Нереална сметка за ток-случвало ли ви се е?

  • 4 650
  • 29
  •   1
Отговори
Добър ден.
Искам да ви попитам следното:два месеца плащам огромни сметки за тока ,при положение ,че пред деня вкъщи няма никой ,готви се на газ и работи само един хладилник ,а вечер компютъра и телевизора.
Искам мнение и съвет-как да постъпя в такъв случай?
Мерси предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 651
Зависи какво имаш предвид под нереална сметка.Може на теб 30лв да ти се виждат много,но ако имаш стари уреди,харчещи много,нищо,че изглеждат малко на брой,напълно е възможно да стигаш тези сметки.

# 2
  • Мнения: 157
Зависи от къде си - ако си при ЧЕЗ, поради тримесечното отчитане и ако си отскоро в жилището /например скоро си го купил/ е възможно да се случи. Сметките ти се изчисляват на база предишно потребление, което не е твоето действително.

# 3
  • Мнения: 25 441
Подай жалба в енергото да дойдат и да замерят. Може да е грешка при отчитането, може някой да се е прикачил към твоя електромер.

# 4
  • Мнения: 31
Виж дали киловатите, на които ти се изчислява фактурата отговарят на показанията на електромера. Също може да провериш дали някой не се е включил към твоя екектромер, като например си изключиш бушоните и видиш дали електромера върти (не съм сигурна дали така се проверява, но ми звучи разумно).
На нас този месец ни бяха начислили много голяма изравнителна сметка и се оказа, че на нощната по грешка са написали 13*** вместо 12*** - т.е. 1000 kw отгоре. Писахме на ЧЕЗ, хората провериха и ми писаха, че оплакването ми е основателно и са преизчислили сметката, даже си я платих.
Успех !

# 5
  • Мнения: 1 740
Виж дали киловатите, на които ти се изчислява фактурата отговарят на показанията на електромера. На нас така миналият месец ни бяха надписали 600 киловата дневна енергия в повече за един месец.

# 6
Благодаря ви ,ами сметките са по над 100 лв и двете.
Зимата плащах доста повече ,но без да се зачудя ,отопляваме се на ток.
Но сега ,при тези жеги и при положение ,че не се ползва почти никаква ел енергия и
даже перем и на нощна уж да спестим не ми се връзват нещата.
Бихте ли ми обяснили как да пиша на ЧЕЗ?
Много благодаря и съжалявам за неадекватните въпроси ,но за пръв път се сблъсквам с такъв проблем!

# 7
Добър ден.
Искам да ви попитам следното:два месеца плащам огромни сметки за тока ,при положение ,че пред деня вкъщи няма никой ,готви се на газ и работи само един хладилник ,а вечер компютъра и телевизора.
Искам мнение и съвет-как да постъпя в такъв случай?
Мерси предварително!

Ами как? Като си разчетеш разпечатката и си засечеш електромера.Сравни си данните. Всеки един човек може да си засича колко ток изразсходва на ден. Само че това си е занимавка общо взето.

# 8
  • Мнения: 46 434
Първо си провери цифрите съвпадат ли, ако не съвпадат се обади да им кажеш, че не са засечени правилно показанията.
При нас е ставало объркване, коригираха го.

Ако съвпадат, спри всички електроуреди и виж дали пак върти, прави го в различни часове на денонощието няколко дни, ако върти, значи някой друг се е закачил и краде.

Може и да е заради 3 месечното отичтане, накрая на периода ще ти направят корекция и ще приспаднат сумата.

# 9
  • Мнения: 25 441
Отиваш в централата и пускаш жалба. Би трябвало да имат готови бланки, които просто да попълниш.

# 10
  • Мнения: 3 920
Да случвало се е. Когато са ми засичали електромера вместо 3**, бяха записали 8** т.е. ми бяха начислили 500kW за нощна електро енергия за месец, при положение че нормалната консумация е била около 25 kW.
Подадох жалба в сайта на енергоразпределителното дружество, съответно те направиха проверка, засекоха наново електромера и ми върнаха надвнесеното. Мисля, че около седмица време отне цялата процедура.

# 11
Благодаря ви за отговорите ,бяхте много мили и отзивчиви.
Мисля още утре да подам жалба.

# 12
Привет отново ,
вероятно до края на седмицата няма да успея в работно време да отида до енергото ,
би ли ми казал някой ,който е подавал оплакване по интернет кой е сайта на енергоразпределителното дружество ,защото писах мейл на ЧЕЗ и ми отговориха много бързо ,но обясниха ,че те не са обслужващата ме компания (не съм от София) а как мога да разбера коя е тя ?

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Е кажи откъде си, че да ти кажем коя е компанията. те са 2-3 в България  Wink Като имаш сметка там не пише ли кой ви носи тока  Mr. Green

# 14
От Русе съм ,във фактурите ми има само следният сайт:eon-bulgaria.com ,влизах ,но сайта е на английски никъде не намерих къде се подава жалба ,търсих в интернет с различни ключови думи-нищо.
Затова реших пак да се допитам до вас.

Общи условия

Активация на акаунт