Пак за захранването

  • 949
  • 15
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
Мами, дайте съвет. Този месец ставаме на 6 месеца и мисля да захраня с оризова каша. Но не ми е ясно колко време да я давам само нея. Един месец ли или след няколко дни да сменя кашата с друга. Със зеленчуковото пюре кога да го захраня при положение, че мисля захранването да е с оризова каша?

# 1
  • Мнения: 2 401
Първата каша се въвежда около две семици, след това плодовете и зеленчуците ги въвеждаш между 3-5 дни.

# 2
  • Мнения: 1 174
Аз захраних със зеленчувоко пюре - домашно от сварен картоф, давах го 5-6 дни, после включих и морков - пак толкова и после оризова каша с морков, която давах почти месец, просто към нея добавях и нови зеленчуци. Например като реших да дам тиква, направо сложих 1-2 лъжички от пюренцето в кашата, тъкмо така му хареса повече  блудкавия вкус на кашата.  Имай предвид, че кашите са на грамаж около 200 гр, а за едно хранене от около 100 гр. каша ти трябва 20-25 гр. сухо вещество от кашата т.е. ако е в началото захранването и детето яде по няколко лъжички, няма да успее да изяде една каша, камо ли две, понеже срока им на годност е 3-4 седмици, на мен не ми се хвърляше почти неизползвана кутия с каша, затова и предпочетох да я давам почти всеки ден, чак тогава да купя друга. Ти, разбира се, сама ще прецениш, просто за информация ти казвам, че ако вземеш 2-3 каши и ги отвориш всичките ще ги изхвърлиш почти неизползвани. После взех каша от елда с банан и ябълка и по същия начин я давах и чиста и към нея добавям нови плодове или зеленчуци. Понеже сега яде 2 пъти на ден твърда храна, едното ядене е каша - чиста или с още някой плод / зеленчук, а другото е плод или зеленчук на парченца, да се упражнява да дъвче  tooth.

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз съм в Канада и по тукашните схеми може да предлагаш всяка нова храна на всеки 3-5 дни. Включително и първата. Във форума съм чела, че е добре да се изчака 7-10 дни от първата до втората храна. Аз изчаках само 5. Не съм имала проблеми. После включих зеленчуковите пюрета и след това - плодовите.

# 4
  • Мнения: 306
ще използвам тази темичка да попитам и по моя въпрос, че да не правим сто теми за захранване.

преди десетина дни започнах да захранвам с картофено домашно пюре. пробвах да се изчеждам, за да бъде по- рядка консистенцията напюрето, обаче не постигнах особен успех- много ме боли, трудно тече, изобщо...отказах се. три-четири дни яде картофчето с малко вода. после купих картофено пюре, което яде първия ден и после започна да се мръщи. онзи ден пък паднахме, тя си удари крачето и аз два-три дни не давах нищо, освен кърма, за да не се затормозява милото. днес дадох половин пюре картоф с тиква. яде с удоволствие, ама не посмях да дам повече от половината, да не й стане тежко нещо.

и след тези дълги обяснения въпросът ми: сега колко време да давам това пюре и после какво да дам? и кога по принцип трябва да спра да давам цица след пюренцето? трябва ли да изяжда цялото пюре и това означава ли, че е наядена?

# 5
  • Мнения: 2 401
Мари, новите храни се въвеждат 3-5 дни след картофа и тиквата можеш да дадеш още някакъв зеленчук, морков или тиквичка, а след това започни да даваш някаква безмлечна каша или изреди няколко вида плодове и след това дай кашата.
Заместване на кърмене трябва да става най-рано в периода 9-12м., затова дотогава преди или след пюрето кърми, относно количеството пюре давай толкова колкото детето иска , много от децата на тази възраст ядът доста символични количества, твърдата храна през първите месеци от захранването би трябвало да е по-скоро за опознаване на новите вкусове, а не за наяждане.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
Мен ме интересува и това - ако пюретата (кашите) се дават между кърменията за опознаване най-вече на храната, няма ли детето по малко да суче после, защото ще е почти сито от тях. И в какви количества се дават те? Аз твърдо съм решила да наблягам на кърменето поне до годинката и затова искам да разбера повече за самото захранване. Всички около мен за един-два месеца вече са заместили по две кърмения и в крайна сметка се оказа, че и кърмата им е спряла. А аз не искам така.

# 7
  • Мнения: 306
Звездичка! , благодаря за бързия отговор!

dannyny , заместването на две кърмения според мен е малко, за да спре кърмата, явно има други причини. защото след като се спрат или поне намалят нощните кърмения, кърмата не спира, а се съмнявам всички да кърмят като в първия месец през два часа. (е, винаги има изключения и дъъълги нощи, но говоря по принцип). аз имам две познати майчета, от които едната е започнала захранване на 3 месеца, другата на 6 месеца, децата им са вече на годинка и половина, ядат почти всичко и продължават доста успешно да си цоцкат при всяка възможност. така че...не се притеснявай!  

само забравих да добавя, че малко странно ми се видя това, че заместването на хранене става след 9-я месец.  Thinking ... аз си мислех, (пък и педито така каза), че най- много до две-три седмици след захранването трябва да заместим обедното кърмене.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
и аз така бях чувала - до месец се замества едно хранене, а след още един месец друго (следобедното) хранене. Но чета, че ако искаме да кърмим по продължително храненето да е между кърменията, защото храната до годинката служела за опознаване. Знам, че не всички майчета са на това мнение, аз за себе си още не съм убедена, само съм убедена, че искам да кърмя колкото се може по продължително. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 490
ами аз захраних  голямата дъщеря с оризова  каша,която еавах около месец, после преместих  кашата следобед , а за обяд първият път дадох  каша със зеленчук и така на другия ден само зеленчук. Но сега с второто ще действам малко по-смело , ще храня с каша около 2 седмици и след това започвам със зеленчуково. Но аз искам да въведа по не 2 зеленчука преди пътуването ни за да мога да я храня,иначе  ми става малко трудно,но това е др тема:)

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
Oni, този вариант който ти си практикувала ми хареса - като захраня с каша и да я преместя следобяд и на обяд да захраня със зеленчуци - все чета, все търся варианти и немога да преценя. Но така, както ти си захранила мен ме устройва напълно. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 490
Oni, този вариант който ти си практикувала ми хареса - като захраня с каша и да я преместя следобяд и на обяд да захраня със зеленчуци - все чета, все търся варианти и немога да преценя. Но така, както ти си захранила мен ме устройва напълно. Simple Smile
ами аз после в следобедната каша слагах плод , после като въведох и плодовете , редувах  известно време за следобед или каша или плодово пюре и после преместих  кашата за вечерта . За следобед оставих плодовото ,а към 6,30 давах каша ,като след това към 8-9 си я хранех пак с мляко до годинка,после тя сама отказа  млякото

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
така ли въведе плодовете, смесени с кашата? Извинявай за тъпите въпроси, но всеки различно практикува и човек се обърква  Sad

# 13
  • Мнения: 490
да първо слагах в кашата и следващят ден самостоятелно, но може и самостоятелно отделно от кашата.Аз правех смесено като за първи плод,после всеки друг плод самостоятелно. сметнах за по-добре да го смеся с каша и първият зеленчук така направих.После зеленчуковите като въвеждах нов  го смесвах с някой въведен вече ( познат на бебето ) така и с плодовете

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
това, което си практикувала ти, наистина ми допада Simple Smile - БЛАГОДАРЯ ТИ Oni!!! Simple Smile И аз така ще направя! Все пак, познат вкус с нов е по приемливо

Общи условия

Активация на акаунт