Депресия

  • 12 302
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Здравейте,момичета! Бих искала да споделя с някой,който е познал гадното лице на депресията Sad Как се справяте с нея,споделете! Hug

# 1
  • Мнения: 2 005
В момента съм на Золоф и се чувствам много добре  Peace Но , ако чакаме само на хапчетата - няма нищо да се получи  Confused Трябва да гледаме по философски на нещата и сами да си помогнем   Hug

# 2
  • Мнения: 418
Сами е силно казано... някой могат да се справят а други не ...
Мисля че аз съм от първите, защото се опитвам да гледам позитивно на живота, независимо трудностите.
Необходимо е да си поставиш цел да се усмихваш на малките неща които ти предоставя живота...
поне аз се справях с това когато влизах в дупка като тази... Повярвайте ми не беше само една ...
Ако не можеш да го направиш сама, намери позитивни хора които да те обграждат . Огледай се как виждат те света ...
Не мисли че са по успели от теб, че имат повече пари, че имат повече късмет ...
Просто нагласата им и виждането за живота е по скоро на друг етап от твоя ...
Постарай се да "прогледнеш" чрез тях ...

Ето това ми помогна на мен в трудните дни в живота ми.
Сега съм усмихната, позитивна, умея да се забавлявам, намерих човек с който да се чувствам на мястото си, в работата съм the best и всичко се дължи на мен и на новия начин на гледане на житейските трудности и несгоди... Като за мен няма дъно... дъното си го създаваме сами ... Можеш единствено да паднеш ако спреш да желаеш силно своето благоденствие ...

Истината е Сутрин като се събудиш да се усмихнеш на слънцето, на човека до теб, на облака от който вали дъжд или сняг, на съседа който те нервира от време навреме ... Когато постигнеш това ще си наясно със себе си и депресията вече няма да те докопва, а ще е останала назад във времето, а ти няма да се сещаш за нея въобще Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 459
Чрез музика  Peace

# 4
  • Мнения: 222
И аз пияв момента Zoloft, вече от 9 месеца и се чувствам по-добре.Според мен освен лекарството ми помогна и времето...Колкото повече време минава,толкова по-добре се чувствам,въпреки че понякога отново се чувствам, както в началото, но тези моменти стават все по редки...Успех

# 5
  • Мнения: 2 401

Каква музика, сподели. По-скоро ме интересува какви асициации ти навява музиката с която гониш тия състояния?
Аз лично силно вярвам в нейните лечебни свойства и  я препоръчвам на познатите си. Имам  трима познати, които се борят с това чудо, знам какво е.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Познала съм ужасно гадното и грозно лице на депресията и производните й състояния. Химия в мозъка - неврологичната причина, иначе - неправилното мислене Peace Първото се лекува с антидепресанти (страшно доволна съм от Феварин засега, само за един месец и никаква тревожност нямам, дано да е наред и напред), а второто- самичък.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Стига с тези хапчета, осъзнайте се!На който се обадя в БГ е на антидепресанти изписани от лекар.Явно лекарите гледат на всеки да си пробутат лекарствата.Разбирам за много тежки случаи да се изписват, но явно се прекалява.

  Нормално е всеки човек да изживява депресия.Но не е нормално да се тъпчем с почти дрогиращи лекарства.Един път пих за кратко антидепресанти поради силно главоболие и видях какво е NaughtyРазнообразявай се, прави това което те разсейва.Ако трябва се събирай с много хора, разхождай се, пазарувай, тъпчи се с храна....зависи какво те отпуска.На мен ми действа най-добре като се изолирам от другите хора, седя на тишина и чакам депресията да отмине.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не мислех, че точно аз може да пострадам от този ужас, но в началото на тази година ме пипна. Малката ми дъщеря направи серия от ангини, които бяха лекувани неправилно и рецидивираха през седмица-две. Вследствие на силния стрес развих невротична депресия. Спрях да се храня, не можех да спя или ако по случайност заспях, сънувах ужасни кошмари. Изпитвах смазваща тревожност, започнах да си внушавам ужаси за смърт и погребения, нямах желание за нищо. Опитах се да се боря сама, но не можах да се справя. Накрая отидох на лекар и ми предписа Ципралекс. Каза ми, че стресът е бил прекомерен и е отключил реакция, която причинява спад в нивото на серотонина. С ципралекса си върнах предишното състояние. Помага също и ходенето на фитнес, слушането на любима музика. Ако имаш хоби, отдай се на него. И най-вече, опитай се да "препрограмираш" съзнанието си - не допускай лоши мисли.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492

На който се обадя в БГ е на антидепресанти изписани от лекар.Явно лекарите гледат на всеки да си пробутат лекарствата.Разбирам за много тежки случаи да се изписват, но явно се прекалява.
 

