Какво мислите за хората, които не желаят да имат деца?

  • 12 459
  • 419
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Ако не ги искат, по-добре да не ги раждат естествено. Хич не искам да ги мисля тези хора, със сигурност са си спестили много стрес покрай липсата на бременност, раждане, гледане на бебета и деца. След като не искат деца, значи са супер доволни, че нямат и далеч по-спокойни от хората с деца, предполагам.

# 16
  • Мнения: 17 407
Очаквам сега някой да каже-"а за мене тези, дето остават с едно дете, са долни егоисти, обричат детето на нещастие, мислят само за себе си".....


Таман да го кажа, Жозе Joy
Мен по-скоро ме дразнят обясненията на такива люде. Що просто не си каже- ми едно искам, не ми се занимава и край. Не визирам теб. Аз мисля, че никой не е роден за родител. Дори и тези, дето се смятат за "добри" майки/ бащи, може би не са.

# 17
  • Мнения: 2 556
Аз пък искам и повече от 3, ама съм само с две засега  Wink

# 18
  • Мнения: 431
Мисля, че постепенно се превръщам в човек, който не иска деца.

# 19
  • Мнения: 2 556
Лизбет, ако още нямаш поне не е трудно да си останеш без деца.

# 20
  • Мнения: 5 370
Не бе , Дренче. Просто има някои неща, които не можеш-а и не си длъжен-да обясняваш всекиму.
Може жената да има вторичен стерилитет. Може финансово нещо да са поиздъхнали. Може да се чувстват възрастни. Може просто единият да не иска.(какво, другият да го напусне ли?)
Да не говорим за изплащане на ипотеки или строене на жилище със собствени средства.
Ама не бе-то "така трябвало". Хората "така правели". Whistling

# 21
  • Мнения: 4 841
Мисля, че постепенно се превръщам в човек, който не иска деца.

Надявам се все пак, че пребиваването ти във форума няма общо с това...
Защото честно, ако четях тук преди да съм бременна, със сигурност щях да избягам с писъци, виждайки в какво майчинството превръща жените  Tired

# 22
  • Мнения: 17 546
Разбира се, че е личен избор! Децата не са задължителна опция в живота на всеки човек. Ако не чувстват необходимост да се възпроизведат или да се грижат за дете, не мога да ги съдя. Дори за този тип хора е по-добре, ако навреме осъзнаят, че не искат да им се случи това. Защото има такива, които го знаят и въпреки това имат деца, които в последствие изоставят.

Колкото до Марая Кери (не заради това интервю, а по принцип) не я намирам нито за особено умна и красива, нито за талантлива толкова, колкото я превъзнасят!

# 23
  • Мнения: 1 726
Очаквам сега някой да каже-"а за мене тези, дето остават с едно дете, са долни егоисти, обричат детето на нещастие, мислят само за себе си".....


Таман да го кажа, Жозе Joy
Мен по-скоро ме дразнят обясненията на такива люде. Що просто не си каже- ми едно искам, не ми се занимава и край. Не визирам теб. Аз мисля, че никой не е роден за родител. Дори и тези, дето се смятат за "добри" майки/ бащи, може би не са.


Тъкмо това винаги си казвам ама все ще се намери някой да му е странно!
Всеки си има различни приоритети и виждания за живота.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 17:02 от MIK

# 24
  • София
  • Мнения: 7 183
Бе по принцип човек ако седне да чете какви са предвижданията за екологичното състояние на планетата след 40-50 години, ако пресметне как бялата раса е на изчезване, не че съм расист, ма все пак не ми харесва свят от китайци и араби, ако от друга страна се замисли как ние белите все повече изперкваме, стреляме се ей тъй като изчаткаме, та ако направи разбор на всичко това, доста може да се ошашка в какъв гаден свят евентуално ще се окаже детето му.
Та има и друга логика все пак.

# 25
  • Мнения: 389
Предния път темата стана много грозна. Егоисти били, нещастници, не знаели какво губят, съжалявали ги ...

Твърде много хора осъждаха избора на другите с неприятен маниер на самодоволство, все едно тяхното мнение е меродавно и от тях зависи да кажат дали някой е стойностен човек.

Това, което трябва да помним е, че много малко хора са толкова ценни, че светът да загуби нещо, ако не се размножат. Също така, заблудата, че ще продължава да ни има чрез децата ни. Не е вярно. Децата може да носят част от генетичния материал, но са отделни личности и не можем да продължим да живеем чрез тях.

Познавам жена, която не иска да има деца. Наистина не иска. Разбирам я, за нея това наистина е най-доброто решение.

Въобще живейте си живота и оставете другите на мира!

# 26
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Един от най-големите егоисти, които познавам, веднъж се изказа точно така - хората, които не искат деца, били егоисти и т.н., удобно забравйки, че нейното го отгледа майка и, че вкъщи чисти и готви мъжа и, а тя просто краси света, доволна, че е изпълнила обществения си дълг.
Да имаш или не деца е лично решение и не виждам смисъл в това да обсъждаш другите за него, но май няма по-интересно занимание от това да ровиш в чуждия живот.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Защото честно, ако четях тук преди да съм бременна, със сигурност щях да избягам с писъци, виждайки в какво майчинството превръща жените  Tired

В какво ги превръща? И сигурна ли си, че майчинството е виновно?

Чакам да прочета и мнения за създаването на поколение като инстинкт.

# 28
  • Мнения: 4 841
Защото честно, ако четях тук преди да съм бременна, със сигурност щях да избягам с писъци, виждайки в какво майчинството превръща жените  Tired

В какво ги превръща? И сигурна ли си, че майчинството е виновно?


Не искам да задълбавам в тая тема. Да, сигурна съм. Но не казвам "виновно", а по-скоро "причина". Но това няма общо с темата.

# 29
  • Мнения: 2 478

Не мога да приема, че една жена ще се грижи  перфектно за 4 кучета и няма да положи усилия да  отгледа   1 дете.  Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78


Познавам такава жена. Да, точно 4 кучета обгрижва, ама ги гледа като деца. И не иска дете.
Кучето не разваля фигурата. Кучето не ти отнема социалният, нощният, безгрижният живот. Въпрос на приоритети.
Не ме интересува кой колко деца ще ражда, иска или не иска.

Общи условия

Активация на акаунт