резултати от цитонамазка

  • 38 296
  • 35
  •   1
Отговори
здравейте момичета, някой може ли да ми разчете  следните резултати от цитонамазка:

PVCU - PAP II гр.

СС- РАР II гр.

обилие от дистрофични епителни клетки

 Praynig

лошо предчувствие имам

# 1
  • Мнения: 2 011
 Тази група е добра ! Недей да имаш лошо предчувствие , доктора какво ти каза?
Мисля че всичко е ОК  bouquet

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 12 546
Абсолютно никакъв проблем. Втора група е ок.

# 4
  • България
  • Мнения: 757
Ох,мен е една софийска докторка-многознайка ме беше паникьосала,че едва ли не умирам вече,понеже имах втора група след направена цитонамазка.Ами жива и здрава съм,забременях,родих здрав син и нямам никакви,ама никакви проблеми.Освободи се от лошото предчувствие.

# 5
  • Мнения: 1 131
Тези резултати ги имат 80% от жените и не би трябвало да те безпокоят.

# 6
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
След години наред I група ,миналата се оказах с II - ра. Нищо тревожно. Сега отново ми предтсои да направя.

# 7
  • Мнения: 87
Здравейте, използвам темата за да попитам: Чрез цитонамазка ли се установява наличието на бактерии, гъбички и др.  във влагалището и матката или следва да се пуснат и специални микробиологични изследвания?

Благодаря предварително.

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Бактерии се установяват с обикновена натривка.

Цитото е за евентуално откриване рак на шийка на матката.

# 9
  • Мнения: 71
моят резултат е 2 гр.и от микробиологията -гъбчи.малко ми е притеснено,защото правим опити за второ детенце и сега сигурно ще трябва да пия хапове Thinking

# 10
  • Мнения: 356
Мисля,че няма нищо притеснително.И аз бях I гр преди да забременея,след раждането вече II гр.

# 11
  • Мнения: 29
Зсравейте,момичета.Моят резултат от цитонамазката е следния-
СС      - 2 гр.
PVCU  - 3A гр.
ограничена от кръв и левкоцити /бях 5 ден от мц и предполагам кръвта е от това/
незадоволителна поради метапластични клетки
Плоскоклетъчни интраепителни лезии/ПИЛ/ - нискостепенни
Док ми каза да слагам Бетадин и август на контрола.
Много моля ако някой може да ми обясни този резултат.Много съм притеснена и това лечение с Бетадин не ми вдъхва доверие

# 12
  • Мнения: 42
Сложи Бетадина, но не мисля че ще има особен ефект. Ясно е написано, че има лезии макар и нискостепенни добре е да се направи колпоскоп, и ако има нещо обезпокоително и биопсия. Не е фатално да изчакаш до август и ако тогава цитонамазката не е добра да се направят.

# 13
  • Мнения: 2 011
След курса с  Бетадин ще има по-ясна картина. Имаш наличие на изменени клетки , които  ще се установят  с колпоскопия и евентуално и  биопсия - ако доктора прецени. Не бързай да се шашкаш - имала  ли си раничка на шийката? 

# 14
  • София
  • Мнения: 5 247

Здравейте,

излезе и моята:

CC - ендоцервикален епител в норма
Слуз (+)
ПАП 1
PVC- Суперфициален и интермедиерен плосък епител
Л.Б. (+++)
Пап 1

пап 1 знам, че е най-доброто, но другите неща не знам какво означават  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт