«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

¬≈Ћ» ќ “Џ–Ќќ¬ќ

ћнени€: 516
»звин€вам се първо че пускам нова тема , но рових къде ли не и не намирам това , което търс€ , дано н€кой помогне ...
ѕреди около 1 месец изрових една торта ,на  ко€то се сиропираше блата с пр€сно мл€ко , захар и какао , проблемът е че кремът м-у блатовете беше страхотен , а сега не го намирам ... помн€ че се слагаше доста масло - купих тогава 4 пакетчета , слагаше се какао ... стана страхотен , обаче сега намирам подобни кремове , но маслото е само 1 пакетче или малко повече , а този за който говор€ е с доста ... —помн€м си тогава , че не очаквах да стане добре , защото количеството на маслото ми се стори много  Shocked , но наистина се получи божествено !!!
ћолбата ми е ако авторката на този крем /торта/ се познае да ми помогне , защото вече поне 6 часа търс€ и не го откривам ... !!!
÷итирай

¬арна, морето и сините вълни!

ћнени€: 2 595
јми можеш ли поне името на тортата да се сетиш?
»ли питай в темата за тортите  newsm78
« ѕоследна редакци€: ср, 10 юни 2009, 17:15 от Mimito »
÷итирай

¬≈Ћ» ќ “Џ–Ќќ¬ќ

ћнени€: 516
јми можешли поне името на тортата да се сетиш?
»ли питай в темата за тортите  newsm78

Ўоколадова торта Ц ƒама€нти  —”ѕ≈– ≈!!!!!!!!!!!!!

Ѕлат:
5€йца + 1 ч.ч. захар се разбъркват до побел€ване.ƒобав€т се 1 и 1/2 ч.ч. брашно + 1 бакпулвер + 4 с.л. какао.
ѕече се в подмазана тава (аз лично пека в дъно не ел. тенджера, защото блата става дебеличък и е удобно да е разреже на 3 след това)
–аздел€ се на 3 част с нож или конец до като е още топъл и се сиропира.

—ироп:
2 ч.ч. пр. мл€ко
3 с.л. какао
1 ч.ч. захар
¬сичко да заври и се свал€ от котлона.

огато се сиропира блата студен, а сиропа топъл!

рем I:
4 с.л. брашно
4 с.л. какао
1/2 ч.ч. захар
2 ч.ч. пр. мл€ко
“ова нещо се разбърква хубаво и се слага на котлона.Ѕърка се непрекъснато (аз бъркам с това дето се пасират картофи - едно на дупки такова).Ѕърка се до като се сгъсти много.ќстав€ се да изстине ЌјѕЏЋЌќ като се разбърква от време на време за да не хване коричка.

рем II:
1/2 kг. масло
1 ч.ч. пудра захар
–азбърква се много добре да стане гладък крем.

ќт каф€ви€ крем се прибав€ лъжица по лъжица към маслени€ и се разбърква до еднородна смес.

–еди се блат, сироп, крем и така до кра€.

“ова е тортата и е наистина превъзходна !!! smile3510
÷итирай

ћнени€: 7 550
јми можешли поне името на тортата да се сетиш?
»ли питай в темата за тортите  newsm78

Ўоколадова торта Ц ƒама€нти  —”ѕ≈– ≈!!!!!!!!!!!!!

“ортата наистина е много вкусна, правила съм € три пъти, но не слагам толкова масло, намал€вам количеството му наполовина.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 7 120
  ћдаааааа,количеството на масло наистина е впечатл€ващо! Very Happy
÷итирай

ћнени€: 1
ћомичета, отмъкнах ¬и крема за тортата и ще го влагам в едни вече опечени блатове... ще докладвам какво е станало  smile3521
÷итирай

~*iN a FaIrYtaLe*~

ћнени€: 407
“ова ще да е много калорична тортичка. Very Happy
«вучи вкусно, но като се има впредвид, че трудно мога да усто€ на сладкарски издели€, по-добре изобщо да не се наемам да € прав€.
÷итирай

ћнени€: 407
«апочнах да € приготв€м  Blush ѕо късно ще докладвам  Mr. Green Ѕлата е готов и  първи€ крем  Peace ћаслени€ съм решила и аз да намал€ маслото на половина  Peace
÷итирай

Ўумен

ћнени€: 427
“ози  кокосов крем е много хубав за торти.ќт сайта "√ответе с мен"-на …оли.

ѕродукти

85 гр. захар
50 гр. масло
200 гр. сметана
2 ванилии
200 гр. кокосови стърготини

ѕриготв€не

*  ¬ тефлонов съд загрейте сметаната , маслото и захарта. Ѕъркайте докато се стопи захарта. »зсипете кокосовите стърготини и ванили€та и разбъркайте добре. ќставете сместа да се охлади.

÷итирай

Torino,IT

ћнени€: 1 812
¬чера попаднах на една рецепта за най-вкусни€ крем, по рецепта на една съфорумка. ƒано да н€ма нищо против да го напиша, аз много го харесах и при първа възможност ще го направ€
¬ него има 250 гр. масло, мл€ко, всъщност се смесват два крема, ето го:

“орта "Ќели"

ѕрав€т се два крема .ѕърви€т е обикновена млечница - пр€сно мл€ко -около половин литър се остав€ да заври ,подслажда се на вкус (по-сладичко ) и се добав€т 4-5 големи супени лъжици брашно и се вари до сгъст€ване ,като се бърка непрекъснато .ћоже да се сложи и една ванилийка .  огато е готов ,крема се остав€ да изстине като отвреме на време се бърка за да не хване коричка .

¬тори€т крем се прави като към две размекнати масла ( по 125 гр.) се добав€ 400 гр пудра захар и 4 супени лъжици какао и се разбъркват хубаво с миксер до хомогенна смес.Ќакра€ се добав€т 4 жълтъка и се разбива хубаво .

—лед като изстинат ,двата крема се смесват и се получава най-вкусни€т крем.
÷итирай
Ќаправих тази първтата торта ко€то е написана.ѕов€рвайте ми мн е хубава. рема е от първи€ вариант.—тава нещо като на крем пуденк на др.…откер.  ойто си € направи н€ма да съжел€ва. Smile
÷итирай

ћнени€: 103
’а, и аз съм на вълна тортички и кремове, така че ще се пробват написаните рецепти, мерси! Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 255
“ози  кокосов крем е много хубав за торти.ќт сайта "√ответе с мен"-на …оли.

ѕродукти

85 гр. захар
50 гр. масло
200 гр. сметана
2 ванилии
200 гр. кокосови стърготини

—метаната - течна - сладкарска или заквасена е?
÷итирай

ћнени€: 182
Ќа пазара има вече крем за торта на др.…откер.ќще не съм го пробвала,но съм сигурна,че ще е хубав.јз използвам десертните му кремчета за пълнеж на торти и се получава много хубаво.
÷итирай

¬ј–Ќј морето сините вълни

ћнени€: 428
 не съм »ва но-  сметаната е сладкарска-тази рецепта е дадена от …оли за десерт баунти като пише че може да стане и за торта-така даден става доста гъстичко и мисл€ че за торта може малко да се увеличи сметаната
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора