болезнени гърди

  • 21 073
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
момичета от известно време ме болят гърдите и ми прозират много вени,имах съмнения за бременност,но се оказа че нее от това,на някой случвало ли му се е, чудя се дали е нормално?

# 1
  • Мнения: 2 011
Aз съм така когато започвам с противозачатъчни. Когато окончателно спрях техния прием гърдите ми бяха адски болезнени, с прозиращи вени и ме сърбяха зърната. С времето това отшумя ....  Tired Не знаех причината!  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 844
консултирай се с мамолог.всяка необичайна болка в гърдите трябва да бъде установена на какво се дължи.
възможно е да е мастопатия.и все пак..най-добре не се бави с прегледа.
успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 32
аз не съм пила никога противозачатъчни, но не знам дали не е от цикъла нещо,а пък може и да е нормално да ти прозират вените,но пък и по ареолите малко ми е странно newsm78

# 4
  • Мнения: 2 110
Консултация с мамолог  си направи! Вените са ти изпъкнали от пренапрежение !

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
аз не съм пила никога противозачатъчни, но не знам дали не е от цикъла нещо,а пък може и да е нормално да ти прозират вените,но пък и по ареолите малко ми е странно newsm78

Твърде възможно е да е от цикъла. Мен започват да ме болят и да се напрягат 10 дни преди да ми дойде. Но все пак иди на лекар.

# 6
  • Мнения: 32
продължават да ми се появяват все повече вени, на някой случвало ли му се е,на какво може да се дължи

# 7
  • Мнения: 5 140
аз не съм пила никога противозачатъчни, но не знам дали не е от цикъла нещо,а пък може и да е нормално да ти прозират вените,но пък и по ареолите малко ми е странно newsm78

Твърде възможно е да е от цикъла. Мен започват да ме болят и да се напрягат 10 дни преди да ми дойде. Но все пак иди на лекар.

и при мен е така

по принцип преди всеки цикъл ми е така.

# 8
  • Мнения: 1 080
продължават да ми се появяват все повече вени, на някой случвало ли му се е,на какво може да се дължи
Ами отиди на лекар - той ще ти каже най - добре.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 12:12 от stefinka

# 9
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
И при мен в момента гърдите са адски болезнени и подути. Чувствам се огромна!!! И на мен ми изпъкват вените, но аз съм много бяла, а и това отшумява след като ми дойде МЦ.

# 10
  • Мнения: 1 677
И на мен ми се случва понякога преди цикъл.
Казваш, че си имала съмнение за бременност..., може да е настъпил и хормонален дисбаланс.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
момичета от известно време ме болят гърдите и ми прозират много вени,имах съмнения за бременност,но се оказа че нее от това,на някой случвало ли му се е, чудя се дали е нормално?

Случва ми се всеки месец почти, от настъпването на овулацията до началото на следващия цикъл.
Ти в кой ден от месечния си цикъл си - ако след 14, не се учудвай.

# 12
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
И аз имам такива проблеми, пълво консултация с мамолог, и ако при този преглед ввсичко е ок-консултация с гинеколог, за да назначи изследване на хормони по негова преценка. Не знам дали е тук мястото да споделя нещо, което на мен ми направи силно впечатление при мамолога-попитах за хваления много и ползван преди време от мен прогестогел за облекчаване на тези симптоми. Тя ми отговори така:
"Не знам защо колегите предписват този гел, при положение че при операция за изваждане на киста(бучка-не помня точно как го нарече) от гърдата, първото изследване, на което я подлагаме, е за наличието на прогестерон. И именно неговия излишък доказваме като пряко свързан с гръдния рак. Защо тогава, при негова липса, не го дадем на органите, които се нуждаят от него, а го апликираме на гърдите, които при завишени нива са застрашени?"
На мен гинеколог ми изписа за този проблем мастодинон-хомеопатични са, но на всеки такъв продукт(фемикюр и т.н.) пише, че не е подходящ при туморни образувания в гърдите, така че самолечението е опасно. Направи консултация със специалист, за твое спокойствие.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
"Не знам защо колегите предписват този гел, при положение че при операция за изваждане на киста(бучка-не помня точно как го нарече) от гърдата, първото изследване, на което я подлагаме, е за наличието на прогестерон. И именно неговия излишък доказваме като пряко свързан с гръдния рак. Защо тогава, при негова липса, не го дадем на органите, които се нуждаят от него, а го апликираме на гърдите, които при завишени нива са застрашени?"

Това е доста полезна информация. Да разбирам ли, че като си пусне една жена хормонът прогестерон, ако е със завишени нива е рисково?

# 14
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Не знам, Нати, аз бях толкова облекчена от добрия резултат от прегледа, че не питах Confused

Общи условия

Активация на акаунт