези неща, но е на продукт. Примерно една марка иска да влезне с 5 продукта, дай 25 000 и заповядай. Но ако не върви някой от тези продукти, независимо, че си го взимаш, независимо че си плащаш, трябва да си го изтеглиш. И така с разнообразието.
Все пак това е магазин на едро, не кварталния супер или хипер маркет.

Лично аз съм доволен клиент на Метро. Да, обслужването е ужасно, но то винаги е било такова, така че не е като да не съм свикнала за 10 години.


Каспар, може ли да внеса малко корекции Wink
Проблемът с ДДС-то вече не е актуален. 99% стоките от първа необходимост са с ДДС и в складове, и в малки магазинчета. Криенето на приходи и печалби не е основен фактор при ценообразуването. Освен това, ние сравняваме продукти, които в Метро бяха много по-евтини от другия пазар/преди години, във време на "спестяване" на ДДС/. Сравняваме ги в момента и то с други големи супермаркети.
"Влизането" в Метро не е на продукт, а таксата е на магазин. Като тази такса се определя доста субективно, според това какъв е асортиментът и каква е фирмата. Плаща се отделно и за продукт, но е по-незначително. Въпреки тази разлика, си близо до вярната цифра. Wink Не те разбирам обаче, защо го свързваш с асортимента и ги оправдаваш, че го ограничават. В кварталния супер трябва да е по-голям ли, или на 14-то декара в  хипермаркет Кеш енд кери?
И аз бях клиент 10 години и пак ще ходя за някои неща, но не трябва да свикваме с ужасно обслужване.

# 58
  • Мнения: 0
Е, какво толкова има чудно за цените, все от Марс падате, ще ме извинявате, ами по-високи са нещата на някои неща, защото в Метро всичко е легално и се плаща ДДС. Докато има складове, които си правят врътките и си оправят нещата без данъци и крайните цени при тях са по-евтини и после и в магазина до вас с тяхната надценка може разликата с Метро да е  20 ст. Някои пък от бг производители - също.
После за асортимента - за да влезнеш с продукт в Метро си има депозит 5000 лв или нещо такова, не помня вече, защото отдавна не съм в час тези неща, но е на продукт. Примерно една марка иска да влезне с 5 продукта, дай 25 000 и заповядай. Но ако не върви някой от тези продукти, независимо, че си го взимаш, независимо че си плащаш, трябва да си го изтеглиш. И така с разнообразието.
Все пак това е магазин на едро, не кварталния супер или хипер маркет.

Лично аз съм доволен клиент на Метро. Да, обслужването е ужасно, но то винаги е било такова, така че не е като да не съм свикнала за 10 години.
Само да кажа, че месото го купуват на 2.80-3.40 лв а го продават на 9.00-11.00 лв  Laughing

# 59
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Само да кажа, че месото го купуват на 2.80-3.40 лв а го продават на 9.00-11.00 лв  Laughing
[/quote]
 Само да кажа, че това изобщо не е вярно. Работя във фирма, която снабдява Метро със няколко вида замразено месо и знам ние на каква цена им го даваме и на каква го продават те.

# 60
  • Мнения: 15 379
Касерката без да искала маркирала 6 бутилки водка и 1 минерална вода ooooh!
Гадина, искала е и още как Twisted Evil.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 296
Касерката без да искала маркирала 6 бутилки водка и 1 минерална вода ooooh!
Гадина, искала е и още как Twisted Evil.

Ти понеже беше там...и видя,че е нарочно!?

И на мен ми се случи веднъж,вместо 2 бутилки олио,да ми маркират 23...и съм сигурна,че не беше нарочно.
И те са хора,на всеки може да се случи да сгреши...не ги оправдавам,нямам нищо общо с Метро.

# 62
  • Мнения: 15 379
Evа, защо не си мериш тона?
Ей, Бога ми, как в нито един истински европейски магазин не ми се случи да ми маркират нещо, което не се съдържа в кошницата ми?
А тук, в тази страна редовно ми се случва нагли касиерки да ми маркират стоки, които изобщо не съм купувала.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 296
Evа, защо не си мериш тона?
Ей, Бога ми, как в нито един истински европейски магазин не ми се случи да ми маркират нещо, което не се съдържа в кошницата ми?
А тук, в тази страна редовно ми се случва нагли касиерки да ми маркират стоки, които изобщо не съм купувала.
Ха ха,много добре съм си премерила тона!
И ние сме пазарували в европейски магазини,не само вие...

Аз като си гледм покупките и касовия бон,трудно някой ще ме излъже. Naughty

# 64
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Ева, прочети ми по-нагоре поста. И аз си гледах покупките и фактурата, но въпреки всичко ме направиха на маймуна... Хайде, приеми, че не всички сме като теб  Blush

# 65
  • София
  • Мнения: 2 296
Ева, прочети ми по-нагоре поста. И аз си гледах покупките и фактурата, но въпреки всичко ме направиха на маймуна... Хайде, приеми, че не всички сме като теб  Blush
Lioness ,прочела съм го още първия път,когато писах в темата.
Не изключвам ,че на всекиго може да се случи.Никой не  е застрахован,но  изказвания от типа

Гадина, искала е и още как Twisted Evil.

  не са премерени,според мен.По тази причина се включих,а не да доказвам каква съм...

# 66
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Демокрация е, всеки може да си сподели мнението.   bouquet

Факт е, че точно този трик, с маркиране на различна бройка от реалната, е често срещан. А това, да платиш нещо в повече, без да стане твое, не води у никого до топли чувства и емоции.

Представи си фактура от 3 страници. Трудно е да провериш на всеки артикул точната бройка  Wink.

Хайде, поне през 2010 да си пожелаем по-малко такива проблеми/теми/нерви  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт