Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте,
В началото на септември планирам да започна работа на половин ден, а по-късно и на цял (когато мога).
Искам да Ви попитам Мами, които ходите на работа и кърмите - как се справяте?
Успявате ли да работите ефективно?
Бебетата как се чувстват?
Досега си мислех, че ще е лесно, но колкото повече наближава момента, толкова по-трудно ми изглежда да ходя на работа и да си гледам куклата.
Цитирай

гр.Пловдив

И аз обмислям това..... Ще кажа за сестра ми и една моя колежка: кърмиха на 4 часа , като на 1 кърмене от едната храни, а другата изцежда и оставя млякото за следващото хранене след 4 часа и така може да отсъства до 7 часа! При мен обаче не става за сега, защото нямам толкова кърма и на всяко кърмене папаме и от двете!
Цитирай

Sofia

И аз започвам работа от 25.09. Тогава беба ще е на 5 месеца.При мен проблемът е, че ще ходя и на лекции в университета,та наемаме гледачка за 12 часа по време на симестъра. Но въпреки всичко не искам да я захранвам до тогава с нищо.Мисля да си купя термо чанта/напр. Авент/ и с две шишета ще цедя за 2 или 3 яденета за следващия ден/мисля ако може в някои от дните да ходя до в къщи да кърмя-ако нямам много работа в офиса/. Мисля, че из стаите в офиса има хладилник-ако не ще моля в барчето/. Ще изварявам помпата вечер-беба е вече голяма и няма смисъл преди всяко цедене-мисля само да я изплаквам хубаво. А иначе мисля да я кърмя сутрин и вечер.Това е плана ми-дано заработи.Много се притеснявам да не ми намалее кърмата, но ще направя всичко възможно да се кърмим максимално дълго. Тук имаше майки. които скоро бяха споделили как са се справили с проблема.А иначе на мен ми се иска да започнем захранването с каши, но поне да навърши 5 месеца, а ако все още се чувства така добре-може и на 6.Ами това е-после ще споделяме дали се е получило Laughing
Цитирай

Chicago,USA

Аз започнах работа,но само за четири часа,точно заради кърменето.Изцеждам се предната вечер или сутринта(тогава имам най-много мляко).Проблемът при нас беше,че бебчо отказа да приеме всякакъв вид биберони ShockedТа майка ми(да е жива и здрава Wink) го храни с лъжичка.Има си решения за всичко LaughingЗасега нямям проблеми с кърменето,но все пак става дума и за малко време.Да напишат и работещите мами с повече опит.
Цитирай

София

Здравейте,
В началото на септември планирам да започна работа на половин ден, а по-късно и на цял (когато мога).
Искам да Ви попитам Мами, които ходите на работа и кърмите - как се справяте?
Успявате ли да работите ефективно?
Бебетата как се чувстват?
Досега си мислех, че ще е лесно, но колкото повече наближава момента, толкова по-трудно ми изглежда да ходя на работа и да си гледам куклата.

Започнах работа на 12-тия ден след раждането ( на 11-тия ни изписаха).
Виж двете ми теми:
Тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=40633.0 и цитираната в нея с линк. Когато искаш нещо и имаш воля всичко е възможно.
Успех!
Мира
Цитирай

СОФИЯ

Момичета, съвсем наскоро имаше същата тема, ако потърсите с търсачката ще я намерите, имаше една майка, която е с дете вече над 1 година и се е върнала рано и все още кърми, цеди се на работа , като се върне замразява кърмата и я оставя за другия ден и така.. Аз също ще се връщам скоро и мисля да правя така, поне до навършени 5 месеца да сме само на кърма , а после да се захранваме.
Освен това да знаете, че по кодекс на труда до 8 месечна възраст на детето имате право на 2 часа на ден платен отпуск за кърмене, който не могат да ви откажат, така че може да се върнеме на работа за по 6 часа!
Цитирай

Германия

студентващите броят ли се Wink
Мартин е на ясла от десетата си седмица, и когато лекциите са ми близо до яслата ходя да кърмя на място през междучасията, ако съм далеч давах изцедено на лелките, но той пък почти отвикна от биберона и сега се храни само от лъжичката и го уча да пие от "човките" за да свиква за зимния семестър Mr. Green
Цитирай

Стара Загора

OFF: Пепляшка, наистина ме изуми, сериозно ли вземат 2-месечни деца на ясла при вас?
Цитирай

Германия

OFF: Пепляшка, наистина ме изуми, сериозно ли вземат 2-месечни деца на ясла при вас?
да, защото е студентска ясла. Не знам по обикновенните как е, но и мъжът ми е бил студентско бебе и той е тръгнал навремето на същата възраст....с разликата, че не е кърмен дълго Mr. Green
Цитирай

София, на брулени хълмове

Ами аз се върнах на работа, когато Дими стана на 11мес. Кърмя го сутрин, след работа- 18.00ч и преди да заспи, а също и нощем. Тоест въпреки, че работя на пълен работен ден се събират по 4 кърмения в денонощието и това го задоволява, а и кърмата ми не намаля. Не се цедя в работата, просто се кърмим преди и след работа. При по-голямо бебенце това е добре, но когато е малко и трябва да бъде кърмено по-често трябва да се мислят други варианти. Успех на кърмещите мами! Стига да имате желание сигурна съм, че въпреки работата ще успеете да си кърмите дечицата Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.