За градинките и тоалетните

  • 5 997
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 510
Оф, на нас 2 пъти ни се случва да я взимаме от градина и да се налага да пътуваме извън града, качваме се, затягаме коланите и чуваме "Пишка ми сеееее" Mr. Green добре, че пред градината улицата още е разкопана и районът е "планински", представям си, ако беше нормална улица  Embarassed но ни беше за урок и вече на вратата я питаме, за да има възможност да се върне, за сега това върши работа.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 14:36 от Не се сърди, човече

# 76
  • Мнения: 7 821
еми около мен хората явно го правят в крайна нужда, защото не съм видяла едно със заголено дупе, подканяно от майка му...
Прибирането от градина, ако не мина и през пазара ми е толкоз-20 минути на бегом.Ако мина и за хляб и плодове-става си час.И се моля всеки път да не каже, че има пишшш, щото-и торби нося, и не става...не ми е зор да клякам зад храстите с нея... ooooh!
Пенелопа на Дойран съм виждала майка подканяща клекналото си момиченце да се изака по-бързо  Shocked ooooh! ... то без думи остава човек.
Аз не съм крайна, но и това не е нормално.

# 77
  • Мнения: 9 990
еми не е, ама и аз това казвам-аз пък не съм, виждала...а на мен ми се е налагало няколко пъти сумарно до тук с двете деца.Инцидентно.И наистина не заголваме дупета насред тротоара все пак, все има зад какво да се прикрием...

# 78
  • София
  • Мнения: 17 592
Тук все храсти и дървета се споменаваха, за тротоар не чух. Логично е да се огледа човек за по-закътано място, с малък или почти никакъв пътнико-поток.
Аз живея в района на Панчарево и местата за разходка са доста.....да ви кажа л.... на децата ми са най-малкия проблем на екологичното равновесие  Sick

Лично наблюдение. Както и предположение на Бръмбазела - значи, не само пред моя блок го практикуват.

Препикава тревата без всякакви угризения на съвестта, като изчезнат кучешките изпражнения по улици и градинки може и да се замисля за нещо друго или пък като направят тоалетните безплатни. Абе просташка работа  Laughing Laughing Laughing

Т.е. ти ще се цивилизоваш веднага след като го направят кучетата... интересна концепция...  ooooh!

Моята дъщеря вече е на 4г. и все по-рядко ни се налага да търсим място навън където да се изчишка или нещо друго. Когато бяхме по-малки обаче просто използвах тревните площи и не виждам нищо лошо в това. Много, много против обществените тоалетни съм...и така ако ни се чишка се "скриваме " зад някое дръвче и това е. Много рядко ни се е налагало да а...е навън, но все пак имаме опит, тогава просто взимам сълфетка увивам а...о и го хвърлям в боклука.

Предполагам, че множественото число тук не е просто проява на неграмотност, а отразява действителното положение на нещата.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 16:11 от katiABV

# 79
  • София
  • Мнения: 17 592
Кати, мерси за предложението, но това за мен не е вариант   Stop
Първо, това не ми решава проблема със съдържанието на гърнето, защото докато го изхвърлям и после изплаквам (колко вода трябва да нося със себе си?), кой ще гледа детето какво прави и къде  ходи? Ако хукне към улицата или някъде, където да я изгубя от поглед?
Освен това урината е биоразградима и нетоксична субстанция, за разлика от химикалите, с които са натъпкани дамските превръзки и за мен е абсолютно неприемливо от криворазбрана култура, да предприемам подобно вредно за околната среда действие. Тук вече всеки си има приоритети, но моите в това отношение са непоклатими.

Между другото, днес направихме първата разходка навън без памперс. Не се наложи да се опикават градинките, прибрахме се сухи. Може би защото самото излизане беше само за час и 15 минути, но като за пръв път мина много добре Simple Smile

Не е нужно да го плакнеш, струва ми се. Ако превръзката попие течността, най- много да го забършеш с мокра кърпичка.

Дамската превръзка не съдържа някакви особени химикали. Общо взето е хартия и органичен гелообразувател. Първата е биоразградима, а второто подлежи на рециклиране. По въпроса защо това не се прави, можеш да се обърнеш към кмета, на когото плащаш такса смет именно с цел подходящо управление на отпадъците.

Уреата има антисептични свойства, изобщо не е така бързо и лесно разграждаща се.

На мен пък не. Има найлон и е за еднократна употреба.  

Найлоновите пликчета са сред най- лесните за рециклиране

полимерни продукти.

еми около мен хората явно го правят в крайна нужда, защото не съм видяла едно със заголено дупе, подканяно от майка му...
Прибирането от градина, ако не мина и през пазара ми е толкоз-20 минути на бегом.Ако мина и за хляб и плодове-става си час.И се моля всеки път да не каже, че има пишшш, щото-и торби нося, и не става...не ми е зор да клякам зад храстите с нея... ooooh!
Пенелопа на Дойран съм виждала майка подканяща клекналото си момиченце да се изака по-бързо  Shocked ooooh! ... то без думи остава човек.
Аз не съм крайна, но и това не е нормално.

