Ужасно силни болки в гърлото

  • 70 300
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
От около един ден имам нечовешки силни болки в гърлото. Тази нощ се събудих от тях, направо едва дишах и преглъщах, въпреки че вчера се опитвах да се лекувам с хапчета. Нищо друго ми няма. Какво би могло да бъде? Понеже съм с проблеми на щитовидната жлеза, дали може да има връзка?

А този свински грип как протича?  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 1 324
Вирус е. Изкарах го преди 4-5 дни. Адски са болките, знам, никога нищо не ме е боляло така. Смуках какво ли не, пръсках и с Биопарокс и с Тантум верде, гаргара с лайка и сода... Накрая пих и антибиотик, който спрях на третия ден, защото ми мина и забравих да го пия. Иди на лекар.

# 2
  • Мнения: 686
Благодаря, кльомба.

Надявам се не е свинският грип  Confused

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не е свински грип, споко. Вирусно е, маса народ около нас пострада от това чудо. На кумата два-три антибиотика й смениха.

# 4
  • Мнения: 1 217
И мен така ме боля гърло.Даже 3 нощи подред пих течен аналгин за да мога да спя.
Пих АБ,но така и не ми мина.Жабурих с какво ли не.
Мина от самосебе си.

# 5
  • Мнения: 1 844
и аз го прекарах това чудо,досега така не ме беше боляло гърло. Thinking
пих АБ,смучих най-различни хапченца и се оправих сравнително бързо. Peace

# 6
  • Мнения: 1 650
И аз бях така. Търпях 5 дена и нощи, като през нощта беше ад. Взимах какво ли не и накрая ми изписаха зинат и след третия му прием бях ок.

# 7
  • Мнения: 145
От около един ден имам нечовешки силни болки в гърлото. Тази нощ се събудих от тях, направо едва дишах и преглъщах, въпреки че вчера се опитвах да се лекувам с хапчета. Нищо друго ми няма. Какво би могло да бъде? Понеже съм с проблеми на щитовидната жлеза, дали може да има връзка?

А този свински грип как протича?  Sad

И мен ме боля жестоко гърлото около 1 седмица. Накрая стигнах до АБ, но едновременно с това си правих компрес с ракия и разтворен аспирин в нея. След първата нощ, в която спах с компреса направо се родих, на сутринта ме болеше съвсем малко. Намазване с мед също помага.

# 8
  • Мнения: 573
и аз съм в кюпа с този вирус.Пия  АБ.Даже си бях загубила гласа няколко дни (каква радост вкъщи.........)Гаден е,болките са ужасни ,при мен има и кашлица и хрема -всички екстри  Cry

# 9
  • Мнения: 686
Връщам се от лекар (поредното унизително и отвратително изживяваве made in Bulgaria между другото).
Даде ми Аугментин, каза, че било по-скоро бактериално.
Накара ми се за всеки въпрос, който й зададох и така. Мен продължава зверски да ме боли, но температура нямам.
Бъдете здрави!   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 005
Не се съмнявам никак в това , което пишеш Thinking Те явно в България обичат да се отнасят така с всички пациенти  ooooh! И моята е един философ  #Cussing out Но пък и аз не и мълча , то се търпи , но да си правят каквото искат ...няма да стане  Mr. Green
А , относно болките в гърлото : и аз много страдам от гърло и си правя компрес през ноща от силна ракия или спирт и така ми минава , просто значително облекчава болката  Sad Успех и скорошно оздравяване  Hug

# 11
  • Мнения: 2 129
Болките в гърлото си лекувам(от3години вече) с лимон, нарязан на парчета с кората.И ангина съм махала с лимони.Като след изяждането на няколко парчета поне 30минути след това не се пие и яде нищо!
Успоредно с това е гаргарата с подсолена вода!

# 12
  • Мнения: 686
franceska, а как се пие този лимон, когато те боли  Sad Мен ме боли дори когато преглъщам, не мога да докосна ни сок, ни чай, ни вода дори.  Tired За лимон дори не мога да си го представя  ooooh!

А компресите с ракия, момичета, как се правят - парцалче, навлажнено с ракия, се държи на гърлото ли? Трябва ли да е подгрята леко?

Благодаря ви, много сте мили!  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 324
Е не е истина просто. Две седмици, след като ми мина пак ме боли жестоко. Както казах по-горе, пих антибиотик ама го спрях след третия ден. Сега дали да го започна пак или няма смисъл? Пръскам, смуча, болката се усилва. Възможно ли е един и същи вирус да ме тресне два пъти за един месец?

# 14
  • Мнения: 2 237
Аз в момента съм така.Нечовешки болки и гной по сливиците.И като екстра - висока температура.Не мога да спя нощем, задушавам се.Предписаха ми някакъв силен антибиотик, който направо ме съсипва  Tired

Общи условия

Активация на акаунт