Трябва ли да се водят децата на ортопед когато проходят?

  • 2 827
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Мислех си ,че е задължително когато детето проходи да се заведе на ортопед и днес отидох при педиатърката да искам направление и тя една такава учудена  Shocked и вика :ААА не не се води сега преди да стане на 2 г. тогава и аз ама когато бях на преглед на 6 месеца ортопеда каза задължително и педиатърката :Това е измислица на ортопедите  ooooh!
Моля кажете ми вие водихте ли децата си когато проходиха на ортопед.

# 1
  • Мнения: 7 723
Не.
Защо пък да ги водя? Thinking

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На ортопед бяхме първия път през втори месец , сега при ненавършен 6-ти и доктора ни каза два месеца след прохождане да отидем отново профилактично.

# 3
  • Мнения: 3 157
Не.Водихме го само веднъж-на около месец за стандартен преглед във ВМА при д-р Драганов.
Питахме дали е необходимо пак да го водим и кога и ни казаха,че не е нужно,освен ако няма проблеми.

# 4
  • Мнения: 534
Цитат
На ортопед бяхме първия път през втори месец , сега при ненавършен 6-ти и доктора ни каза два месеца след прохождане да отидем отново профилактично.

Вие при Янакиев ли ходихте?( видях че сте от ПЛовдив затова питам) защотото точно той ми каза че трябва да ида на 1 година като проходи Peace

# 5
  • Мнения: 11 003
Моето не съм го водила. Защо самото прохождане е повод за посещение при ортопеда? На лекар се ходи ако има проблем или съмнение за проблем.

# 6
  • Мнения: 9 814
Педиатърът ни изпрати профилактично на ортопед заради малко ранното прохождане /беше на 9 м. и половина/.
Специалистът, който посетихме каза, че е препоръчително да се посети ортопед след като детето проходи стабилно, т.е. около 2-3 месеца след направените първи крачки.

# 7
  • Мнения: 3 804
Не.
Защо пък да ги водя? Thinking
И аз това се питам  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 334
Водех дъщеря ми на 3-4 месеца на ортопед както и след като проходи стабилно(1 месец след това).Ортопеда ми каза че трябвало след като проходи стабилно детето да се заведе профилактично и следващото ходене да е около 3-4 годинки  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 262
Ортопедите твърдят, че трябва да се отиде на профилактичен преглед след като детето проходи стабилно, в което за мен има логика. Не съм сигурна, че това се покрива от касата.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не мисля, че е нужно.А и тук мога да си мечтая за подобни екстри, всичко е оставено на природата Whistling

# 11
  • Мнения: 7 723
Ортопедите твърдят, че трябва да се отиде на профилактичен преглед след като детето проходи стабилно, в което за мен има логика. Не съм сигурна, че това се покрива от касата.
Не се покрива.
...именно заради това някои ортопеди го твърдят.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 744
Мисля, че само 1вият профилактичен преглед е задължителен. Поема се от касата, т.е. педиатрите дават талон. Друг е въпросът колко безплатен е този преглед.
След този преглед ортопедът казва кога и защо трябва да се ходи на прегледи. При някои бебета тези прегледи стават задължителни.
На мен ортопедът ми каза, че е хубаво да заведа малкото на преглед когато започне да седи стабилно и когато проходи. Тези прегледи не са задължителни, т.е. талони не се издават, касата не ги поема.
Аз мисля да заведа Алекс когато проходи стабилно. Каката има проблем с едното стъпало, криви го и трябва да носи стелки. Така, че дребното задължително ще го заведа на преглед.

# 13
  • Мнения: 9 973
не,ако няма проблеми

# 14
  • София
  • Мнения: 2 004
И нашият ортопед каза да отидем 2-3 месеца след като проходи.

Общи условия

Активация на акаунт