Може ли да яде толкова много?!

  • 1 268
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Филип е на месец и 20 дни (както се вижда от лентичката). Доста повръща и аз постоянно се лашкам от едната крайност в другата - дали не преяжда и затова да повръща или пък дали след повръщането остава нещо в тумбачето му (беше пипнал един вирус с повръщане и разстройство преди две седмици и сега за 15 дни е качил само 350 гр., иначе си ака и пишка редовно). Снощи преди банята го претеглих и беше 5100 гр. (на гладно, т. к. яде след къпането). Днес сутринта ми хрумна да го измеря след ядене и той се оказа 5350 гр. Направо се шашнах. Възможно ли е за едно ядене да поглъща 250 мл.? Ако е така, пределно ясно ми е защо повръща... ooooh! Какъв е капацитетът на коремчето му в момента и колко би трябвало да яде? Как да преценя дали се е нахранил, като той не пуска гърдата изобщо, докато не заспи - явно поглъща повече от необходимото, при това за не повече от 4-5 минути ефективно сукане.

# 1
  • Мнения: 4 406
надали е погълнал 250 гр. разликата в измереното тегло е вероятно от памперс и дрехи, а дори махането с ръчичики кара кантара да отчита грешна стойност.
аз лично не съм привърженик на честото теглене, защото води само до объркване.
350 гр за 2 седмици са си супер резултат, спри да се тормозиш. а повръщането спря ли след като се излекува от вируса? сам ли пуска гърдата като се наяде?
количеството кърма , което трябва да поема, е относително. понякога може да се засити и със 100 мл, а понякога да му трябват повече. не се води по количеството ( което и без това няма как да измериш точно при хранене от гърда Simple Smile , а по броят пълни памперси и самото бебе- щом е весел и наддава добре, нямаш повод за притеснение

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 13:00 от Бумеранг

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И снощи, и днес го премерих голичък, без да мърда (с биберон в устата за успокоение Mr. Green). Така че няма как от това да е разликата, със сигурност тази сутрин беше по-тежък с 250 гр. от снощи. Rolling Eyes

Не го меря често, точно, за да не се побърквам Crazy - меря го веднъж седмично, преди баня, на гладно. Днес импулсивно ми хрумна да го премеря сутринта.

Повръщането не е спряло, но повръща по различен начин - докато беше болен, връщаше на фонтан, в доста големи количества, а и тогава имаше разстройство. Сега повръщането му е по-скоро като преливане. Simple Smile

За наддаването - първият месец качи 1250 гр., затова 350 гр. ми се струва малко, но го отдавам на вируса.

# 3
  • Мнения: 2 132
Повръща на фонтан или изплюва малко мляко? Има разлика между двете. Изплюването е нормално за недоразвитата все още храносмилателна система.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Рядко повръща на фонтан, в повечето случаи просто му изтича от устата, по няколко пъти след едно ядене.

# 5
  • Мнения: 8 242
Рядко повръща на фонтан, в повечето случаи просто му изтича от устата, по няколко пъти след едно ядене.
А през нощта не суче ли ?
Т.е. от къпането до тегленето само едно хранене ли е имало?
Не мисля, че е особено възможно 250 мл. завашата възраст.. но не е и невъзможно Simple Smile .. А и не на ВСЯКО ядене ще яде по толкова..  Wink
Другия път като го претеглиш и видипш, че е изял само 50гр.. нали веднага няма да си помислиш, че е недохранен и ти е спряла кърмата Rolling Eyes

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Духи, суче и през нощта - след къпането суче веднага, около 21.30-22.00 часа, после суче към 4.00 ч., после към 7.00 и после към 10.00 (аз го измерих след това хранене). При всяко хранене сменяме памперси, които са доста напишкани. Ако по 1-2 пъти дневно в големи количества, иначе още поне 1-2 памперса са леко мацнати.

# 7
  • Мнения: 4 406
Филип си е съвсем наред според мен, но майка му се е побъркала  Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 5 393
Духи, суче и през нощта - след къпането суче веднага, около 21.30-22.00 часа, после суче към 4.00 ч., после към 7.00 и после към 10.00 (аз го измерих след това хранене). При всяко хранене сменяме памперси, които са доста напишкани. Ако по 1-2 пъти дневно в големи количества, иначе още поне 1-2 памперса са леко мацнати.

Така както разбирам, от вечерното до сутрешното мерене на тегло е имало 4 хранения, нали така?  А памперсите не са били наакани, така че според мен няма от какво да се притесняваш.  Иво също връщаше почти след всяко кърмене и то до 4тия или 5тия месец. Не на фонтан, а точно както го описваш- като преливане. Гледах да го оригвам след повечето хранения, но и това нямаше голям ефект.

# 9
  • Мнения: 8 242
Духи, суче и през нощта - след къпането суче веднага, около 21.30-22.00 часа, после суче към 4.00 ч., после към 7.00 и после към 10.00 (аз го измерих след това хранене).
Ами значи от преди банята до другото мерене сутринта е имало .. 4 кърмения?
Съвсем нормално си е Simple Smile .. а и ако не е бил акал още..
Не се шашкай  Hug

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Филип си е съвсем наред според мен, но майка му се е побъркала  Laughing Laughing


 Joy Joy Joy

Май има нещо такова. Crazy

# 11
  • Мнения: 429
За съжаление аз съм от нон стоп теглещите майки...за 1 ден теглото на моята бебка варива 200-300 грама, а тя не е от бебчетат а, които ядът по 250грама  Joy Много е относително...Вие явно нямате проблем с надаването, така че забрави за кантара (приятелски съвет). Аз вече съм тотално депресирана от тегленето и въпреки, че при нас проблемът с храненето и наддаването продължава (и едва ли някога ще го забравя) от няколко дена не меря бебка и дветет сме безкрайно щастливи  Hug

# 12
  • Мнения: 340
Ти оплаквашли се или се хвалиш?  Joy

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Измери детето непосредственно преди и след кърмене за да разбереш долу горе колко изсуква. И не всяко сукане е едно и също.

# 14
  • Мнения: 330
Мойто на тая възраст сучеше по 40 минути и ако не го дръпна не спираше. И съответно после доста повръщаше, особено като го изправим или преместим. Но педиатърката ни обясни, че е нормално за кърмено бебе, на което коремчето е като балон. Предписа Фризовом-адаптирано мляко по една лъжичка преди кърмене за да натежи в коремчето. Пробвахме няколко пъти, обаче проблема си се реши от само себе си, и с времето. В резултат на якото цокане на 6 мес. тежеше 10 кг. Доста му беше трудно да се научи да се обръща и изобщо да се движи. Аз не съм привърженичка на "колкото повече, толкова повече". Мисля, че тегло около средното за възрастта е по-полезно, защото на детето така му е по-лесно, по-пъргаво е и по-лесно опознава света. Но, всяко дете си е различно, има дебели и слаби хора, също и бебета. Остави детето да те води, то си знае колко и кога да яде, спи да теглиш просто.

Общи условия

Активация на акаунт