Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО - [8]

  • 100 803
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 371
Марисе,Хашимото ми каза че имам д-р Тодорова миналата година по-това време и каза че е някъде от 1,5 год.Иначе и аз се боря със забременяването,вече имам един неуспешен опит инвитро от март тази година-мисед аборт(имаме и мъжки фактор та инвитрото е шанса за нас,стават и чудеса но аз не се надявам на тях особено) и сега септември ми предстои втори,надявам се да успея,успех и на теб.
Благодаря ти Нинка. Аз често чета постовете ти в проблемното. Мислиш ли, че има връзка между хашимото и репродуктивните хормони? При нас проблемът съм аз, на мъжа ми изследванията са идеални.  Вие имате ли право за фонда? Ако моята диагноза се окаже вярна- изчерпване на яйчников резерв, ние няма да имаме право да се възползваме от субсидиите, които отпускат за ин витро  Sick. но това е друга тема. Малко задълбах......Извинете ме. Желая ти към края на Септември да ни зарадваш с новината, че си бременна, а след 9 месеца и, че гушкаш в ръцете здравото си бебче  bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами честно казано незнам дали Хашимотото само по себе си оказва влияние на репродуктивните хормони тъй като аз имам поликистозни яйчници и от там ЛХ ми е винаги високо,имам и инсулинова резистентност но знам че при Хашимото се забременява и се износва напълно нормално бременност просто трябва по стриктно следене.А относно фонда,подали сме документите и сега чакаме,ние кандидатстваме с мъжки фактор,въпреки че и при мен има проблеми те не се признават,като такива от фонда.Успех и на теб и на всички момичета,които искат бебенце и се борят за това. Praynig Hug

# 47
  • Мнения: 737
Зачудих се дали да пиша.................като прочетах кавгата ( личи си че всички сме с проблем на нервната система) сега сериозно:

Marise  видях че си задала няколко въпроса и понеже имам поглед на нещата искам да те успокоя. Моя приятелка имаше Хашимото ( вече няма защото я оперираха на скоро) от мн години е така, има 2 страхотни деца, веднага след 2-рото я оперираха.
Аз пък от 10 години знам че имам гуша, първо беше дифузна струма, после с възел 3мм, преди 1 година бях с 11 мм възел - пораснал за 2-3 години до толкова, после казаха Хашимото с мн  възели, отидох при един доцент във Варна, казват че бил най-добрият диагностицик : каза ми : Нямаш възли Laughing двойно ти е увеличена, и защо ти разказвам за всичко това?! Явно е че имам проблем с щитовидната жлеза ,но  имам 2 деца на 8г и 6г, през периода в който знаех че имам проблем, м/у др. доцента ми каза, че най - вероятно съм имала проблема от дете.

Съветвам всички жени който имат проблем и не само със щитовидната жлеза да посетат и по един гинеколог за едно цито. Нещата понякога са мн свързани...........

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Личи си, че всички сме хашимотки смотани. Я да даваме по същество. Нови, стари - всички. И аз в началото бях много нервна и избухлива, ама сега съм се кротнала. Дори ми се възобнови желанието за секс и ми е много весело. Само се опасявам да не вземат да ми станат симпатични повече от необходимото някои колеги, че тогава ще го закъсам.

Всички знаете, че хашимотките сме по-нервни от обикновено, какво се чудите на другите. А и тези, които искат да забременеят са в много по-тежко положение и по-стресирани от нас, които вече са се  отчели. Аз ако искам мога и да спра да се лекувам или да си правя разнообразни експерименти със себе си, но искащите деца трябва да са много примерни, много да четат, да търсят, за да стигнат до заветната цел. Така че, донякъде оправдавам нервността и прибързаността на бъдещите майки-хашимотки.
Хайде със здраве!

# 49
  • София
  • Мнения: 6 788
 #Crazy #Crazy #Crazy
Да ви зитърве човек за малко и ще си извадите очите!


Аз се позагубих, понеже започнах нова работа и нямам много време. Прочетох оттук, оттам - какво да ви кажа, нещо да не би да не са ви наред хормоните, момичета?  Mr. Green Laughing Thinking Шегувам се!!! Раздавайте го по-спокойно деее, ако за едно оформление на тема така подскачате, не знам как живеете в реалния живот.

Относно килограми/хашимото - аз също съм мислила над въпроса, че може връзката да е обратна, за това сега гледам да си сваля килограмите до възможно най-ниските за мене, а после ще отида да направя контрола.

Лека вечер на всички и гледайте да не се натоварвате с  неприятни емоции! Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 1 312
Добро утро,хаш...мотки!!! Heart Eyes
Хайде на кафето...скачайте!!!
 Не знам от него ли е/пия по 4,5 кафета/ или от другоооо, ама все нещо ми трепери.Не нервно,а тук на гушата ми е нечитаво ?!!
Нощно врем се изпотявам цялата,сърцебиене и до кога ли.....
И лошото е че не знам от къде е ,дали от времето,дали от хашимотото.хормона,от хистеректомията....да се чуди човек.....
Ето.описах ви се..... лоша картинка... Но,има надежда да се оправи ,нали????
   bouquet  bouquetМомичета трябва да се опознаем и да се приемаме,заедно със странностите си,всяка от вас е уникална и неповтирима /нищо,че е хашимотка/ и е хубаво,че ви има и споделяте!!!!!

