Давате ли чай на бебетата си?

  • 23 569
  • 195
  •   1
Отговори

Анкета

Давате ли чай на бебетата си?

Опции:

  • Мнения: 1 488
Аз не давам. Опитвах когато беше по-малка да и дам за колики, но тя не го пиеше. После пък опитах да и дам успокоителния на Хип, и него не искаше. Сега сме на гости у свекърите и вечер трудно заспива. Според свекърва ми трябва да и давам чай. Нейните деца пиели чай и си заспивали с него. Това не значи че ще работи и с моето дете, но това е дуг въпрос. А и някъде прочетох, че чай на бебета не се дава, особено инстантен.
Въпроса ми: Вие давате ли чай и какъв, ако да? Мислите ли че е добре да се дава? Полезен ли е за бебето? А подслаждате ли го?
Благодаря за отговорите ви предварително
  Hug

# 1
  • Мнения: 2 521
Давала съм чайчето на Хип за колики и по-късно и разхлабващия с ябълка и маточина .Не съм ги подслаждала-те са достатъчно сладки.Малкия ги пиеше.Ако не ги харесва детето обаче не виждам смисъл да се насилва-не е нещо без което не може Wink

# 2
  • Мнения: 1 273
Пробвала съм два три пъти и категорично ми отказваше. И до ден днешен много рядко да пийне чай.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
Опитах се като новороден да му давам този на Хип за колики - не го искаше.
Сега вече с удоволствие пие чай - от лайка, липа, мащерка.

# 4
  • Мнения: 43
Аз давам чай на моя син,откакто се е родил.Има различни видове чай,някои не са за бебета.Давах на Hipp до към 7-8месец,от тогава му варя по два пъти дневно чай Шипка,много го пие.Слагам по малко захар-на върха на лъжичката.Но това е въпрос на вкус.Няма гаранция,че на бебето ти ще му хареса.Но не виждам нищо вредно в чая.Да не би соковете,които  продават да са по-полезни?!

# 5
  • Мнения: 1 045
Давам от лайка,липа,шипка и плодови понякога.Слагам на 150 мл 1к.л. захар.До 6-ти м не ги пиеше,а сега 150мл на екс./на 1г сме/.
Билковите са полезни,а другите на гранулки си мисля че са само захар,оцветители и консерванти за това не давам от тях.
Ако му харесват на детето давай,но не е фатално ако не ги иска Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Давах, и продължавам да предлагам, но детето отказа да го пие някъде в третия месец .

# 7
  • Мнения: 5 026
Давах, но не искаше.

# 8
  • Мнения: 2 587
Не,не съм давала.Отскоро давам и го харесва,но докато беше бебе и през ум не ми беше минавало.

# 9
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не, не давам.

# 10
  • Мнения: 789
Давах липов,послаждах го леко с мед и капвах малко лимон,много го харесваше.И сега пие,и липов,и от лайка.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
След,като навърши 6месеца,започнах да му варя чай от мащерка и лайка.Купавам си цвят от аптеката.Сега е на 1,6м и продължава да пие.

# 12
  • Мнения: 6 711
Не, давах като беше по-малка, но вече не

# 13
  • Мнения: 1 702
А моето дете пие само чай,вода не желае.Преди пиеше и сокчета,но ги спря изведнъж.Давам чайчетата на Хип.

# 14
  • Мнения: 27 524
Не давам, никога не съм давала. До година и половина само мляко и след 8-месеца и вода пропи.
Не мисля, че е добре да се дава чай, не носи абсолютно нищо на бебето, освен да заема място в корема му за сметка на най-важното за него - млякото, а подсладеният няма да го коментирам изобщо  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт