Най-лесните рецепти за сладкиши

  • 26 525
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Включвам се и аз с един от многото ми любими лесни десерта,този го правя най-често :
Продуктите са:
2яйца,2ч.ч. брашно +1бакпулвер,1ч.ч. кисело мляко, 1ч.ч. захар,1к.ч. олио
Всички продукти се объркват добре с тел/шпатула/,сипва се в намаслена и набрашнена тава 1/2 от тестото,изпича се до розово.Намазва се с масло/маргарин/,върху него се намазва със сладко от ягоди,смокини,боровинки/или по избор/,отгоре се изсипва останалата 1/2тесто,което може да се обърка с 1с.л. какао.Пече се на цяло/горен +долен реотан/.Поръсва се с пудра захар.
Да Ви е сладко!!!   bouquet

# 16
  • Мнения: 10
Exaaaa!!!! Маминки и дами много благодаряяяя!  smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 Ще ги пробвам.. още съм малка | на 13 |  но тези са наистина лесни и ще ги направя  Hug Hug Hug  chef

# 17
  • Мнения: 22 867
Exaaaa!!!! Маминки и дами много благодаряяяя!  smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 Ще ги пробвам.. още съм малка | на 13 |  но тези са наистина лесни и ще ги направя  Hug Hug Hug  chef

princesss8, браво на тебе, не очаквах, че си толкова малка! Хубаво е, че се интересуваш от кулинария. Все пак приготвянето на храна е нещо много важно, а в някои случай си е цяло  изкуство. Ето ти още две предложения, които ще ти помогнат приятно да изненадаш близки и приятели.

Интересни идеи
И любимите, май не само на дечицата около мен, свински муцунки Grinning

# 18
  • Мнения: 804
Exaaaa!!!! Маминки и дами много благодаряяяя!  smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 Ще ги пробвам.. още съм малка | на 13 |  но тези са наистина лесни и ще ги направя  Hug Hug Hug  chef
   И аз не предполагах,че си мъничка,всъщност си достатъчно голяма,за да приготвиш някоя вкусотия и да изненадаш мама и семейството си.Поздравявам те,за желанието да готвиш и твориш в кухнята!!!Късмет, миличка!!!   chef   bouquet

# 19
  • Мнения: 10
Exaaaa!!!! Маминки и дами много благодаряяяя!  smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 Ще ги пробвам.. още съм малка | на 13 |  но тези са наистина лесни и ще ги направя  Hug Hug Hug  chef
   И аз не предполагах,че си мъничка,всъщност си достатъчно голяма,за да приготвиш някоя вкусотия и да изненадаш мама и семейството си.Поздравявам те,за желанието да готвиш и твориш в кухнята!!!Късмет, миличка!!!   chef   bouquet
  МЕРИ СТРАШНО МНОГО!!!     smile3525 newsm51 И  да ви се похваляяяя - вчера направих първата си ПАЛАЧИНКОВА ТОРТА!!! newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm65

# 20
  • Мнения: 10
Exaaaa!!!! Маминки и дами много благодаряяяя!  smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 Ще ги пробвам.. още съм малка | на 13 |  но тези са наистина лесни и ще ги направя  Hug Hug Hug  chef

princesss8, браво на тебе, не очаквах, че си толкова малка! Хубаво е, че се интересуваш от кулинария. Все пак приготвянето на храна е нещо много важно, а в някои случай си е цяло  изкуство. Ето ти още две предложения, които ще ти помогнат приятно да изненадаш близки и приятели.

Интересни идеи
И любимите, май не само на дечицата около мен, свински муцунки Grinning

   ИХАА, рецепти за чудоо и приказз !!! Мерси, сега ще   chef Hugси харесам някоя!.....

# 21
  • Мнения: 1 897
Exaaaa!!!! Маминки и дами много благодаряяяя!  smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 Ще ги пробвам.. още съм малка | на 13 |  но тези са наистина лесни и ще ги направя  Hug Hug Hug  chef

princesss8, браво на тебе, не очаквах, че си толкова малка! Хубаво е, че се интересуваш от кулинария. Все пак приготвянето на храна е нещо много важно, а в някои случай си е цяло  изкуство. Ето ти още две предложения, които ще ти помогнат приятно да изненадаш близки и приятели.

Интересни идеи
И любимите, май не само на дечицата около мен, свински муцунки Grinning

Labrex ,с тази книжка ме върна в любимото детство,благодаря  bouquetТолкова пъти съм мислила къде мога да  я открия и ето сега я видях.Отново благодаря за върнатите мили спомени Hug

# 22
  • Мнения: 3 641
Любими и лесен десерт. Мюсли тортата на Сладка хапка Simple Smile

# 23
  • Мнения: 10
мммм, вкусотийки, давайте още рецепти  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 24
  • Мнения: 1
Здравейтее! Искам да ви споделя една моя много любима рецепта за лесен десерт, вдъхновен от крема, който приготвям за тирамису:)
Продукти:
какао за поръсване
2-3 големи двойни целувки;
сладко от боровинки (или някакво друго, според вкуса)
за крема: 500г. сирене Маскарпоне, 4 яйца,100 гр. захар;
за шоколадовия бонбон:1 малка кутийка натурално какао(25 гр.), 100-150 гр. сухо мляко, 10-15 гр. краве масло (размекнато на стайна температура), около 50 мл. прясно мляко или вода, 2 супени лъжици захар, 1 пакетче ванилия.

Първо се приготвя шоколадовия крем, като се смесват какаото, сухото мляко и захарта, добавя се прясното мляко (на око, целта е да се получи хомогенна, не много гъста, но в никакъв случай не рядка смес!), разбърква се добре, прибавят се размекнатото масло и ванилията и се бърка отново. Получения течен шоколад се оставя в хладилника за няколко часа да стегне.

Следва кремът: Отделяме белтъците от жълтъците. Разбъркваме с миксер жълтъците, заедно със захарта до получаване на бледо жълтеникава смес. С дървена лъжица добавяме маскарпонето малко по малко и бъркаме до хомогнна смес. Разбиваме белтъците на сняг и добавяме и тях към маскарпонето със жълтъци и захар и разбъркваме отново. Получава се страхотен крем!

Самият десерт се приготвя непосредствено преди консумация- в отделни чашки, като най-отдолу на десертната чаша се натрошават малко целувки (среднодебел слой според чашата), отгоре се залива с маскарпоне-крема, а най-отгоре се поставя шоколадовия бонбон, приготвен по следния начин: с нагорещена и мокра лъжица загребваме от шоколадовия крем (вече охладен, той се втвърдява малко) и оформяме топче, което овалваме в какао (може и в натрошени лешници).
Най-отгоре капваме няколко капки от сладкото от боровинки и поръсваме с какао.

* Ако имате пресни ягоди, можете да ги нарежете на малки кубчета и да ги сложите непосредствено над целувчения слой. Ефектът е страхотен!

Надявам се да ви хареса:)
Поздрави и усмивки!

# 25
  • Мнения: 10
мм ,, уникални рецепти просто   chef  направих сладкиша на Lina dm много сполучливо стана  Hug

# 26

Общи условия

Активация на акаунт