Биляна
, където не достига химията в мозъка, се добавя отвън. Знам, че не е естествено, но не е естествено и страданието от необоснована тревожност, панически атаки, натрапливи мисли- когато знаеш, че няма от какво да се страхуваш и въпреки всичко умираш от страх. Само който е минал през този ад, знае какво е. В някои случаи не можем сами да си помогнем, или поне не сме узряли дотам. По-добре да натъпчеш някого с антидепресанти, отколкото да вземе да се гръмне от отчаяние.

Истинската, т.нар. клинична депресия (по-изразена и продължаваща поне 2 седмици) е жестока- тогава най-лошият момент е сутрин като осъзнаваш че си буден, а най-леко ти е вечер като да заспиваш, понеже ще се откъснеш от ада, сънят и смъртта ти се виждат спасение - преживяла съм го и ако не са били хапчетата, е можело да се нагълтам с едни други хапчета.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Напълно съгласна съм!Възхищавам се на хора които признават, че имат проблем и търсят консултация със специалист.

 Но моя приятелка която познавам от детските си години е отишла при психолог защото много се кара на детето си.Той веднага е установил депресия и е изписал торба лекарства.Познавам я, знам кога е в депресия, в момента със сигурност не е.Но тя си пие лекарствата и не се кара по-малко на детето си.Ако заради карането на децата си всички пием лекарства, трябва да ни освидетелстват.За това казвам, че първо трябва да проявим по-силен характер и да си помогнем сами, а не веднага да търсим успокоение в антидепресантите!

 Самата аз съм силно депресива натура, разбирам всички.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
...че първо трябва да проявим по-силен характер и да си помогнем сами, а не веднага да търсим успокоение в антидепресантите!

Да, съгласна. Когато човек не може сам да си помогне, значи серотонинът му е в дефицит и следва да се прибави отвън.

# 12
  • Мнения: 418

Биляна

 Антидепресанти сега изписват веднага щом поискаш ... Аз бях изпаднала в доста дълбока депресия, но знаех че хапчетата само ще забавят агонията и състоянието ми няма да се подобри а напротив спра ли ги ще има обратен ефект... затова се оставих на болката от време на време попадах в дупка след това слънцето започваше да грее за мен ... после отново в дупка ... и така много пъти тази цикличност се повтаряше докато един ден забелязах че болката е намаляла, слънцето грее повече за мен ... Така се справих без намесата на лекарства в живота ми ...
Не знам,   newsm78 момичетата на какво се осланят ... лекарствата понякога се превръщат в проблем а не решение ...
Опитайте без тях заслужава си ... но трябва воля и позитивно мислене ...
Мога само да им пожелая успех ... Но всичко зависи от тях, а не от дрогирането с антидепресанти ...


Успех!!!!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Но всичко зависи от тях, а не от дрогирането с антидепресанти ... [/color]
Успех!!!!

По същата логика инсулинозависимите са наркомани  ooooh! Касае се за химически дисбаланс, който не е просто лошо настроение и потиснатост, а поне 2 седмици тежко душевно състояние и нежелание за живот, при което е адски трудно да мислиш позитивно и дори да успяваш, не можеш да се зарадваш нормално. Ей това е депресия и тогава ТРЯБВА намеса, защото става по-зле.

# 14
  • Мнения: 418

svetla

За съжаление не съм на това мнение ... Като си помисля имаше моменти в които исках да прекъсна живота и пак не посягах към хапчетата, а се хващах за мисълта колко много неща ме очакват и колко още има да се преживее ...
И просто не те разбирам защо намесваш диабетиците и другите болни от болести които носят цял живот със себе си ...
те нямат избор, а ти го имаш, а това че се съмняваш в себе си не ти дава право да съдиш за това другите които по различен начин са възприели ситуацията и са поискали да се отърват от депресията преди да стане маниакална и за винаги  Laughing Laughing Laughing

Ти самата си слаба за да се оправиш сама и търсиш нещо да ти помогне ... ми така можеш да си продължиш години ...
Това си е твои избор   ooooh! ooooh! Peace

Общи условия

Активация на акаунт