Една истинска история.
Първото лято, в което Давид беше малко бебе. Пуша си кротичко на балкона и зяпам наоколо. На отсрещния тротоар майка и баба разхождат млада госпожица - порядък 3 - 4 годишна. На вид доста лека като тегло. Във всяка - буквално - посока от тях на не повече от 0.5 - 2 минути пеш - в зависимост от това дали ще грабнат детето и ще тръгнат с нормална пешеходна скорост, или ще върви то до тях - има тоалетни. Поне 5 на брой. И още толкова - на по- голямо разстояние - на цели 3 - 5 минути. Без да броим детските магазини, фризьорски салони и др. в непосредствена близост, в които определено не биха казали "не" при подобен апел. Какви правят, обаче, двете дами. Хваща майката детето в поза, подходяща - според мен - за клизма или изцеждане, детето си се изпикава на тротоара, бабата попива с носна кърпичка капките и... я хвърля на земята. Същото това след 20-на години ще бъде един от редовно пикаещите в или около двора на детската ясла - на другата страна на улицата спрямо интересната случка. Със сигурност - ако да беше момче, вероятно - бидейки момиче.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 16:09 от katiABV

# 80
  • Мнения: 9 990
Кати, моите уважения, но авторката на темата не визира такива случаи.А от такива-всички вкупом тук можем да си се възмущаваме до трето пришествие, съгласи се...Никой не отрича, че има и такива.Е ,И?Аз чуждите навици и разбирания с постване на картонени кутии за урина няма как да променя.Такава майка не би се възползвала от картонена кутия.Аз бих се.Ама аз и не подпикавам под път и над път.Хващайте разликата, моля ви. Peace
Във входа в старата ми работа някой се беше изсрал без извинение!Бях пуснала и аз тема.И?Възмута до небето, ама кво от това...както и пикаещи пияни вечер-колко щеш.
Авторката попита какви алтернативи има, как да подходи, при инцидентен случай при махане на памперса.Не е драма, ако подпикае веднъж някой храст, видимо е, че жената се чувства неудобно и се чуди какво и как...

# 81
  • Мнения: 2 011
Една майка беше писала преди време,че момченцето й пишка в кофичка от кисело мляко.  Laughing Хем се събират в дамската чанта,хем са леки и винаги се намират в хладилника... Ама ако имаш момиченце... язък...

# 82
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Първо, когато децата бяха в този период, се бях примирила, че няма да има безгрижни разходки по цял ден. За кратко време, докато се научат да стискат, си вързан, това е.
- И да, напикавали са се, ама нали това е смисълът на упражнението, да видят какво е и да се научат да стискат, а не да си мислят, че се пикае/ака навсякъде, където те заявят мерак за това.

Другото за мен е сравнимо да ти дойде едно от тези, "неограничаваните за нищо на света" деца и ти се изака в средата на хола.
Ех, как не бях се сетила  smile3555, край вече с разходките, докато не порасне с още 2-3 години и да разреди пишканията Mr. Green
много добре от твоя страна да ги научиш да стискат, страхотно smile3501
а колкото до хола кажи кьде живееш и ти водя веднага това неограничавано от мен дете smile3502


На мен пък не. Има найлон и е за еднократна употреба. 

Найлоновите пликчета са сред най- лесните за рециклиране

полимерни продукти.
и аз не бих трьгнала с такова чудо по улиците

а колкото до рециклирането, какво би станало ако попадне в околната среда- тогава от най-лесно рециклиращо  се, става най-трудно разграждащо се

# 83
  • София
  • Мнения: 17 592
На мен пък не. Има найлон и е за еднократна употреба. 

Найлоновите пликчета са сред най- лесните за рециклиране

полимерни продукти.
и аз не бих трьгнала с такова чудо по улиците

а колкото до рециклирането, какво би станало ако попадне в околната среда- тогава от най-лесно рециклиращо  се, става най-трудно разграждащо се

Въпросът е безпредметен. Все едно да те попитам какво би станало, ако във ваната ти внезапно попадне алигатор. Тогава от най- безопасното място за релаксация банята ти ще се превърне в най- опасно място.

# 84
  • някъде
  • Мнения: 4 955
и аз не бих трьгнала с такова чудо по улиците

а колкото до рециклирането, какво би станало ако попадне в околната среда- тогава от най-лесно рециклиращо  се, става най-трудно разграждащо се

Въпросът е безпредметен. Все едно да те попитам какво би станало, ако във ваната ти внезапно попадне алигатор. Тогава от най- безопасното място за релаксация банята ти ще се превърне в най- опасно място.
какьв е шанса да стане едното и какьв е да стане другото Whistling

имайки предвид как се сьбира и след това кьде се разтоварва боклука...........

# 85
  • Мнения: 2 376
Брит, ще ти отговоря, макар че въпросът е интрузивен.
Да, моят подход е различен, но пък искам да знам и другата гледна точка.

В нашата градинка едно хлапе вече на възраст, в която разбира какво прави, п...ше върху колите и беше достатъчно голямо да се хвали на майка си, която не му обърна грам внимание.  Confused Понякога не е толкова важно какво, а как го правиш.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, като ще даваме кофти примери се сетих, че едно комшийско дете на 5 години пикаеше през терасата от четвъртия етаж, ама не е в това въпросът. Едно дете като го застигне нуждата е по-добре да се скрие зад някой храст или дърво, отколкото да стиска и ако не устиска да се напикае в гащите и да изпита това унижение.

# 87
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Абе, като ще даваме кофти примери се сетих, че едно комшийско дете на 5 години пикаеше през терасата от четвъртия етаж, ама не е в това въпросът. Едно дете като го застигне нуждата е по-добре да се скрие зад някой храст или дърво, отколкото да стиска и ако не устиска да се напикае в гащите и да изпита това унижение.
това е лошо вьзпитание, а не това, за което се говори в темата Peace

# 88
  • Мнения: 2 032
а колкото до хола кажи кьде живееш и ти водя веднага това неограничавано от мен дете

Къде прочете, че обожавам пикльовците и ги каня на гости?

И да, в темата се говори точно за лошо възпитание, освен ако някой не смята, че като учиш детето да пикае и ака където свари, е особено добро възпитание.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
А, не че не го възпитаваха детето. То си растеше и възпитаваше с кучето. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт