Отговори
# 30
  • Мнения: 251
Момичета случвало ли ви се е ,като заквасите краве мляко да стане лигаво? На какво ли може да се дължи newsm78 Вчера взех краве прясно мляко. Добавих за подквас 2 суп. л. кисело мляко и 1ч. л. захар на 1 буркан от компот.Млякото да е леко топличко, така стои 2-3 часа и прибирам в хладилника. ooooh!

# 31
  • Мнения: 5 001
Момичета случвало ли ви се е ,като заквасите краве мляко да стане лигаво? На какво ли може да се дължи newsm78 Вчера взех краве прясно мляко. Добавих за подквас 2 суп. л. кисело мляко и 1ч. л. захар на 1 буркан от компот.Млякото да е леко топличко, така стои 2-3 часа и прибирам в хладилника. ooooh!
Маята(закваската) ти е кофти...И на мен ми се е случвало....

Разликата,която виждам е ,че аз захар не слагам,когато подквасвам.Само кисело мляко слагам.Завивам и след няколко часа след като се хване го прибирам в хладилника за да не вкисва....

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 09:10 от TheNMaster

# 32
  • Мнения: 5 001
втори път взимам от един човек,но днес се усъмних-млякото нямаше много каймак,подквасих малко-стана едно рядко,направих крем карамел,толкова му се точих,а той стана един воднист-никога не ми се е получавал такъв...та затова искам да разбера,дали може да се провери по някакъв начин или да ходя директно да питам дядката...  Simple Smile
Тоя път е прекалил с "кръщаването"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
По принцип когато се издои животното(крава,коза,овца) млякото като го прецедиш през цедка(за да няма някое косъмче попаднало) се слага да се вари и в млякото се слага 1 к.ч. вода.Така консистенцията на млякото не загаря(ако се вари в тенджера разбира се) и става много по вкусно.
Но хората,кото продават мляко си слагат вода и то доста....От това,което разказваш,просто си личи,че има прекалено много вода и малко съдържание на мляко....

Или предупреди дядката,че не сте вчерашни или не купувай от него повече....

# 33
  • София
  • Мнения: 15 452
От няколко дни непрекъснато ми се върти в главата един въпрос: Дали може да навреди на дете ежедневното ядене на много маслини или от тях има само полза? Внука от няколко месеца яде много маслини, половин кило за два дни си изяжда и продължава да си иска.

# 34
  • Мнения: 5 001
Тайне...няма проблем нека яде детето...Само му давайте от безсолните

# 35
  • София
  • Мнения: 15 452
Тайне...няма проблем нека яде детето...Само му давайте от безсолните
Мастърче, маслините му действат добре на гастрита, но обича солени, а солта ще му навреди на бъбречетата.А едното по рождение не му е в ред.

# 36
  • Мнения: 5 001
Тайне,щом са солени не само на бъбреците ще му навредят....и на очичките също и на други неща....

# 37
  • Мнения: 251
Мерси ,Мастерче ще взема друго мляко да опитам и без захар. Joy

# 38
  • Мнения: 22 867
Мерси ,Мастерче ще взема друго мляко да опитам и без захар. Joy

Майка си прави със захар и става много приятно. Тя му казва Снежанка, в соц.времената продаваха такова кисело подсладено млекце. Не мисля, че захарта е причината.

# 39
  • Мнения: 5 001
И аз не смятам,че е от захарта,просто споделих разликата....От закваската е..... Peace

Лабрекс,помня я аз тази Снежанка от соц. времето.....  Hug Hug Hug

# 40
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Правили ли сте пица със сирена? Довечера ще правя и ми се върти да е такава (без месо), да пие много бира  Mr. Green. Ама се чудя какви сирена се слагат - кашкавал, просто саламурено сирене... Дайте идеи!

# 41
  • Мнения: 1 798
Правили ли сте пица със сирена? Довечера ще правя и ми се върти да е такава (без месо), да пие много бира  Mr. Green. Ама се чудя какви сирена се слагат - кашкавал, просто саламурено сирене... Дайте идеи!
синьо сирене,сирене моцарела,пармезан/пармезана се слага когато е изпечена пицата/

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Правили ли сте пица със сирена? Довечера ще правя и ми се върти да е такава (без месо), да пие много бира  Mr. Green. Ама се чудя какви сирена се слагат - кашкавал, просто саламурено сирене... Дайте идеи!
синьо сирене,сирене моцарела,пармезан/пармезана се слага когато е изпечена пицата/

Аз пека пиците на горещ въздух за 20 мин. И малко се притеснявам да не се опекат тия сирена и да стане сухо.

# 43
  • Мнения: 1 798
Дадох ти ги примерно,ако искаш направи я с топено сирене.

# 44
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Имам въпрос как се пържат картофи във фритюрник Flutter BlushКупихме на Делонги и не можем да изпържим едни картофи.Опитахме на няколко температури, но все стават меки, черни и някак много мазни.Как да ги направим с коричка и хрупкави  както ги правят всички останали хора?

Общи условия

Активация на акаунт