Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

Имам бебче, което скоро става на 1 месец. Още преди да ни изпишат от болницата ми направи впечатление, че криви очичките, не движи зениците синхронизирано, ако правилно мога да ви обясня. Според лекарката било нормално, но аз се притеснявам. При вас така ли беше?  Благодаря ви много предварително.
Цитирай

София

На няколкодневно бебе не може да му проследиш погледа, нито движението на очите. Това става на по-късен етап, добре е да се консултираш с очен лекар, но след 6 месеца.
Цитирай

На Края На Вселената

Според мен е напълно нормално.Бебто все още не вижда добре и не може да фиксира и синхронизира погледа си.
Дъщеря ми до 1м все си кривеше очичките,или ги събираше към нослето,или правеше така само с едното оченце...Беше много смешна. Crazy
И аз се притеснявах в началото,но проблем няма.
След месец всичко с погледа се оправи.
Същото беше и с бебето на моя приятелка,като новородено изглеждаше сякаш е кривогледо,но след месец всичко се оправи и сега е една малка кукла...
Недей да се притесняваш,нормално е.
Цитирай

Според мен е напълно нормално.Бебто все още не вижда добре и не може да фиксира и синхронизира погледа си.
Дъщеря ми до 1м все си кривеше очичките,или ги събираше към нослето,или правеше така само с едното оченце...Беше много смешна. Crazy
И аз се притеснявах в началото,но проблем няма.
След месец всичко с погледа се оправи.
Същото беше и с бебето на моя приятелка,като новородено изглеждаше сякаш е кривогледо,но след месец всичко се оправи и сега е една малка кукла...
Недей да се притесняваш,нормално е.
И аз мисля ,че често се случва при бебенцата Peace
И моето дете правеше така ,но само с едното оченце и постепенно този проблем изчезна.
Цитирай

Още е много рано да се правят каквито и да е изводи.Мисля че с времето това ще отшуми  Peace
Цитирай

Още в деня на изписването,когато педи дойде да види бебо ми каза"Напълно е възможно да ти се струва че си криви очичките..Това е напълно нормално и отшумява(не си спомням кога каза)"
Цитирай

повечето бебета са кривогледи първите месеци и не се притеснявай.При нас изчезна около 3-ти месец,така че просто изчакай .
Цитирай

София

И на мен ми направи впечатление от началото, дори едното око едва едва го отваряше, но вече всичко мина и замина Very Happy
Цитирай

София

Нормално е, не се притеснявай повечето бебета са така, педиатърката ми каза,че след 2-3 месец ще отшуми, моята дъщеричка също е така.
Цитирай

Варна

Нормално , след няколко месеца ще отшуми. Не се тревожи.
Цитирай

в най-нежната прегръдка

Споко! И моят беше така първия месец. Първият път, когато го видях, и аз за малко да го изпусна от ужас Smile Но е нормално, ще се оправи  Hug
Цитирай

София

Два месеца се чудех кога ще му мине бебешкото кривогледство. Съвсем нормално е, опитват се да фокусират и кръстосват погледа. Казва му се "физиологично кривогледство". Ето снимков материал на моя хубостник 35 :

Цитирай

София

Напълно нормално. Мускулите на очните ябълки при новороденото все още не са укрепнали. До третия месец се наблюдава това "разногледство". Единствено ако има проблем в по-късните месеци, трябва да се обърнете към специалист Peace
Цитирай

във Вила Вилекула

Не се притеснявай! Peace
В самото начало бебето няма никакви координирани движения. Най-важната му задача е да яде и да расте. И моето бебе ме плашеше с очичките си, но след обесненеието от педиатъра и с течение на времето всичко си е ок. Peace
Цитирай

Русе

Накратко за бебешките очички:
- Обикновено бебетата се раждат със затворени очички и ги отварят до края на втората седмица;
- При нормално раждане голямото налягане върху главичката при преминаването през детеродния канал може да предизвика спукване на капиляри в окото. Това се изразява в червени петънца по бялата част на окото - те се оправят за една-две седмици.
- Когато започне да отваря очички, бебето може да ви изглежда леко кривогледо. Това е така, защото бебето вижда ясно на разстояние само от 20 см. При по-близки и по-далечни разстояния то не може да фокусира едновременно и двете си очи. Обикновено това изчезва след първия месец, когато очните мускули по-добре се развият.
- Повечето бебета се раждат със сини очи /това нека не притеснява татковците Smile/ , но след шестия месец се проявява истинският им цвят.

Това го извадих от тук.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора