Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Бургас

Здравейте бъдещи мамчета. Моето положение провокира и тази тема. Преди да забременея в устата ми имаше всичко на всичко 5 пломби. Сага след обстоен преглед новата ми зъболекарка установи, че нямам зъб без кариес - всички до един, освен пломбираните имат кариес. Жената ми обясни, че всяка бременна трябва да бъде предупредена от своя Личен лекар да се консултира със зъболекар и от там нататък да посещава стоматолога поне веднъж на всеки два месеца и ако е необходимо да и се изготви програма за прием на калции и др. полезни за зъбите медикаменти. Тъй като незнаех резултата от това вече го написах. Та значи следете за здравето на зъбчовците.
Цитирай

на върха

Късноооооооо #Cussing out
Усещам как след максимум 20 дни ще стана редовен потребител на зъболекарски услуги Tired
Цитирай

И аз съм така  #Cussing out Отидох заради счупено зъбче, а се оказа, че има много работа в устата ми. Резултата - до тук 7 нови пломби и 2 чакащи реда си.  Shocked На това аз му викам - немърливост.  Naughty Не съм посещавала стоматолога си след първата бременност преди 2 г.  ooooh!
Цитирай

Узунджово

И аз съм така Crying or Very sad. В четвъртия месец на бременността ходих и всичко беше здраво. 20 дена след раждането се наложи да посетя зъболекарката си заради сериозен проблем.
Цитирай

София

Аз си направих три много важни зъба ( с големи кариеси и то предни), обаче ми остават още поне толкова, та даже единя ме наболява при ядене на сладко Sick Обаче смятам да ги правя след като родя - не ми се седи на стола дълго време, макар че едва ли пък после ще имам време за кабинети и зьболекари. Ох, ще видя.
Цитирай

Варна

Не ми се говори, че и аз съм за там! Много болна тема!

Ето какво четох днес по въпроса  Tired!
Цитирай

София, Младост 2

Аз си ходя стандартно на всеки 6 месеца,а по време на бременностите и двата пъти съм ходила 2х при зъболекаря за профилактика - и двата пъти не съм имала нито един кариес или проблем без да съм правила нещо допълнително.То си е явно и до човек и до зъби - но наистина е задължително да се гледате с чичо зъболекар по-честичко и да се хващат нещата отрано,за да не стават големи проблеми.Още повече,че една по-сериозна инфекция на зъб може да предизвика сериозна инфекция и на бебето и купища проблеми!
Цитирай

Русе

Преди да забременея не бях ходила на зъболекар отдавна.
След раждането имах луд късмет - здрави зъби.
Бях много притеснена.
Цитирай

Също така е задължително изчистването на зъбния камък, защото той води до по-късни проблеми.
Цитирай

Sofia

явно това със зъбите е сериозна работа!
а дали са опасни упойките, които се бият във венците по време на бременност? аз изпитвам ужас да отида на зъбар и отй да ми каже, че не може упойка а има да ме боли много. ровенето в зъбите е едно от малкото неща, които не мога да поасям, а и ако ме боли надали бебо ще е доволно.........
Цитирай

София, Младост 2

Не са проблем упойките - само трябва да кажеш на зъболекаря,че си бременна (ако не ти личи много явно Mr. Green),за да не използва такива с адреналин,само те са опасни - зъбарите си знаят какво да ползват.Даже зъби може да се вадят,ако е абсолютно наложително - а зъбните рентгенови снимки също са разрешени и не са опасни.
Цитирай

Sofia

много благодаря за бързия отговор !!!
значи още утре си запазвам час при зъбаря, да не се окаже, че беба ще има мама без зъби Embarassed
Цитирай

Женева, Швейцария

В седмия месец отидох на зъболекар и ми направиха една пломбичка и казаха че нямам повече по какво да се работи и аз направо щях да полудея от радост. И ето че преди една седмица (понеже почна да ме наболява едно събче) отивам и  Shocked (2 пломби + един пулпит ...) та сега ми вадят нервичките ... и това за няма и 5 месеца ..... но в понеделник приключвам и това е .... наистина през бременността зъбките много страдат и въпреки перфектната хигиена няма спасение
Цитирай

Plovdiv

Момичета,аз пия флуор от 4 месец,по настояване на съпруга ми,който е стоматолог!Причината е точно тази,от която се оплаквате всички.До сега нямам нови кариеси и всичко е наред със зъбите ми.Някоя от вас приемала ли е флуор по време на бременността?
Цитирай

Пловдив

Аз в 6-ти месец отидох с пулпит на единия зъб, работиха ми без упойка, трябваше да ми се вадят и нерви, измъчих се ама то така или иначе си ме болеше. Аз от пусти страх все си отлагах да ми направят този зъб и в най-неподходящия момент ме заболя. Така че и аз призовавам всички бъдещи мами да се обръщат редовно към зъболекар, за да няма неприятни изненади Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора