Най-лесните рецепти за сладкиши

  • 26 519
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Айде сега да видим най-лесните ви рецепти....  food002

# 1
  • Мнения: 10
Имам нужда от помощ ! Моята кръстница е бременна и искам да я изненадам с нещо вкусно но миксера гръмна   smile3511  smile3514и ми трябва нещо наистина лесничко!   love001  love001  love001

# 2
  • Мнения: 22 867
Имам нужда от помощ ! Моята кръстница е бременна и искам да я изненадам с нещо вкусно но миксера гръмна   smile3511  smile3514и ми трябва нещо наистина лесничко!   love001  love001  love001

Ето един сладкиш, толкова елементарен, че в началото не му обръщах внимание, но една вечер го забърках и се оказа много вкусно нещо, че и добре изглежда. Миксер за него не ти трябва. Поразгледай темата, има разни негови варианти.
Може и мъфини да направиш без миксер, да ги украсиш с шоколадова глазура или нещо друго..

# 3
  • Мнения: 10
ее страхотна си   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet просто много мерси  smile3525 smile3525 newsm44 newsm44 newsm51

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей princesss8!

Предлагам ти една моя много лесна и ефектна рецепта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137279.msg6117895 Peace

# 5
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Изчетох всичко за тоя сладкиш на Рени и ще го пробвам.
Голяма вкусотия е явно
А Наталина и твоя още по-лесен -без печене.

# 6
  • Мнения: 22 867
Изчетох всичко за тоя сладкиш на Рени и ще го пробвам.
Голяма вкусотия е явно

tarlio, аз и на Рени и писах, че не съм очаквала от тия продукти да се получи нещо, че и да е вкусно. Наистина е лесен, икономичен и вкусен сладкиш. Peace А "покривът" на Наталина е превъзходен, един от любимите ми сладкиши.  bouquet

# 7
  • Мнения: 10
 мерси много наистина ще ги направя а сега отивам да купя бисквити и течен шоколад да направя на брата   нещо да се занимава Joy   взимам бисквити по меки  с отвор кръгли и върху едната бисквитка слагам бял и кафяв шоколад и слепвам  много ги харесва   сутрин със студено мляко са иделни   Joy Joy Joy Hug засега все простички работи дрънкам ама съм новак ииии  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy 

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 16:19 от princesss8

# 8
  • София
  • Мнения: 1 341






Лабрекс, благодаря за похвалите!
Сега в жегите правя  сладкиш в МВ - става много добре с ягоди и череши
- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394436.0
Днес правих нова за мен рецепта - получи се една фантастична комбинация!
Сладолед с крем карамел.Отгоре се украсява с плодове, но аз нямам в момента нищо....
Стана божествено - препоръчвам ви го!

# 9
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, благодаря за похвалите!...........
..........Днес правих нова за мен рецепта - получи се една фантастична комбинация!
Сладолед с крем карамел.Отгоре се украсява с плодове, но аз нямам в момента нищо....
Стана божествено - препоръчвам ви го!

рени55, няма за какво, сладкишчето напълно си заслужава овациите, а и ти - защото го пусна!  bouquet Не схванах - новата рецепта, която си правила за крем карамел ли е? Нещо по-различно ли е от традиционната?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 341



Лабрекс, в шампаниера се слага сладолед, после се обръща шоличка крем карамел
 и в/у него топчета от сладолед.Много ми хареса - днес това ми беше обяда.
Добре би било да имах ягодки или боровинки ( то става с всякакви плодове).......

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 17:35 от рени55

# 11
  • Мнения: 22 867



Лабрекс, в шампаниера се слага сладолед, после се обръща шоличка крем карамел
 и в/у него топчета от сладолед.Много ми хареса - днес това ми беше обяда.
Добре би било да имах ягодки или боровинки ( то става с всякакви плодове).......


Ааа, да, тая комбинация е много вкусна и с плодове и без тях.

# 12
  • Мнения: 10
а мили дами дайте ми някаква рецепта  за някакъв сладкиш newsm78 newsm78 по възможност лесен  Blush че ще имам гости и искам да им поднеса нещо мое  Joy Joy   иначе другите са за вторник и нямам търпение да ги направя

# 13
  • Мнения: 503
Направи локумена баница.Става много лесно и излизат много парченца.Ако нямаш орехи може и без тях.

Друг вариант за лесен сладкиш и много подходящ за жегите е да сварят от готовите кремчета и още топли към тях да се прибави натрошени парченца от готовите блатове за торта, банани,орехи,парченца шоколад.Сместа се слага в изплакната купа и се оставя за няколко часа в хладилника.
Когато знам точния брой на гостите този" сладкиш- крем " го правя в чаши за мелба.Отгоре украсявам с разбита сметана и различни топинги,вафлени пурички-всичко въпрос на фантазия.

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 22:39 от ива

# 14
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
princesss8 , препоръчвам ти медения сладкиш на Сладка хапка Wink.Аз си имам рецептата в компютъра, копирам ти е, вкусен и лесен е :

МЕДЕН СЛАДКИШ

1чч захар
1 яйце
1чч кисело мляко
1чч брашно
1 бакпулвер
Канела на вкус
Кокос за поръсване
Мед около ¼ чч.

От посочените продукти се забърква кексово тесто, което се изсипва в малка правоъгълна тавичка, намазана с олио и набрашнена / в синята/.Пече се на умерена фурна / 170-180 гр./След като се извади от фурната още топъл се залива с меда и се поръсва с кокоса.Медът ще попие и ще придаде на сладкиша чуден аромат.

Общи условия

Активация на акаунт