# 51
  • Мнения: X
Ех, че съм и аз, докато се запиша в новата тема, то ще стане време за пускане на друга  Joy
мм намали кафенцата, че и без това са вредни за щитовидната, а най-вероятно и от тях трепериш. ВИж как ти кръвното, като се разтрепериш, а също може и малко валидолче да взимаш да те успокоява  Naughty
Усмихнат и слънчев ден на всички, ще гледам да ставам сериозна вече и по-честичко да ви навестявам  Flutter Hug Hug Hug

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Не знам от него ли е/пия по 4,5 кафета/ или от другоооо, ама все нещо ми трепери.Не нервно,а тук на гушата ми е нечитаво ?!!
Нощно врем се изпотявам цялата,сърцебиене и до кога ли.....
Ти нали намали Еутирокса, не се ли почувства по-добре? Кога ще се изследваш пак, може още да трябва да се намали. И как тъй толкова много кафе? Аз почти съм го спряла. Добре, че ходя на хомеопат, та се налага да спазвам някои ограничения ща не ща. Кафе-никакво през повечето време. Месото почти го спрях и него... Абе ореол ще ми се появи около главата още малко. Добре поне че не са ми забранили шоколада...

# 53
  • София
  • Мнения: 1 312
Aми  намалиха ми го елтирокса на 75,но голяма разлика не усещам......ако въобще той е причина,де.... А кафето,ах кафето....ами обичам го и забравям,че съм пила вече и...пак и пак.Аз като тези баби във вица,дето пили кафе и збравили,че са пили и че са се виждали......
 Действа ми обезводняващо,ободряващо и за съжаление пречи май на жлезата....ще слушам и намалявам!!!! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 54
  • Мнения: 90
здравейте и от мен!
мм и аз като теб си падах ужасно много по кафенецето! но по едно време направо сърцето ми изкачаше, а уж пиех по едно на ден само. сега го ограничих до 0 - и честно казано са по-добре проблемите със сръцетупа. Може и да не е от отказа от кафето, ма щом ми е добре - няма да се изкушавам! А имам си една хитринка -  ако много ми се допие си правя и пия една, две глътки - колкото да не ми стане хубаво...
Иначе порових в нета - почти навсякъде пише, че хашимото не се лекува с хомеопатия - някои от вас пробвал ли се е и как се е чуства лслед това. Имаше ли поне минимарен резултат?

# 55
  • Мнения: 478
Цитат
Аненка
Re: Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО - [8]
« #50 Петък, 12 Юни 2009, 22:19 »  
... прочетохте ли за био-полето. Това съобщение е най-вече в отговор на написаното от п. - интересно е твоето предположение, но би ли дала линк към някоя статия да попрочетем повече?!
Не съм забравила да отговоря. За кое точно от всичките ми предположения да ви постна линк. За пътеката на възникване на автоимунен процес: инфекция -> автоимунитет -> ендокринен автоимунитет, за това ли или др.
По принцип в друг форум доки специално ми потвърди, че може да се е отключило щит.антителата в следствие на инфекция като в нашия случай EBV, но на живо лекарите с които съм разговаряла не обичат да се отдава много значение на инфекциите като баналната за тях мононуклеоза.
Тук потребителката nova nova запомних че се представи че и е започнал щит.процеса в следствие на инфекция-> автоимунитет ако не греша.

# 56
  • Мнения: 365
Здравейте  bouquet
Засега само се записвам...
Някой пита от колко време боледуваме преди забременяването, аз лично от около 10 години...
 

Позрави  bouquet

# 57
  • Мнения: 478
аз бих помолила пак защото не успях да прочета отговор.
на моята роднина при TSH 33.4 и вискоки TAT/MAT 960/650, хашимото ли се нарича или с друг термин.
Според четеното от мен тук, За понижаване на антителата най-често се започва  с аспирин + селен или с кортикостероиди?
Можете ли да споделите на коя как са започнали свалянето на антителата в началото на диагнозата й.
На нас ендокриноложката ни не беше явно в  добро настроение, още не сме направили поисканите изследвания и заради командировки ще се забави втората консултация.
За сега взема 1/2 разтворим аспирин вечер на моя инициатива, пита ме за какво е селена?
На коя марка селен пиете? и по колко, наведнъж с други неща или?
пие детски разтворими мултивитамини, увери ме че в тях няма йод, вие бихте ли препоръчали други мултивитамини/ добавки?

# 58
  • Мнения: 81
    Здравейте! Искам да ви попитам, при нормални ТСХ, ТАТ и МАТ, но при преглед с ехограф се установи, че имам 0,4 см възел трябва ли да пият лекарства? Ходих на ендокринолог, но ми каза, че щом хормоните са ми в норма, не трябвало нищо да се пие. А имам оплаквания като сърцебиене, нервност, раздразнителност, неспокоен сън?

# 59
  • Мнения: 902
Аненка, симпатично интро към темата(свежо) Laughing Не се връзвай на нападките Peace


Цитат
антинуклеарни антитела, особено след като се поемат от касата , за което пък за първи път чувам  .. ..  Shocked

/Антинуклеарните антитела (ssDNA, dsDNA, Sm, RNP, SS-A, SS-B, Scl-70, Jo-1, Histone) реагират срещу нормалните компоненти на клетъчното ядро. Те са установяват при редица имунологични болести като системен лупус еритематодес, прогресивна системна склероза, синдром на Sjorgen, дерматомиозит, ревматоиден артрит и др.
Какво стана сега? Поемат ли се от касата, не се ли newsm78

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 06:15 от smurfette

Общи условия

Активация на акаунт